Který program k úpravám fotek je nejlepší?

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Chiqui1 20. 6. 2007 07:17

Ráda bych si nechala poradit, který program je podle vás nejlepší pro úpravu fotek? Se kterým máte dobré zkušenosti a který zároveň není pro začátečníka příliš náročný. Díky za odpověď :wink:
Chiqui1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 20. 6. 2007 07:40

Dobrej je Zoner
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pouli 20. 6. 2007 08:11

Pre jednoduchú úpravu a prezeranie fotiek v pc asi
FastStone - obrazový prehliadač - portable (netreba instalovat)

Program ktorý sa dá stiahnuť je samozrejme v češtine!

http://www.pouli.tym.sk/articles.php?lng=sk&pg=119
pouli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 20. 6. 2007 09:14

Nejlepší? Photoshop.

Nejlepší z free softwaru - Paint.NET, GIMP.

Ten výše zmíněný FastStone moc na úpravu není, spíš jen na správu a prohlížení, Zoner je celkem ok, ale neumí pracovat s vrstvami apod. Pokud chceš opravdu jednoduchý a dost funkční free soft, doporučuji ten Paint.NET. Je to vlastně skoro jako GIMP s ovládáním Photoshopu.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paja1971 20. 6. 2007 09:38

Zoner není špatný, ale platí se za něj. Z freeware je dobrý zmiňovaný Fast Stone, je to velmi dobrý prohlížeč zároveň dobrý editor. Neumí ale náročnější úpravy jako míchání kanálů, úpravu histogramu, rovnání linií atd.. Osobně používám už delší dobu k tomu účelu Photofiltre, hodí se i pro začátečníky a ale i středně pokročilé. Výhodou je maximální přehlednost a možnost úprav je velká, nemusí se ani instalovat. Výhodou je možnost rozšiřitelnost o tzv. plug-iny, dobrý plug-in je histogram editor, plug-in na vyrovnávání bílé barvy, red-eye editor, RGB layer mixer atd.. Program umí i důležité rovnání kácejících se linií. Program ale neumí vrstvy, což mi zatím nevadí. Program má svoje stránky, stačí zadat do vyhledávače.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Paja1971
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 22. 6. 2007 18:59

nedávno bola pre užívateľov freemailu inmail.sk istá verzia Zoneru zadarmo na stiahnutie
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 22. 6. 2007 20:08

Ja ked sa k tomu niekedy dokopem tak skusim Pixel.

Niekto ma rad Gimp, ale ja som z neho dost zufaly ...
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 4. 7. 2007 15:53

Pro zakladni upravy (kontrast, jas, doostreni, miniatury) je vybornej Google Picasa.
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 4. 7. 2007 16:29

Pokud mluvíte o Zoneru, nezapomínejte k tomu dodat, že jde o verzi 9 a edici Professional. Ostatní edice toho, co se úprav týká, umějí podstatně méně.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KubaPa 4. 7. 2007 17:08

JJ, základní úpravy a dávkový zpracování jedu v Zoneru 9 Pro, pokud si potřebuju s fotkou pohrát, tak gimp a ufraw (Photoshop by byl lepší, ale pro mě je drahej). Ale toho gimpa bych začátečníkovi asi nedoporučil, pokud to není programátor, kterej začíná s focením.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macg4 31. 7. 2007 21:21

A co zkusit Photoshop. Pracuju s ním už mnoho let a myslím, že na trhu není lepší program.
macg4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rudi86 1. 8. 2007 05:34

To zajisté, jenže taky stojí pěknej balík :!:
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod outline 1. 8. 2007 08:18

(Canon) Digital Photo Professional 3 - tedy program, který je součástí foťáku. jednoduchý, umožňuje dávkové zpravování velkého množství souborů, nemodifikuje originály, vyvolává rawy. Snad jedinou nevýhodou je, že neumí fotku "narovnat".

A pro nezrcadlovkové uživatele dle mého stačí i běžný (Canon) ZoomBrowser - umí křivky, úrovně, rgb, vyvážení kanálů, doostření - prostě vše co běžnou úpravu dostačuje - jen jsou tyto funkce hůře viditelné.

Obdobné programy bude mít každý výrobce fotoaparátů.

Jinak nutno podotknout, že není třeba vlastnit hned "pravý" Photoshop za drahé peníze, když existují "Elements" verze, které mají vše co je třeba a za zlomek ceny. A navíc na co Photoshop, když existuje zdarma Gimp, nebo Paint.Net. Každý zde vytahuje Photoshop, ale fórum je plné dotazů - "foťák do 10k" - "foťák do 5K" - nejspíš proto, že si místo nákupu DSLR šetří zbylých 20K právě na Photoshop.

Mimochodem, Zoner je strašnej program. Fukncí sice má, ale ...
outline
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 1. 8. 2007 09:07

Photoshop, (alebo corel phot paint) su urcite najlepsie programi. Verzie ako elements atd su kompromisom medzi cenou a moznostami, ale algoritmi ma tie iste takze spracovanie bude dobre.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matess727 1. 8. 2007 13:43

Poraďe mi prosím někdo?Začal jsem fotit-jsem uplný začátečník.Pořídil jsem si Nikon D40-jelikož na to stačili mé finanční možnosti.Už jsem něco nafotil,ale nevím v jakém programu upravovat fotky.Zatím používám Adobe Photoshop, Zoner Photo Studio a Picture Project a vše to různě kombinuji.Potřebuji hlavně poradit, jestli na tom Nikonu fotit do RAWu-pak to upravuju v Picture Projectu,převedu do JPG,zmenším v Adobe a rámeček udělám v Zoneru.....přijde mi to ve výsledku ucházející.Jde mi o to, že je velký rozdíl v kvalitě při zmenšení do kolem 100kB v různých programech.Dokonce mi přijde i zmenšení ve Windousáckém malování docela ok.Asi žádný univerzální a nejlepší program na úpravu fotek nebude že?....pár lidí co znám to také takto různě kombinuje-je to tak správně?Dík. uffonek@seznam.cz
Matess727
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků