Zoner Photo Studio 11

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pety 9. 9. 2008 17:06

Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pety 9. 9. 2008 19:39

Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 9. 2008 20:21

no ja testoval posledni beta verzi a musim rici, ze je to spise vyladeni chyb verze 10. Obecne rozdil 9 vs. 10 byl vyrazne vetsi, nyni je to jenom mirna evoluce. Pokud by dodali i nejakou pokrocilejsi praci s vrstvama, pak by to byl softik k pohledani :)
anonymni

Odeslat příspěvekod Pety 2. 10. 2008 20:13

Tak ZPS11 je v prodeji a ke stažení.

goes: Cituji z recenze na Paladixu: Pohlédnu-li zpátky, rozdíl mezi verzí 9 a 10 není nijak zásadní a jako vlastník verze 9 bych neviděl podstatný důvod pro přechod na verzi 10. Ovšem přechod mezi verzí 10 a 11 již zásadní je, program nabízí pár zcela nových záležitostí, poctivě přepracovaný Editor a zcela nové jádro programu, což sice jako neprogramátor neocením, ale z toho plynoucí výhody již ano.

Názory jsou od toho, aby se lišily. :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Doodoo 3. 10. 2008 09:47

Tak ako prve dojmy? Ja som ho skusal zatial iba 10min, ale paci sa mi. Prehladnejsie menu, rychly prezerac, celkovo na mna posobi intuitivnejsie ako 10tka
Idem skusat dalej... :-)
Lenovo ThinkCentre A60 8979-35G
Doodoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 3. 10. 2008 10:04

Prohlížeč bohužel není rychlejší, než IrfanView, ale šlape mu na paty. Panel Akce jsem vypnul - použití menu mi připadá lepší.

Hrál jsem si s tím jen asi 1/4 hodiny, nebyl čas.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 10. 2008 13:49

tak ja uz to mam nejaky den-tyden, jeste z dob beta verzi. Zda se mi to rychlejsi v prohlizeni, pribylo par zajimavych funkci, ale porad je to jenom evoluce puvodniho stavu. Ocekaval jsem nejake pokrocilejsi veci, ale porad je to jenom hracka pro nenarocne uzivatele. Ale zase pro uvodni selekci je to vyborna vec a pouzivat to budu urcite i nadale.
anonymni

Odeslat příspěvekod Doodoo 7. 10. 2008 14:10

Tak skusam prave konverziu z Nikon D80 RAWu v Zoneri11
Spravil som fotku kde je vela detailov (listy, trava, pestre farby), odfotil som to do RAW + JPEG (najvyssia kvalita)

Ostal som v takom mensom soku (asi aj preto ze doteraz som mal FUJI 9600 a raw som nepouzival)

Ked dam v Zoneri vygenerovat JPEG z RAWu v defaultnom nastaveni (podla fotoaparatu) tak je to 100 a 1. Pri porovnani 1:1 obidvoch fotiek. Ostrejsie a detailnejsie fotky, ako keby mala fotka viac MPix, fakt sa neoplati fotit do JPEG. Som rozhodnuty fotit iba do RAW a hned pri prekopirovani dam hromadnu davku Zoneru vygenerovat z toho jpegy pri default nastaveni a pri fotkach ktore za to budu stat sa budem bavkat... :)

Nechapem ten vyrazny rozdiel v detailoch, pretoze je naozaj do oci bijuci, musim este pozriet nastavenie jpeg vo fotaku lebo sa mi to nezda
Doodoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 10. 2008 14:27

:) tak raw jsou v podstate surova data, jpeg uz podlehl SW upravam. Proto muze jpeg vypadat hur, nez raw.
anonymni

Odeslat příspěvekod rcorp 7. 10. 2008 14:29

Není to tím, že se fotky při tom převodu z RAWu doostřují?
rcorp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 7. 10. 2008 15:36

hlavne by som pozrel nastavenia odsumovania ;-)

btw RAW podlieha spracovaniu taktiez .... canon je dokonca tak drzi, ze aj nejake odsumovanie robyl v RAW. Napriek tomu vacsina sa drzi dalej pomerne neupravenych dat.

Fotky pri prechodu z RAW do JPG sa doostruju ale pokial nechal "default settings as shot" tak rovnako sylno, rozdiel je uz len v algoritme (to nebude az tak vela) a absencii SW niektorych fotakovych SW uprav ktore nejdu do exifu ako redukcia sumu, aberacie atd ....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Doodoo 7. 10. 2008 16:00

Tak prilozim linky, budem rad ked sa k tomu vyjadrite:

Original jpeg neupraveny:
http://www.balara.eu/jpeg-z%20fotaku.jpg

jpeg konvertovany z raw pri nastaveniach "podle fotoaparatu"
http://www.balara.eu/raw-z%20fotaku.jpg

Otvorte si tie fotky naraz 1:1 a porovnajte napriklad listy
Doodoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 10. 2008 16:31

mi by na tom rawu vadilo to, ze nedela tak pekne kolecko misto tvare, jako primy jpeg :)

jinak je to jasne, proste ten jpeg uz zpracoval soft, neni to horsi ani lepsi, proste raw je syrovy a nezpracovany, resp. jen velmi minimalne, jpeg uz prostel upravou fotaku a tim padem
anonymni

Odeslat příspěvekod centsm 7. 10. 2008 19:34

Doodoo píše:Tak prilozim linky, budem rad ked sa k tomu vyjadrite:

Original jpeg neupraveny:
http://www.balara.eu/jpeg-z%20fotaku.jpg

jpeg konvertovany z raw pri nastaveniach "podle fotoaparatu"
http://www.balara.eu/raw-z%20fotaku.jpg

Otvorte si tie fotky naraz 1:1 a porovnajte napriklad listy

A to jsi ještě nezkoušel porovnávat různé druhy konverzí. Např. AHD+ a Wenmiao Lu ze ZPS 11, dále DNG/RAW a pod. Jednoduše řečeno, každá konverze dává jiné výsledky a hodí se pro něco jiného.
centsm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Doodoo 7. 10. 2008 21:18

centsm píše:A to jsi ještě nezkoušel porovnávat různé druhy konverzí. Např. AHD+ a Wenmiao Lu ze ZPS 11, dále DNG/RAW a pod. Jednoduše řečeno, každá konverze dává jiné výsledky a hodí se pro něco jiného.

Dnes som to skusal :-) , najlepsia mi vysla AHD (pri AHD+ som nevidel viditelny rozdiel)
Doodoo
Návštěvník

Další stránka