Vlozeni loga do fotky

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Martajz 30. 8. 2005 23:29

Dobry den,
chtel bych poprosit o radu. Mam web na ktery vkladam pomerne hodne fotek (okolo 50-100 kazdy tyden) a rad bych do tech fotek vlozil logo webu, protoze me stve, ze si s focenim a vkladanim dam hodne prace a nekdo pak moje fotky pouzije a ani nenapise odkaz na muj web. Takze dotaz zni:
Je nejaky programek, nejlepe free, ktery by vlozil hromadne do vetsiho mnozstvi fotek logo webu? Nejlepe aby umel take zvolit pruhlednost.

PS: ja vím, ze se to da resit makrem ve Photoshopu, ale u toho je potreba vzdycky zasahovat, on mi neudela 100 fotek bez nutnosti neco mackat......takze dekuji za pomoc
Martajz

Odeslat příspěvekod jenTomas 31. 8. 2005 11:23

Ted jsem o necem podobnem cetl v Computeru, rikali tomu vlozeni vodoznaku do fotky, tak se po tom podivej....byl to tusim computer c.16??? fakt nevim....
jenTomas

Odeslat příspěvekod kveto1 3. 11. 2005 23:45

Sorry, ale Photoshop ti to urobý aj na 1000 fotkách stačí pustiť akciu ( makro má Excel ) v dávke ( automaticky ).
kveto1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snoopy 3. 11. 2005 23:48

Martajz píše:PS: ja vím, ze se to da resit makrem ve Photoshopu, ale u toho je potreba vzdycky zasahovat, on mi neudela 100 fotek bez nutnosti neco mackat......takze dekuji za pomocc/quote]

Jde o spravne nastaveni te davky. Mela by obsahovat ulozeni a pak pred spustenim akce nastavit jako zdroj prislusnou slozku, cil tu samou nebo jinou slozku a zatrhnout "Preskocit prikazy Ulozit akce"... (tak to je v PS 7)
Snoopy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirk4 5. 11. 2005 19:47

Nebo v Zoner Photo Studiu 7 - vložit obrázek do obrázku
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaccub 2. 4. 2006 23:02

Tento problem resim pomoci sw od zoneru jak uz tady zminil jirka4. jen bych mel dotaz. jak to lze resiv v photoshopu.
mam obr napr 800x600 a logo napr 100x50. kdyzsi vytvorim akci na vkladani obrazku tak mi pokazde vlozi lodo do stredu obrazku i kdyz chci logo vlozit treba do leveho spodniho rohu.
jako jediny reseni me napada umistit lodo do obrazku stejne velikosti jako original a tam to pak umistit. jenze to mi pride postaveny na hlavu. kdyztak poslete radu jak na to pres SZ at tady neni zbytecny bordel. diky
-2b, -1000,-
jaccub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 17. 7. 2006 17:04

zkus jPEG Resampler je free /stahneš ho na slunečnici/ a umi vkladat logo i text a zvládá i při hromadný zmenšování fotek. já si na něj nestěžuji.
k.o.v.b.o.j
Návštěvník