Nový HW na úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 3. 11. 2019 16:49

Já mám všechny počítače přetaktované, navíc ty teploty se projeví až při větší zátěži, do které normálně zase tak často desktop při zpracování fotek nedostanete (notebook ale celkem snadno).

FOE: Je to napsané i v manuálu k ColorEdge respektive ColorEdge navigátor, kapitola 7, strana 47: “ Ověření monitoru nelze provést pomocí vestavěného kalibračního senzoru CG2420 / CG2730.”. Aby toho nebylo málo, pokud člověk používá používáte cíl ověření typu CMYK, musíte připravit software pro zobrazení color patch, například Adobe Acrobat Pro DC nebo Photoshop.

Mimochodem, moje EIZO bylo nastavené už v továrně k mé plné spokojenosti, jednou jsem to nechal ověřit a necítím potřebu to štelovat (rozštelovat). Podobně dobře nastavená byla i Retina od Applu, jen mi připadá horší v antiodleskové úpravě.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 3. 11. 2019 18:08

Nuz popravde, ja som len chcel vyskusat ako funguje ta korekcna sonda na mojom CS230, preto som si pisal aj s p.Charvatom z Eiza (takto si predstavujem zakaznicky support), ktory mi to celkom objasnil a velmi sa divil, preco chcem vlastne kalibrovat :-)
Pretaktovanie PC vobec neriesim, no a teploty detto, pri vsetkych cinnostiach je to max do cca 65st.C, takze nie je o com.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 3. 11. 2019 20:20

Pokud jede procesor na zlomek výkonu, tak tahle teplota nebude nijak výjimečná. Pokud ale budeš chtít dvouapůlhodinový filmu v .AVI převést film přes handbrake do .MP4 (třeba kvůli přehrávání na iPadu), tak by tahle teplota byla skoro z říše snů, zejména pokud počítač běží až na 4.8 GHz jako ten můj. Já mám při nižším zatížení teplotu mezi 46-53 stupni Celsia a výkon okolo 26W, ale při výše popsaném zatížení stoupne výkon na 86W teplota atakuje i 96-100 stupňů.

Na DxO jsem měl testovací batch, kde jsem nechal udělat odšum na PRIME a přerenderovat to z Generic do jiného barevného profilu (Leica Q), pak jsem nechal upravit horizont o 3 stupně a pak jsem nechal každou fotku z 44 Mpx uložit do 24 Mpx JPG. Dej export na disk a uvidíš, jakou budeš mít teplotu. Jinak máš pravdu, nemá smysl to řešit, když to funguje.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 11. 2019 20:45

Si tak říkám, jestli je lepší věřit vlastní zkušenosti, nebo násilně vymýšlet nesmyslné scénáře, abych si mohl ospravedlnit supr dupr mašinu ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 3. 11. 2019 21:03

pemar:
neviem ako DXO, ale co sa tyka exportu v LR, nejako som nezaznamenal teploty nad 60st. Co sa tyka ineho, ako som spominal, video aj hry idu mimo mna, takze mam PC vyslovene na LR+PS a beznu kancelarsku pracu.
Snad 10 rokov som fungoval na notebookoch, do 04/2019 som mal Lenovo i7,250GbSSD,16G B RAM, nejaka Geforce grafika - po par rokoch uz to zacalo byt na limitoch (stale v ramci foto), tak som si obstaral terajsiu zostavu no a mal som (aj stale mam) oproti NTB pocitu blesku. Viem, ze tvoja specifikacia aj predstava o blesku je ina :-) ,ale to je v pohode, kazdy to mame inac nastavene.
BTW, stále si myslím, že najlepšie investované peniaze boli do monitoru Eizo, ktorý mám už 3roky a stále som z neho nadšený.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 3. 11. 2019 21:21

V tomhle máte pravdu, proti prakticky jakémukoliv NTB jsou ty vaše sestavy paráda a na záložním desktopu vidím, že ani ten to není o tolik horší, aby to člověk musel řešit, i na něm v pohodě upravím fotky a dokonce na něm i celkem rychle překonvertuji ten film.

Naopak, mnou aktuálně používané SW dost často využijí jen část grafického a výpočetního výkonu HW. Ospravedlnit každoroční upgrade proto racionálně nejde, v tom máš pravdu.

Z EIZO monitoru jsem také nadšený, ale objektivně musím říci, že 5K Retina od Applu mne příjemně překvapil, byť bych ho za EIZO nevyměnil.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 3. 11. 2019 23:31

poprosim ukazku tvorby, co bola upravovana na top HW, ze ako to uvidim ja, Eizo obdivujem inak naozaj :)
ze ked mi umrie asi 5rocny 170eurovy LG IPS235, budem musiet riesit monitor, ale 530euro napr. za Eizo CS230 mi pride fakt moc :-(
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 4. 11. 2019 05:48

Krásné fotky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 4. 11. 2019 06:24

Neviem sice, aky ma suvis na akom HW boli upravovane fotky, ani toto nebolo na top HW...no a oci ma kazdy ine, ci ? Inac vsetky boli na Eizo.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 4. 11. 2019 06:39

Souvislost to nemá prakticky žádnou, výkonnější HW je vesměs jenom rychlejší, s tím EIZO monitorem je ale velká výhoda, když člověk potřebuje přesně vyladit barvy, koneckonců proto EIZO používají profesionální studia.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 11. 2019 07:00

Lennyl, Landov

Moc pěkný.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 4. 11. 2019 07:51

landov: pekne fotky, fajn momenty. farby skor neutralnejsie. take mam rad.

na mojom monitore vidim posterizaciu fotiek zo studia napr., proste nezvlada tie jemne prechody (neviem, ci na toto treba uz ten 10bit monitor, moj je iba 6+2). preto by sa mi v buducnosti hodil lepsi monitor. inak som s tym mojim lacnym spokojny. na vsetkych zariadeniach vidim fotky tak ako som ich upravil plus aj printy (fujifoto) su 1:1 ako som ich upravil.
pouzivam jas na 25% (kdesi som to cital v recenzii, ze tak by sa to malo pouzivat) a sRGB rezim. kalibrovane to mam z vyroby (aj daky graf a hodnoty pri tom boli) ale za tie roky sa to isto uz posunulo.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan35 4. 11. 2019 08:25

Lennyl, osobně žádnou posterizaci v těch náhledech nevidím. Těžko bude někdo exatně hodnotit, jak to má barevně a tonálně hodnotit podle zámyslu autora, to bys musel vidět ty na našich monitorech.
Já jen můžu říct, první studiovka barevně neutrální, druha v teplejších odstínech, celkově opravdu povedené fotky a zvládnutý postproces. Zřejmě dobrý oddíl:-)

-- 4. 11. 2019 08:26 --

Já na mém monitoru kalibroval na 80cd, což odpovídá jasu 4%.

-- 4. 11. 2019 08:29 --

Jo a jestli se nemýlím, u té první fotky je na přechodu pravé ruky a pozadí vidět světlá stopa po maskování/retušování??
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 4. 11. 2019 09:52

dobre oko :) na tej studiovke som sa snazil lokalne opravit blbe svietenie co vyskocilo pri uprave (tmava linka).

tak a mozem sa zacat hrat, akurat sa mi teraz do toho nechce
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 4. 11. 2019 10:08

lennyl_2: máš stejnou zákl. desku a grafiku jako jsem si koupil. Fotky obou paráda.
Zatím jsem měl přepnuto na 10-bitový studiový režim GTX 1660, na mých fotkách dle vašeho očekávání v Photoshopu rozdíl mezi 8-bity a 10-bity nevidím pokud si nechci vymýšlet vsugerovanou dojmologii. Ještě vyzkouším odpoledne nVidia Quadro a pokud to bude stejné, tak ji vrátím coby předražený nesmysl.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků