ZPS12

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pety 19. 12. 2009 18:54

RAW je od toho, aby sis z něj udělal to, co potřebuješ. Na to jsou na panelu taková táhla... :) A ano, foťáky JPEGy dost často víc saturují, dělají je líbivé. Mimochodem, ten květ je přepálený, první, co bych při editaci RAW zkusil, by bylo to napravit.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fotohans 19. 12. 2009 20:17

Je to přesně tak, RAW jsou surová data neupravená žádným uživatelským nastavením foťáku ani jeho firemním nastavením pro vylepšení JPG. Proto se zdá, že fotky v JPG jsou líbivější neboť prošly spoustou funkcí pro zvýšení saturace, jasu, ostrosti apod. už uvnitř foťáku.
RAW je tu od toho, že si vše nastavíš a upravíš sám přesně tak jak chceš, právě proto existuje tolik RAW konvertorů se spoustou možností úprav.
fotohans
Návštěvník

Odeslat příspěvekod korenisko 5. 5. 2010 13:24

taká amatérska otázka :O
Skúšam ZPS12 a neviem ako ukončiť režim výberu.
Použijem "Kouzelna hulka", potom zvolim "Pridať do výberu" a zvolim "Magnetické laso". Ako ukončiť tento režim, aby sa mi výber nestratil ale ostal tak ako chcem?
Dik
XPERIA L
korenisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nocomichi 2. 7. 2010 20:56

Je to pár dní, co se s ním učím (ZPS12) a plánoval jsem, že bych se s ním sžil totálně. Dnes jsem ale náhodou vyzkoušel Digital Photo Professional od Canonu a mám pocit, že neupravený RAW vypadá mnohem lépe než RAW v Zoneru, kde je vidět výrazně větší šum a mdlejší barvy. Canon RAW codec mám nainstalovaný, našel jsem si i DCP profily, ale výsledek mi přijde mnohem lepší při použití DPP. Mám něco špatně nastavené? Já myslel, že alespoň to zobrazení RAWu v plném rozlišení by mělo být stejné nebo DPP aplikuje nějaké drobné úpravy automaticky?
nocomichi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 3. 7. 2010 05:02

Každý konverzní program dá (bez doladění) jiný výsledek, přičemž obvykle platí, že firemní vysype fotku nejpodobnější JPEGu přímo z foťáku.

Každý konverzní program jde ovšem nastavit a výstup tak přizpůsobit svému vkusu. O to vlastně jde - na rozdíl od foťáku, kde je obvykle jen několik nastavení, je možné konverzi regulovat plynule v mnoha směrech.

Mnoho konvertorů aplikuje některé úpravy automaticky,

Odšumování je slabou stránkou RAW modulu v ZPS12.
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránka