PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod foto1977 7. 12. 2019 21:44

No mě zonerama vyhovuje právě díky jednoduché strukturovatelnosti.
Mám tam na hlavní stránce složky dle roků (1998,1999,2000,...2019) a v nich podsložky dle focených akcí.
Vše přehledné a krásně dohledatelné. Jako bonus to beru jako online zálohu neb nemají omezení na velikost ukládaných snímků a neupravují je.
Ale nemám to jako umělecké portfolio, jen pro rodinu a kamarády, umělecké foto ambice nemám a hlavně ten talent jaksi do vínku nepřistál... :)
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 12. 2019 22:11

feanoor píše:Z těchhle snobů, co si zaletěj do Afriky "ulovit" trofej, se mi chce blít.
Nechal bych ho v savaně samotnýho přes noc jenom s nožem.
Pokud by to přežil, měl by zážitek, na celej život.

Ale k věci, nemáte někdo v téhle skříni vodníka?
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

Já také jezdím jen fotit, ne lovit. Velká zvířata jsou krásná, ale nebezpečná, pokud se rozhodnou zaútočit a jsou dostatečně blízko, tak není výsledek jistý ani se střelnou zbraní, v případě ozbrojení jen nožem by sázkový kurs byl jednoznačně ve prospěch lva nebo slona nebo buvola. Viděl jsem bungalov, (respektive jeho zbytky), skrz který prošel v noci slon ...

Jinak tu skříň mám a vodní chlazení v ní také, jen mám jiný rozměr skříně (full tower kvůli lepšímu proudění vzduchu ... ).
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 7. 12. 2019 22:23

pemar
A jak hlasité je to vodní chlazení, pokud bys to srovnal se vzduchem chlazenou low-noise sestavou?
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 12. 2019 23:02

Žádný rozdíl nevnimám, ale na druhou stranu musím férově přiznat, že nemám sluch jako za mlada :-). Ne vážně, nevidím v tom rozdíl, ona u i9 to byla i nutnost, protože zatímco i7 jde v pohodě uchladit i vzduchem, u i9 mi bylo doporučeno co nejlepší chlazení a dokonce i zvětšení průměru větráku. Ono vodní chlazení dávají i na 24 vláknový AMD Threadripper, který běží na podstatně nižší frekvenci, než ta i9 nebo i i7 Kaby Lake v záložním počítači.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 8. 12. 2019 00:35

Zonerama vypadá dobře, dokonce jsem tam narazil na oficiální fotky městské části Praha 1.

Stan35 píše:Kdysi dávno, ale skončilo to na tom základním, že jsem tak dlouho vymýšlel design a kdo mi to udělá, že jsem to nakonec nerealizoval. Uvažoval jsem i nad placenými službami, ale všechny layouty mi přijdou na jedno brdo. Možná se k tomu v budoucnu vrátím.

Zkus Wordpress, je zdarma, některé hostingy nabízí přímo jeho automatickou instalaci. Layoutů je na něj mraky, ty lepší jsou placené - kolem $25. Třeba Bambousek má pěkný Wordpress foto layout.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 8. 12. 2019 09:07

pemar
Díky za info. Mám rád hodně tiché počítače, tak mě to zajímá.
Předpokládám, že máš asi Fractal Design Celsius.
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 8. 12. 2019 09:37

Pemara by som tipoval na niečo výrazne lepšie, ako sú jednoduché AIO vodníky.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 12. 2019 10:46

Já mám aktuálně doma desktopy dva, jeden prakticky jen pro sebe a druhý sdílený pro rodinu, když jim nestačí notebooky a tablety. Na obou mám aktuálně vodní chlazení, podpořené dvojicí 280+280mm ventilátorů, na jednom mám modifikovaný EK Waterbloks a na druhém, s přetaktovaným i9 a GeForce RTX 2080 Super, speciální vodní okruh na míru.

Zatímco ten první má i7 Kaby Lake, který i při přetaktováni na 4.9 GHz jde uchladit i vzduchem, ten druhý s i9 je na chlazení o hodně více náročnější, přitom také dává jen 4.9-5.0 GHz. Ona se tam hodně hřeje i ta grafická karta, proto je chlazená zvlášť, což jsem u méně výkonné sestavy vůbec nepotřeboval řešit.

Ono to vypadá, jako že pokrok šel strašně dopředu, což pro nepřetaktované počítače asi i platí, u přetaktovaných se musí podle mých zkušenosti o hodně více chladit, což je pakárna. Ono to zkresluje i měření, třeba u Puget Systems jsem si všiml, že jim vycházel Threadripper asi o 50% výkonnější než i9, což se mi nezdálo (reálně to bude odhadem max 10%) a pak jsem viděl, že Threadripper měl vodní chlazení a i9 jen chlazení vzduchem.

Na to jednom mám tuším Fractal Design XXL R2, musel bych se podívat, každopádně je to Fractal design v té velké skříni.

Uvažoval jsem o tom, posunout ten sdílený s i7 Kaby Lake dále do rodiny a koupit Apple iMac kvůli lepší kompatibilitě s iPadem a MacBookem, ale vzdal jsem to kvůli předraženosti a kvůli tomu, že Apple u současné řady má chlazení ještě více neoptimálni, přestože tam má na chlazení relativně nenáročné Xeony.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 8. 12. 2019 15:24

feanoor píše:pemar
Díky za info. Mám rád hodně tiché počítače, tak mě to zajímá.
Předpokládám, že máš asi Fractal Design Celsius.

S 24 aj S 36 môžem smelo odporúčať, tichšie a výkonnejšie ako N ND15 S
FXE1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 8. 12. 2019 15:39

Pemar: to vodné chladenie ja Puget je porovnateľné so vzduchovým čo majú v testoch, určite nerobí rozdiely vo výkonoch, ktoré sú mimochodom veľmi reálne aj podľa skúseností ďalších ľudí...
Ide o obyčajné malé 1-ventilatorové AIO riešenie, čiže nič ani náznakom porovnateľné s tým, čo máš napríklad ty doma.

Tie AIO Fractal S24 a S36 sú už o dosť serióznejšie riešenia.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 8. 12. 2019 15:52

Ten Fractal S 24/36 se mi moc líbí. Ještě jsem zvažoval be quiet!, ale dost lidí si stěžuje, že jim brzo začal zlobit, co se týče hluku.
Hrozně se mi líbí procesor AMD Ryzen 9 3900X, a jsem v pokušení postavit si nový počítač. Úplná lahůdka by byl Ryzen 9 3950X, který je ale o deset tisíc dražší (i když jsem teď koukal, že zelenej ufon ho předobjednává za 23K). Tak luxusní kus křemíku se často nevidí. Mám ale malé děti a nechce se mi vrážet tolik peněz do PC.
Jsem si uvědomil, že zatím pravidelně střídám AMD s Intelem. Teď mám taktovanej I5-4670K, předtím jsem měl Athlon.

Byl by to můj první komp s vodním chlazením.
Noctua NH-D15 S je ale taky skvělá, to bez debat. Viz i hodnocení Pavla "Khalai" Sekerky na CZC
https://www.czc.cz/noctua-nh-d15s/17259 ... 5huso5ai92

btw kdyby to někoho zajímalo
https://www.czc.cz/geek/vodni-okruh-pro ... dil/clanek
Naposledy upravil feanoor dne 8. 12. 2019 16:30, celkově upraveno 3
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 8. 12. 2019 16:19

Jinak ještě k tomu dotazu, fotoknihy dělám, zatím kapacitu vyžírají ale děti, holt hlavně pro bábičky to musí béét. Dělám Blurb. Zrovna teď smolím tu letošní.
Akorát mě štve, že vždycky, když jsou nejlepší akce (-40 až -50 %), tak to ještě nemám nachystáno.
Letos bylo nějak moc matroše, aktuální stav je 62 stran, karta (platební) se zapotí (děláme tuším 6 ks). ;-)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 12. 2019 16:45

Ne, Celsius určitě nemám, Na GeForce 2080 mám tuším Corsair XQ7 RGB 20, na procesoru osvědčený EK Waterblocks, radiátor tuším Alphacool, moje priorita je výkon, například pumpa má 23W, aby se to uchladilo, takže určitě by to mohlo být ještě o kousek tišší.

Ondřej Bobek: tomu, že účinnost vzduchového chlazení je stejná jako účinnost vodního chlazení, tomu věřím asi tak, jako že ti baterka v Sony vydrží 2000 fotek. Jinými slovy, nenechme se unést nadšením pro věc a zůstaňme v realitě :-) .
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 8. 12. 2019 16:53

K tej tichosti. Ja mam bednu asi 0,5 m od stola, mam vzduchové chladenie, sem tam počujem cvaknut HDD, ale ináč nič.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 8. 12. 2019 17:36

a nema nahodou vodne chladenie na radiatore tiez ventilatory co sa krutia a robia hluk tak isto ako ventilator priamo na procesore? :)

potom regulovat hlucnost znamena = vacsi priemer ventilatorov a nizsie otacky + drahsia hrubsia odhlucnena bedna.

som si veru zvykol na tichy notebook (chladnenie i7 sa zapina velmi malo). doma si skusim natvrdo znizit otacky na dvoch ventilatoroch co mi to doska dovoli (nasavanie do bedne a vyfuk z bedne).

...resp. mozete doporucit maximalne kvalitne a tiche take dva ventilatory? znacku a typ.
napr. tento Noctua ma akosi podozrivo nizku hlucnost
https://www.alza.sk/noctua-nf-s12a-uln-d407768.htm

mam presne tuto bednu, ale netusim ake parametre maju tie dva 12cm ventilatory co su v nej co sa tyka otacok/hluku.
https://www.alza.sk/silentiumpc-signum- ... 557480.htm
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Samyang 45/1,8 AF FE + Samyang 85/1,4 AF FE
lennyl_2
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka