Gimp - filtr Interaktivní deformace

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Tomash. 9. 7. 2012 00:03

Měl bych jeden dotaz na zkušené uživatele Gimpu. Nevíte, jestli filtr Zkreslení / Interaktivní deformace se dá aplikovat, resp. nastavovat v originálním snímku při zvětšení 100%?

Jde mi o to, že (většinou při opravě postavy modelky) používám tento povedený filtr, Gimp mi ho umožňuje aplikovat pouze v prťavém náhledu, což strašně komplikuje situaci, protože je potom práce strašně nepřesná. Vím, že v Photoshopu je možné do obrazu v jakémkoli zvětšení vložit osy, jejichž posuvem následně deformuji obraz. Pokud postava ale v obraze zabírá např. jen 10% plochy, je v náhledu už téměř neznatelná a praktické použití filtru je tedy dost nereálné.

Jde mi o filtr, který je možné vidět třeba na tomto videu:
http://www.youtube.com/watch?feature=fv ... 2IP9isT1zg

Mockrát díky za odpověď, Tom.
Tomash.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 7. 2012 08:05

Gimp neznám a popravdě řečeno mi nesmí přes práh... ale soudě podle videa, kde to maník taky dělá jen v malém náhledu, to asi jinak nejde.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ziki 10. 7. 2012 09:45

Abych do diskuze přinesl i nějakou užitečnou radu. Jestliže objekt, na který chci aplikovat nějaký filtr, zabírá jen malou část plochy fotky. Tak není nic jednoduššího, než si onen objekt označit (zkratka "R") a v náhledu filtru bude již jen označený objekt a ne celá fotka. Pokud bych interaktivním filtrem třeba upravoval tělo modelky, tak bych to dělal po částech, tj. modelce označím obličej - upravím obličej, pak trup, nohy atd. atd.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomash. 10. 7. 2012 11:34

díky, ziki, to je konečně použitelná informace. Myslel jsem, že by to mohlo jít dělat přímo v obrázku, ale to Gimp očividně neumí. Každopádně tvoje rada mi pomohla. Je to provizorní ale funkční řešení.
Tomash.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod forseti 18. 1. 2014 15:10

abych přispěl svou troškou (ikdyž to je už staré vlákno): Gimp už umí i interaktivní deformace - Jmenuje se to Transformace pomocí klece: http://www.youtube.com/watch?v=_qnfl0wWxck

ale zřejmě se dělá i na novém nástroji: http://www.youtube.com/watch?v=ieaHvHAcNRE
http://www.youtube.com/watch?v=OmOyQyuiO_E

Pokud máš o Gimp zájem a chceš se něco nového přiučit, navštiv portál http://gimp.4fan.cz/. Pokud ti není něco jasné, zeptej se na našem fóru (http://gimp.4fan.cz/forum) nebo v komentářích pod články.

Poznámka: Doporučuju stahovat software z oficiálního zdroje (od vývojářů) - konkrétně pak pro Gimp je to na adrese: http://www.gimp.org/downloads/
forseti
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků