Jaký free Raw konvertor na zpracování Nikon NEF???

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Paty 4. 11. 2007 09:14

Ahoj jaký si myslíte, že je momentálně nejlepší (osvědčil se vám) free Raw konvertor na nef z D50?
Raw Therapee 2.2
RawShooter essential 2006
UFRaw + GIMP
Jiný ???
p.s. neraďte Capture NX to znám a vím, že je nejlepší, jde mi o neplacené verze.
Paty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 4. 11. 2007 10:40

Tak si je stahni a vyzkousej co je nejlepsi pro tebe, kazdymu vyhovuje neco jineho, ja treba mam rad rawshooter ,ale znam lidi co jim zas nesedl...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 5. 11. 2007 20:12

Když jsem přešel na Nikon, taky mě trošku zaskočilo, že sehnat nějaký SW pro úpravu NEF zdarma je docela oříšek.

Nicméně alespoň pár informací se dá najít v http://digiforum.zive.cz/viewtopic.php?t=3439.
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paty 6. 11. 2007 17:21

Díky za odkaz toto vlákno jsem četl ale všiml jsem si ho později než jsem založil toto. Tímto se omlouvám za založení zbytečného.
Paty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr67 6. 1. 2008 04:55

Nikon Capture NX se nic ani zdaleka nevyrovná :-)
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 6. 1. 2008 09:02

Raw Therapee mně osobně připadal výborný - jedna věc je tam ale (zatím?) na ptáky - nemá dávkové zpracování.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mr.David 12. 2. 2008 12:29

No tak Raw Therapee a raw shooter se raději vyhni.
Nejlepší z nich je ten UFraw
Ale je lepší si připlatit,já nakonec skončilu capture NX
a je super
Mr.David
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8j-j8 8. 5. 2008 22:35

capture nx se dá sehnat i zadarmo :))
je pravda, že je nejlepší, nedá se to srovnávat s rawshooter
8j-j8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 9. 5. 2008 06:10

RAW Therapee používá ke konverzi tytéž knihovny jako UFraw, jen dává dvakrát tolik možností nastavení, tak se mu vyhni :D

RAWShooter je dnes už dědeček, nepodporovaný, nevyvíjený, hodí se jen na foťáky starší jednoho a půl roku.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 5. 2008 10:08

Já mám volbu o něco jednodušší - na počítači mám Linux, takže používám GIMP + UFRAW, ale když jsem měl přístup ještě k počítači s Windows, tak jsem používal Nicon Capture (v tu dobu ještě nebyl NX). Zkušební doba šla prodloužit odinstalací a novou instalací, jen se musely v Document and Settings / All users vymazat dva adresáře s nějakými příšernými názvy (už si je nepamatuju). Foťák Coolpix 8400.
Největší rozdíl mezi programy ani není tolik v možnostech nastavování, ale v tom, že každý podá barvy trochu jinak - a to i jinak, než je převádí sám foťák. Chce to vyzkoušet a porovnávat se skutečností (ne se snímky co převede sám foťák, protože i ty se od skutečnosti mírně liší).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků