PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod atti.hombre 7. 10. 2019 17:32

Chladič má excentrickú konštrukciu - vrtuľa by nemala zasahovať do prvého slotu pamätí. Ja by som to skúsil- inak ak objednávaš z netu tak platí 14 dní na vrátenie ( a vziať nižšie moduly - ale myslím,že to nebude treba ).

Čo sa týka GPU- ja mám starú pasívne chladenú ATI v podpise a v LR i PS šlape super. Ani v Power Directore nemám problém. Existuje na trhu ešte jedna pasívna grafika- Palit CalmX 1050 ... ale pasívne chladené karty sú zväčša drahšie ako s aktívnym chladením.
Ryzen5 1600,Asus Prime X370 Pro, G-Skill Flare X 3200 MHz CL14 16GB,Sapphire HD 7750 Ultimate,AMD Rad. R7 SSD 240 GB,Samsung 840 Pro 128GB + Toshiba DT01ACA200 + Himuro, RM 650x ,Thermaltake Armor Jr.
atti.hombre
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 10. 2019 18:11

Pasivní chlazeni je podle mne poukázka na problém. Problém vzniká při kombinaci pasivního chlazení a nedostatečného větrání skříně nebo prachu na pasivních částech a znemožnění proudění vzduchu. Jednou mi dokonce prach chytil a shořela základní deska a nějaké komponenty, až tam to může dojít.

Jinak chlazení je klíč k výkonu, měl jsem půjčenou sestavu od Apple, nový iMac Pro, studené to mělo solidní výkon blízký mému desktopu a designově to vypadalo dobře, ale jak jsem to zatížil a ten Apple se zahřál, tak mu šel výkon razantně dolů. Takže to lépe vypadalo, než fungovalo.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 7. 10. 2019 18:15

Nuz z tohoto hladiska porovnavat desktop a All In One to ani inac dopadnut nemohlo, ci ?
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 7. 10. 2019 22:43

Logiku to má, ten Apple je hodně orientovaný na to, jak to vypadá, ale za těch 138 tisíc jsem čekal o kousek více. Abych zůstal objektivní, ten jejich monitor má 5K rozlišení a já mám jen 4K, mám méně hezkou klávesnici a myš a mám větší skříň s více větráky, papírově by se výpočetní výkon měl lišit jen celkem málo, ale jak jsem psal, platilo to jen do zahřátí.

Kdyby jim to fungovalo lépe, tak bych to za ten svůj desktop vyměnil, ten můj pracovní kout s tou černou skříní totiž vypadá tak trochu jako doupě nějakého gamera.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 8. 10. 2019 08:08

landov - ano, ten Nik Dfine som myslel, len mi tam nejak skocil "Nikon". Jeden znamy to obcas pouziva a tiez spominal, ze mu tam graficka trocha pomaha. Ja mam uz len LR a PS, ine mi netreba... ak raz niekam prejdem, tak na C1, no to je asi mala sanca. Ak by to niekoho zaujimalo, tak tam graficka karta velmi pomoze pri exporte.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 8. 10. 2019 08:49

Ja tiez iba LR+PS a ten Nik plugin spustam prave z LR co je fajn. Pouzivam Dfine ked chcem odsumovat iba urcite spektrum farieb, maju to vymakane.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 8. 10. 2019 10:56

Dfine je super, že si to můžeš udělat skutečně a la carte (dle barev to má ale třeba i Zoner), ale samotnej algoritmus odšumu je už bohužel trochu zastaralej. Třeba tam ale DxO promítne PRIME z PhotoLabu.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 10. 2019 16:43

Mám DFINE v DxO Labs, ale v 99% mi stačí PRIME.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 8. 10. 2019 16:53

DFINE v DxO Labs?
Myslíš (jen) ten přímej odkaz, ne?
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 10. 2019 17:53

Mám koupený DxO Elite a Nik Collection 2 a od nějaké doby je v DxO přímé tlačítko do Nik Collection.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 8. 10. 2019 19:06

Ja mam Nik Collection povodny ked bol este donedavna zdarma. Predpokladam, ze vo v2 nejaky posun dopredu asi bude, ale za 149€ mi to nestoji ani omylom.
Viac mi zaimponoval rozdiel v zachrane detailov z prepalov (Bambouskovo video z vedlajsieho vlakna Oly) z C1 oproti LR (v zavere videa, lad pri medvedovi)...to je impozantne. Ovsem do takych situacii sa casto nedostavam a mozno to suvisi aj so slabsim DR Olyho...proste za zmenu LR za C1 mi to zatial nestoji.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 8. 10. 2019 19:43

Na tom slabším DR Olymp byls kde? Podle testu je pravej opak pravdou. A tím svým příspěvkem to jen potvrzujes.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 8. 10. 2019 19:56

Akože m4/3 ma väčší dr ako väčšie čipy?
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 10. 2019 20:08

Nechci provokovat, ale jeden cenný úlovek máme :-))

https://www.dxomark.com/Cameras/Compare ... _1046_1062
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 8. 10. 2019 20:22

:D good job.
landov
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka