Přechod na linux

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod víík 20. 2. 2010 09:18

Dobrý den,
Zvažuju přechod z W XP na linux (asi Ubuntu). Rád bych se předem vyvaroval problémům.

1) Které linuxové programy, či pluginy do Gimpu vám vyhovují?

2) Narazili jste někdy v linuxu na neřešitelný problém? (kalibrace monitoru ap.)

3) Je některá z Linuxových distribucí vhodnější na úpravu fotek?
víík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chipoliny 20. 2. 2010 09:56

Zdravím,
já mám na notebooku win a na desktopu ubuntu. Celkem spokojenost. Jednu dobu jsem řešil sdílení složek mezi těmito systémy a nakonec jsem zvolil dropbox.com
1) Fotky upravuju jak ve win tak v ubuntu v Gimpu. Není tam v podstatě rozdíl. Problém by mohl být tvůj program na raw, pokud používáš od výrobce. Já mám Canon photo professional a ten pro linux není, pokud se nepletu. Používání wine v linuxu se mi neosvědčilo.
2) monitor nekalibruju :-D
3) od začátku jsem jen na ubuntu, takže nemůžu srovnávat, ale pokud jsi nikdy na linuxu nebyl tak počítej s tím, že začátek může být těžký. Návyky z windows jsou hluboké. Já už v jednu chvíli myslel, že to zabalím:-D
chipoliny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2010 13:07

Taky používám Ubuntu. Největší problém byl při zprovozňování TV karty - vybíral jsem jí podle toho, která je možná pod Linuxem provozovat, u některých asi může být problém.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník