Nikon Capture NX2 problém.

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod player 13. 11. 2008 18:56

No to mam teda radost, stara verze Capture 4.4 co tu mam je uplne v pohode, pamatuje si to automaticky.Kazdopadne dik, aspon ze tak tedy.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sysan 1. 3. 2009 16:47

Nezbývá než přehodnotit postupy při fotografování, protože lze všechny korekce dělat dodatečně. Alespoň mám takovou představu, že NX2 obsahuje pod příkazem „Develop – Camera Settings“ příkazy, které simulují dosti dokonale algoritmy v některých fotoaparátech NIKON (neplatí pro JPG a jiné fotoaparáty než NIKON). Proto nepoužívám korekce a filtry, které mohu v pohodlí dodatečně udělat na PC. To se mi jeví úžasné a vyhovuje to mému vyššímu věku a tím i menší pohotovosti. Pak udělám skupinky fotografií, které vyžadují různá odšumění a sjedu je postupně. To lze pohodlně udělat oznámkováním. Stejně je to záležitost subjektivního posouzení snímků a závisí na požadavcích na velikosti jejich formátu. Pokud dělám fotku většího formátu, kde se šum projeví, pohraju si s ní samostatně. Možná to vidím zjednodušeně, ale u mého fotoaparátu s nastavenou citlivostí ISO 1600 je šum patrný až od formátu A3.
Určitě nelze zatracovat NX2, když nevykazuje vyšší stupeň inteligence, než jaké je naše zbožné přání. Je to jenom program, každý za něj musí přemýšlet, tak jako tak. Mně se program líbí, jen se těším na další Update, v kterých budou odstraněny některé jeho chyby - možná je to jedna z těch chyb.
Zdravím - sysan
sysan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lucky-x 14. 1. 2013 09:31

Ahoj potreboval bych dostat View NX2 neco Capture na flasku. Existují portable verze těchto programů? Google mi nějaké výsledky nabízí, ale co jsem koukal tak nejsou zrovna nějaké důvěryhodné. Nemáte s tím někdo zkušenost?

díky

L.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirkapdks 14. 1. 2013 11:41

Capture NX2 existuje ve verzi 2.1.0 pro flasku a hlavně funguje. :-)
jirkapdks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lucky-x 14. 1. 2013 13:04

ok a to je ofiko od Nikonu nebo jak se k tomu dá dostat?

Mě by asi klidně stačil i ten view... ale když bude capture tak nevadí.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 14. 1. 2013 14:58

Zajímal bych se o to, jestli tahle stará verze bude umět načíst rawy z tvého foťáku.
Daf
Návštěvník

Předchozí stránka