Používáte někdo Topaz Labs?

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod atti.hombre 1. 1. 2022 20:32

Aj ja používam iba DN, ale nebudem upgrady predplácať znovu. Stačí mi to čo mi funguje. Uvažoval som o tom doostrovaní,lebo mám hodne pohybovej neostrosti pri fotení, ale to netuším ako funguje predplatné na rok. Teda po situ s DN čo na W7 nefunguje by som si i zaplatil na Sharpen AI, ale ak by mi tá zaplatená verzia nefungovala, tak či sa dá nainštalovať staršia verzia,ktorá by fungovala. Mám síce pod stolom komponenty na PC s W10 ,ale to má čas spojazdniť.
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 1. 1. 2022 21:07

Jednou jsem koupil jednotlivé programy a teď kupuji jen (jeden) upgrade na všechny.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 17. 9. 2022 08:41

Topaz spojil všechny 3 programy do jednoho https://www.topazlabs.com/learn/introdu ... ge-quality
Moto One Vision
Sony A6100, A7R2
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar. 17. 9. 2022 08:45

Koupil jsem to a stáhl jsem to a šlápl jsem vedle, po instalaci programu se objeví tlačítko login, které mne má po stisknutí poslat na stránky TopazLabs, kde bych měl produkt registrovat. Po stisknutí se nic neděje, už jsem psal na podporu.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 17. 9. 2022 18:00

Psal jsem na podporu, ale ti mi odpoví až bude pracovní den, tak jsem to mezitím vyřešil raději sám. Problém byl v tom, že selhalo volání autorizace TopazLabs z odkazu v aplikaci, jako workaround stačí dát Help, zvolit Open Log Folder, otevřít ho třeba v poznámkovém bloku, někde dole řádka Shellexecute “HTTPS://TopazLabs.com/oauth/authorize?client… a na konci sekvence bude state= a šestimístné číslo.

Tak tenhle řádek od HTTPS až po to šestimístné číslo překopírujete do browseru a jste tam, ověříte jméno a heslo a ono se to automaticky zautorizuje.

-- 17. 9. 2022 18:06 --

Výsledek je zajímavý, zkusil jsem to na špatně zaostřenou fotku (MF) a Photo AI velmi solidně v režimu graphics zaostřil šest obličejů.

To je dobrá zpráva. Špatná zpráva je, že to neuložil zpátky do RAWu, ale do DNG a že výsledek nemá 55 Mpx, ale 305 Mpx.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LoboC 17. 9. 2022 19:13

Já zase myslel že to bude fungovat 30 dní na vyzkoušení, bez problému se to přihlásí a pak v aplikaci napíše - viz níže (nemám zakoupeny všechny 3 produkty, mám jenom jeden...):
Přílohy
dxo 1.png
dxo.jpg
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 17. 9. 2022 19:58

Já jsem měl nějakou betaverzi, verzi 1.0.0 jsem koupil, protože už mám Sharpen, DeNoise a Gigapixel, stálo mne to 77 dolarů.

Chová se to trochu jinak, než jednotlivé aplikace, musí se dávat pozor na nastavení, má to sklon si vymýšlet, ale všechny tři úpravy zadám najednou a v jednom případě si to poradilo s hodně zkaženou fotkou.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 18. 9. 2022 07:59

Jedna zajímavá ukázka, kam Topaz Labs s Photo AI pokročil.

Na minule procházce jsem se Sonnarem 135/2 viděl klasické Porsche 911 v parádním světle, ale nestačil jsem zaostřit, zaostření bylo kamsi hodně do pozadí za auto, klasická fotka do koše. Shodou náhod jsem jí ale nesmazal, a tak jsem jí použil k pokusu, jestli to přes Topaz Labs nepůjde zachránit. Zkusil jsem Sharpen AI, ale nepodařilo se mi to, a tak jsem zkusil Photo AI a tam jsem došel k tomu, že ani u Photo AI není výsledek perfektní, ale že když to zkombinuji s nějakým optickým trikem (uměle trochu rozmažu to pozadí), tak to bude poznat až po pozornějším pohledu a ta fotka se stane použitelnou:

Obrázek

Obrázek

Předpokládám, že nemusím vysvětlovat, která fotka je která

A mimochodem, dnes mi napsali z podpory Topaz Labs, že je skvělé, že jsem si problém vyřešil sám a že když budu potřebovat, tak se na ně zase mohu s důvěrou obrátit :-) :-)
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 22. 9. 2022 16:20

Koukám, že se s tou UI roztrhl pytel. No spíš pytlík https://www.acdsee.com/en/photo-studio/ ... 5D80E89D98
Moto One Vision
Sony A6100, A7R2
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků