Zobrazení fotek ve Windows

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Paja1971 30. 11. 2006 20:07

Proč mám pocit, když si fotky v PC prohlížím přímo v integrovaném prohlížeči obrázků ve Windows XP, tak obraz je nic moc, a když si je prohlížím v některém jiném programu (standardně si fotky prohlížím ve Fast Stone Image viewer) , tak obraz je ve Windows takový neostrý a nehezký a to i když si fotky pustím jako prezentaci, ale v jiném programu je jak "fotka" - hlavně ostřejší. Nevíte někdo proč? Zobrazuje prohlížeč obrázku a faxů v XP v nějakém jiném rozlišení, hloubce atd.??
Paja1971
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 30. 11. 2006 20:11

prehliadač obrázkov a faxov vo Win automaticky zmenšuje fotku, aby sa Ti vošla na celá na obrazovku. Preto sa zdá krajšia - pozeráš sa de facto na zmenšeninu.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 30. 11. 2006 20:12

ne, ale on vyhlazuje...zkus si treba ten obrazek zvetsit a uvidis, ze neuvidis jednotlive pixely, ale jakoby takovy matlaniny...
narozdil treba od photoshopu...irfana atd.

edit: jo to co pise ta je taky pravda
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Paja1971 30. 11. 2006 20:13

Ale mě se nezdá hezčí, naopak! :evil: Psal jsem, že ikdyž spustím prezentaci fotek v XP, tak fotky jsou horší než v jiném programu.
Paja1971
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 30. 11. 2006 20:22

nainstaluj si IrfanView, je zadarmo, malý, rychlý program v češtině s možností základní editace. Pak podobné nesmysly nebudeš muset řešit a budeš se moct věnovat příjemnějším věcem:-)))))
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Paja1971 30. 11. 2006 20:31

Děkuji za radu!!!!!!!! Chtěl jsem nahodit téma a někdo to nepochopil. Ptal jsem se, jestli někdo neví, proč je zobrazení jiné a ne jaký program si mám nainstalovat. V práci si těžko budu instalovat jiný program než můžu. Doma používám Fast Stone na prohlížení a úpravy dělám ve Photofiltre (+plug-iny) - pro informaci. Právě proto stále více spatřuji ten rozdíl v zobrazení. Jinak Irfan není nic moc ani na editaci ani na organizaci.
Paja1971
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 30. 11. 2006 21:03

Co je fast stone nevím, to druhé, co píšeš jsem kdysi měl instalované, ale vůbec mě to nezaujalo.

Irfan je rychlej malej program, který není třeba instalovat, běží klidně i jako kopie z instalace, takže si ho můžeš spustit z flashky..když máš v práci tak drsného správce, který ti nenainstaluje ani takovouhle free blbost.

A jen tak pro informaci, já používám na úpravu fotek Paint Shop PRO od CORELu - ale to jen tak pro informaci. A promiň že jsem tě nepochopil, po celém dni v práci mam hlavu jako škopek... a celý den se snažím problémy řešit, ne je hledat.
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Paja1971 30. 11. 2006 21:27

To Maročan:
Nehledám problémy, taky je v práci spíš řeším, ale zároveň nemám rád nejasnosti a jsem zvědavý.
Paja1971
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 30. 11. 2006 21:40

No speciálně ve Windows je víc takových šíleností, že bádat nad nima je ztráta času..
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod seyhello 1. 12. 2006 09:45

Paja2: koukam ze nikdo neporadil:-). Jde o to, ze Windows pouzivaji proste jiny algoritmus na zmenseni te fotky, ztraci se ostrost. Kdežto jine programy pouzivaji vetsinou "chytrejsi" algoritmy, ktere se ostrost snazi zachovat.
seyhello
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Paja1971 1. 12. 2006 10:27

To: seyhello
Dík za odpověď, myslel jsem si to, že win používá jiný postup zobrazení. Škoda. Windows mi totiž vyhovuje jako organizér fotek (protože ho chápou všichni členové rodiny), ale jako prohlížeč už ne. Nedá se někde hluboko v XP ten postup - algoritmus změnit?
Paja1971
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 1. 12. 2006 15:50

ok jsem tak hodnej, ze jsem udal screeny...snad je to to, co myslis.
tady je jeden z irfana...zvetseni nevim, ale snazil jsem se, aby to bylo podobny. Je to screen z jednoho screenu ze hry:D ale o to nejde, jako ilustrace to postaci...
Obrázek

a tady druhy z wokeniho prohlizece...myslim, ze rozdil je patrny na prvni pohled, je to "vyzehleny"
Obrázek

pri jeste vetsim zvetseni je to patrnejsi mnohem vice
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Paja1971 1. 12. 2006 16:03

Díky Mobilmane - to je to, co myslím. Jaká je příčina?
Paja1971
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Paja1971 1. 12. 2006 18:46

To Mobilman:
Paradoxně obrázek z Windows vypadá líp jak z Irfanu. Při obrázcích ve velkém rozlišení je to ale naopak, ten Win to vyhladí a fotky jsou takové rozostřené, nejvíc je to vidět na fotkách z venku (listy na stromech, tráva). Dík, že jsi dal práci!!!!
Paja1971
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 1. 12. 2006 20:22

kazdopadne bych rekl, ze s tim nic neudelas...jelikoz ten prohlizec obrazku je proste tak nastavenej.
I kdyz mozna neco existuje...treba v registru (?) ale spis asi ne.
Mobil-man
VIP uživatel

Další stránka