DXO Photolab

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 16. 8. 2021 18:00

Podle mne pokud je AI odšum (což je právě i DeepPrime) fakt inteligentní, tak by při opakovaném průchodu měl už být vliv minimální... To je trochu jiná situaci, než u klasických filtrů, které lze aplikovat "donekonečna" (neřešme teď, že to bude spíš na škodu).
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 17. 8. 2021 04:50

Zkoušel jsem kombinovat 2 různé AI odšumy (DeepPrime a DeNoise) a tam nějaký dodatečný efekt ve vyžehleni je.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 8. 2021 09:16

To jo, to je ale úplně njiná situace, kdy o sobě ty akce neví. A Topaz nedělá primární vyvolání rawu.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 17. 8. 2021 12:55

Mám jiné workflow, ale pokud mne paměť neklame, tak Topaz otevře NEF soubor (tedy RAW) bez problémů, ale uložit zpracovanou fotku umí jen do TIFF nebo DNG.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 20. 10. 2021 17:23

Upgradoval jsem na DxO PhotoLab 5.

Měl by být optimalizovaný pro M1 a rychlejší i pro Windows.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 20. 10. 2021 18:57

Co jsem koukal na web, tak změny obecně nevypadají zle, ale taky vám přijde, že DXO se nyní už dá koupit jen ve verzi Elite, tedy odpadly ty levnější varianty? Ne že bych to kritizoval, ono po nástupu DeepPrimr upřímně DXO mělo tak jako tak smysl spíš jen v té Elite verzi, ale změna to je zajímavá...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 20. 10. 2021 19:03

Ty změny jsou hodně směrem k práci s knihovnami nebo metadaty, jinak tak vidím jen to zrychlení. Mohl jsem to otestovat, ale už jsem to přeinstaloval.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 20. 10. 2021 21:25

Je tam i mj. (pro mě) znatelný vylepšení lokálních úprav.
A samozřejmě nově plná podpora fujinářů, což mě ale nechává chladným.

-- 20. 10. 2021 22:34 --

tomashr píše:taky vám přijde, že DXO se nyní už dá koupit jen ve verzi Elite, tedy odpadly ty levnější varianty?


Ne, verzi Essential tam mají taky. 109,99 € za novou.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2021 05:43

Ačkoli jsem s DxO velmi spokojen a jsem zastánce tohoto programu, upgrade na PhotoLab 5 považuji v tuto chvíli za vyhozené peníze, přínosy vidím zatím jako marginální.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 10. 2021 11:52

Jak říkám, to vylepšení lokálních úprav je pro mě dost zajímavý, v mnoha případech mi to vytrhne trn z paty.
Ale taky s upgradem ještě váhám. Zatím jedu na zkušebku.
Loni, když vytasili DeepPrime, tak nebylo s čím váhat, přestože jsem měl v plánu loňskou verzi přeskočit. ... Na druhé straně se ten program už moc kam posouvat (v současným stavu věcí) nemá. Jedna ze dvou věcí, co mě tam trochu pálily, teď snad vyřešili (tou druhou je lepší práce s přepalama/vysokýma jasama).
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LoboC 23. 10. 2021 09:46

Jak je to s upgradem ? Příklad - třeba verze 5.0 na verzi 5.1, 5.2 atd, je to zdarma, nebo se musí zaplatit, a nebo se platí až u přechodu na verzi 6? Na webu DXO jsem o tom nic nenašel.
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 23. 10. 2021 13:43

Upgrady z 5.0 na vyšší 5.x byly dosud zdarma. Platily se až přechody na vyšší číslo 6.0 a více.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LoboC 23. 10. 2021 14:01

Dík. Tak jsem jej koupil. :-)
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 23. 10. 2021 20:33

Vždy se platí jen přechod na vyšší verzi.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 1. 11. 2021 15:03

Ferin píše:Ne, verzi Essential tam mají taky. 109,99 € za novou.


No naokraj - klidně bych připustil, že jsem za blbce, ale nebyla by to tak docela pravda... Opravdu na webu DXOlabs u produktů není o Essential ani tečka, nepřehlédl jsem nic :hm Je to až v jejich shopu, kde když si člověk klikne na DXO PhotoLab, tak se tam najde celkem malý odkaz "check Essential", kde je pak cena jak píše, je tam i porovnání možností atd. Může to být jen nedomyšlenost, ale popravdě bych an tu záměrnou snahu o odsunutí té levnější verze stranou úplně nevylučoval... Osobně bych tedy po nástupu deepPrime pořízení essential bral za dost nesmyslné, ale ten posun mne zaujal.
Jinak co jsem koukal na nějaké recenze, tak ten vylepšený U-point podstatný je, pak jsou přirozeně hodně zaujati uživatelé Fuji. Jinak ale spíše lehké rozpaky. Ironicky bych dodal, že to je přesně důvod, proč mám relativně pozitivní přístup k předplatnému, kdy člověk nemusí každý rok řešit, zda to stojí za upgrade :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Celkem dobře je ale mimochodem hodnocena také nová verze DXO Filmpack (nyní 6), tam je těch vylepšení více.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků