Lightroom Classic CC

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kirtap 12. 7. 2021 11:23

V celkovém náhledu je fotka komprimovaná bez detailů, po kliknutí a přiblížení se vždycky objevila hláška "loading" a dohrála se fotka se všemi detaily. To se teď děje jen v Library ale ne v modulu Develop.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 12. 7. 2021 11:30

Preferences-Performance-Develop-Use Smart Previews (nesmí být zatrženo).
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kirtap 12. 7. 2021 11:40

Díky, už to funguje. Zatrhoval jsem to, když jsem zkoušel podle nějakých rad zrychlit LR.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 12. 7. 2021 12:35

Tohle měnit v develop modulu je blbost, tam prakticky vždy chceš editovat plné rozlišení.
To si spíš pohraj s previews pro Library, tam se dá definovat velikost a další věci a vliv na rychlost to mít může. Ale zázraky bych nečekal ani tady.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kirtap 12. 7. 2021 14:58

V Library mi to jede svižně tam problém není, v Developu je to načítání pomalé.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 7. 2021 16:17

Výrazne to zrýchľovalo LR6 keď bolo treba spracovať väčšie množstvá fotiek, pri novších to nie je až také nutné.
Výhoda je zasa tá, že sa dá pracovať s fotkami na diaľku, keď nie sú na disku (keď niekto druhý spracováva zábery, tak stačí poslať katalóg so smart previews).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirtap 12. 7. 2021 21:33

Pravda, zřetelně se tím nic nezrychlilo, ale bych se skoro vsadil, že to načítání originálu fungovalo a že se něčím vypnulo :(
Dálkově s fotkama zatím nedělám.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 7. 2021 05:54

Obcas mi posledny LR zle vyexportuje niektore fotky - su asi o 0,5-1EV tmavsie, nez ako vyzeraju v LR.
Vsetky fotky okolo maju totoznu expoziciu, upravu, proste v LR vyzeraju uplne rovnako, no zo serie 10 fotiek sa 1-2 vyexportuju nespravne... pri beznych foteniach je to jedno, no svadobne fotky by vyzerali hrozne s takym nerovnomernym exportom, tak musim vsetko pre istotu 2x kontrolovat. Niekedy sa nechcu exportovat spravne ani na druhy pokus.

Rychly priklad - zobrazenie rovnako upravenych fotiek pred exportom
LR nahlad.jpg


Takto vyzeraju po exporte - lava fotka je tmavsia, prava fotka je OK
LR - vysledny export.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 22. 7. 2021 07:16

LR má víc takových záhad. Například když kopíruju úpravy z jedné fotky na druhou, v cca 8 z 10 pokusů se mi úprava zobrazí až napodruhé (přitom ikona úprav je ve fotce už poprvé, ale neaplikují se). Když kopíruju na výběr fotek, je to napoprvé vždy.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 7. 2021 08:16

Zatiaľ som to vyriešil tak, že prestanem používať presety, ktoré som si cez PS uložil ako farebné profily (dá sa tak meniť intenzita celej úpravy).
Keď som "chybnú" fotku upravil klasicky bez využitia výraznejšieho farebného profilu, tak LR urobil export správne.
2 svadby som takto opravoval, išlo len o pár chybných fotiek, no zbytočné to zdrží a môže sa stať, že si nejakú z nich nevšimnem...

Áno, kopirované úpravy sa niekedy nezobrazia, resp. sa ukážu neskôr, snáď tá zmena presetov pomôže aj v tomto (chcel by som asi veľa) :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirtap 23. 7. 2021 02:02

Netýká se to LR, ale mně se stalo nedávno, že fotka uložená v Tifu z PS, byla v polovině posunuta o pár bodů, nebylo to na první pohled vidět, Málem jsem to poslal na výrobu fotoobrazu. Když jsem to otevřel znova v PS a dal opět uložit, tak už se to uložilo správně.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 9. 8. 2021 14:59

Takové pro mě nepříjemné víkendové zjištění...
Standartně už nelze vytvářet skupiny pro presety.
Nakonec jsem teda našel nějaký plugin na fixnutí problému...
Ale dost mě to zarazilo. Řešil to už někdo nebo jsem jediný kdo má víc presetů a rád v tom má pořádek?
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 8. 2021 09:10

Ja ich vytvaram takto - kliknem na "+" pri Presetoch - "Create preset..." - "New Group..." a tam si vytvorim co chcem :)
Přílohy
LR Classic new group.jpg
LR Classic new group.jpg (55.3 ) Zobrazeno 1626 krát
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhinos 10. 8. 2021 10:42

aha to mě nenapadlo.
Ja řešil že mi to při/před importem už vytvořených nenabízí možnost tvorby "group".
Dík a vyzkoušim :-)
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 28. 9. 2021 19:44

landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků