Který program k úpravám fotek je nejlepší?

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod irmo 1. 8. 2007 13:52

je, ale vacsina kombinacii vychadza z neochoty ucit sa nove veci, ci neochoty to najst ako sa to roby v inom programe ako som zvyknuty. V poctate si vystacis s Adobe Photohosp na vsetko (zvlada aj RAW aj ramceky ....). A ano fotenie do raw ma svoje vyhody.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zipiik 1. 8. 2007 14:49

Jestli fotis na Nikonu do RAWu, na jehu upravu je dobry jeste Nikon Capture NX http://nikoneurope-cz.custhelp.com/cgi-bin/nikoneurope_cz.cfg/php/enduser/std_alp.php?locale=cs_CZ&bandwidth=broad&p_sid=rQokg3Ii. + eventuelne sada filtru k nemu.
zipiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod outline 1. 8. 2007 15:45

Matess727 píše:Poraďe mi prosím někdo?Začal jsem fotit-jsem uplný začátečník.Pořídil jsem si Nikon D40-jelikož na to stačili mé finanční možnosti.Už jsem něco nafotil,ale nevím v jakém programu upravovat fotky.Zatím používám Adobe Photoshop, Zoner Photo Studio a Picture Project a vše to různě kombinuji.Potřebuji hlavně poradit, jestli na tom Nikonu fotit do RAWu-pak to upravuju v Picture Projectu,převedu do JPG,zmenším v Adobe a rámeček udělám v Zoneru.....přijde mi to ve výsledku ucházející.Jde mi o to, že je velký rozdíl v kvalitě při zmenšení do kolem 100kB v různých programech.Dokonce mi přijde i zmenšení ve Windousáckém malování docela ok.Asi žádný univerzální a nejlepší program na úpravu fotek nebude že?....pár lidí co znám to také takto různě kombinuje-je to tak správně?Dík. uffonek@seznam.czt/quote]

Není problém používej to co máš k dispozici. Photoshop má plugin (jak již zde bylo zmíněno) na RAWy a docela schopný takže je možné vynechat Pictrue Project(?). Jenom bych asi -jak píšeš- při přetahování mezi třemi programy nepoužíval JPEG. Raw Convertor - > ztráta dat (jpeg) -> Photoshop -> ztráta dat (jpeg) -> Zoner ztráta dat (jpeg) -> Výstup. Použít místo toho něco nekomprimovaného (klasicky tiff) a nebo vše dělat v jednom programu (Photoshop)
outline
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matess727 1. 8. 2007 23:55

Moc dík za rady :lol:
Matess727
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matess727 4. 8. 2007 09:49

Nevíte někdo, proč mi nejde převéct ve Photoshopu 7.0 CE formát TIF do JPG? Potřebuju nějaký plug-in?Nemůžu přijít na to, jestli to ten Photoshop umí?Je mi divné, že při importu je nabídka TIF, ale z "tifu" už při exportu není JPG,...tak to musím v TIFu přetahnout do Picture Projectu a ten mi to v pohodě převede do JPG.Dík za rady. uffonek@seznam.cz
Matess727
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 4. 8. 2007 11:40

Matess: Musíš to asi nejdřív převést do osmi bitů a zajistit, aby tam nebyly vrstvy. Pak ti to jpg asi nabídne.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 4. 8. 2007 14:24

vrstvy nevadia, ale viac bitov robia problemi.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matess727 4. 8. 2007 20:25

irmo píše:vrstvy nevadia, ale viac bitov robia problemi.
Díky :lol:
Matess727
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matess727 4. 8. 2007 20:26

USER47 píše:Matess: Musíš to asi nejdřív převést do osmi bitů a zajistit, aby tam nebyly vrstvy. Pak ti to jpg asi nabídne.a/quote]
Díky :)
Matess727
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 4. 8. 2007 22:33

zipiik píše:Jestli fotis na Nikonu do RAWu, na jehu upravu je dobry jeste Nikon Capture NX http://nikoneurope-cz.custhelp.com/cgi-bin/nikoneurope_cz.cfg/php/enduser/std_alp.php?locale=cs_CZ&bandwidth=broad&p_sid=rQokg3Ii. + eventuelne sada filtru k nemu.
Nikon Capture me nepresvedcil natolik, abych za nej dal ty 4000 co za nej tehdy chteli. PictureProject stoji podle me za houby, v tom neudela clovek v podstate nic krome davkovy upravy s plnou automatikou. Nevim jestli to tak jeste je, ale driv davali Nikoni k DSLR Picture Project, trial Capture a jeste po registraci nabizeli zdarma ke stazeni predchudce Picture projectu jmenem Nikon View, kterej tak desne ocesanej nebyl.
KubaPa
Návštěvník

Předchozí stránka