PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 19. 11. 2020 08:35

Tak objednáno, zítra bych měl Air mít. Konkrétně tu základní variantu, počítám s tím na testy, po nějaké době dostane dcera a já si pak koupím další generaci :-)
O víkendu si bude s čím hrát :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

K tomu neural - právě u toho zmíněného Pixelmatoru to nějak užívali už v iPad verzi, proto mohli uvést tak rychle i verzi pro M1 do BigSur. Adobe to snad má taky užívat ve verzi Lightroom pro iPad, takže příprava taky dobrá, holt ale u Adobe je těch produktů moc a tak to nestíhají tak rychle, jako menší firma typu tvůrců Pixelmatoru..
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 11. 2020 11:21

Pixelmator mám nainstalovaný, ale ničím mne zatím nezaujal, připadá mi to jako Lightroom. Co je na něm extra a co tam přináší ten neurálni engine? Já tam vidím jenom běžné úpravy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 19. 11. 2020 11:25

Máš Pro? to není totéž...

JInak má jít o moduly doostření a resize - v podstatě to, co bys čekal.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 11. 2020 12:24

Resize mi přijde fajn, doostření mi přijde horší, než v Topazu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 11. 2020 15:41

Inak si tak hovorim, ze par mesiacov dozadu mali ludia s R5 problemy, ze nie su PC ktore zvladnu editovat 8K, resp ze stoja desive peniaze. A hla, mame tu PC za necelu tisicku co to zvladne aj bez vetrakov :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 11. 2020 16:42

Mimochodem, v Megapixelu mají akci na Eizo ColorEdge CS2740 + stínítko.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod STigre 19. 11. 2020 23:12

Zdravím všechny, a mám prosbu. Potřeboval bych poradit koupi nějakého PC na úpravu fotek - odešlo mi mé staré pracovní PC, tak bych své novější PC (asi pětiletý Barbone) použil jako pracovní a na fotky pořídil nové PC, ale nejsem schopen si jej sám sestavit, proto potřebuji hotovou sestavu - tak do 30-ti tisíc. Když jse zhlédl nabídku na CZC a T.S.Bohemia, tak jsem z toho moc moudrý nebyl. Díky za případné tipy.
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 20. 11. 2020 02:00

ako slusnu zostavu sme tu uz doporucovali nieco taketo, skus si to nahadzat do ich konfiguratora, kolko ta vyjde:

AMD Ryzen 5 3600 (3.generacia), doska s B450 (radsej s 4x DDR a 2x M.2), pamat staci 2x 8GB DDR4, 256GB M.2 disk na system (plus mozno daco vacsie na data - klasika 1TB+ otackovy), grafika moze byt aj ATI RX570, zdroj staci 80Plus certifikat - 500W.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 20. 11. 2020 04:32

Já bych se na tohle vykašlal a koupil Apple Mac mini :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 11. 2020 06:27

Tu su prve porovnania M1 s najnovsim desktopom (Ryzen 5800x a 5950X) zozbierane od zakaznikov:
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... loud-1975/

Vyzera to dost dobre vzhladom k tomu, ze ide o male tiche notebooky a programy, ktore nie su nativne pre M1.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 20. 11. 2020 07:01

Bohužel jedno zatím netušíme - jaký je opravdu dopad Rosetta 2... V podstatě ale výsledek je to dobrý každopádně - pokud je dopad emulace významný, tak se dá čekat významný skok v testech s nativními verzemi, pokud naopak emulace nemá tak velký vliv, tak je výkon pořád slušný a obdiv by pak patřil emulaci jako takové, což by mimochodem mohlo mít do budoucna také nezanedbatelné dopady.
Z této kategorie je třeba zajímavost, že už proběhly úspěšné testy se spouštěním Windows x86 aplikací na M1 pomocí aplikace Crossover (takový Wine na steroidech), výsledky vůbec nebyly špatné.

No už se těším, kolem poledne bude MB Air doma, tak si bude s čím hrát :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 20. 11. 2020 10:12

Netušíme ještě jednu věc: tím, že to má jinou architekturu, kde všechno je integrované, tak je pro mne otázkou, co se prakticky stane, až CPU a GPU paměť zaplní, tedy teoretiky to vím, začne to psát na SSD a protože žádné SSD není tak rychle jako RAM, tak se to zpomalí.

Proto bych bral jen verzi se 16 GB. Otázka je, jak snadno se ti to povede vyvolat, tj. zda se ti to stane i při běžné práci, když budeš mít otevřeno hodně oken (kolik jich musíš otevřít?) a dá to nějaké program typu Photoshop nebo Lightroom dokáže vyvolat. Pro mne bude klíčový DxO se soubory s 60 Mpx snímače (D880), takže pokud by mi to třeba spadlo/zpomalilo se už při 3 otevřených 44 Mpx souborech z D850, tak to nemá cenu kupovat a musel bych počkat na vyšší model.

Chtěl jsem jako testovacího králíka použít dceru, ale odmítla mi upgrade akceptovat, že už jí s těmi drahými dárky lezu na nervy, že to je jejími slovy “Bad parenting”.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 11. 2020 10:18

Já tatu odrazuju od objednávky čehokoli "silikonového". Už by bral Aira i Mini naráz, ale fakt to chce ještě tak čtvrt roku počkat. Ti skuteční testeři z terénu se ještě neozvali. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 20. 11. 2020 10:22

Já to vidím stejně a počkám si i na výkonnější modely. Ale zajímá mne, kde ten současný má limit při použití Lightroomu a Photoshopu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 20. 11. 2020 11:07

Já mám pro test optimální podmínky, protože jak jsem psal potřebuji primárně relativně levnou náhradu "surfovacího a tahacího" notebooku místo starého, který odchází.
Na tohle to vyhoví zcela na 100%, tak je pro mne riziko nulové, mohu být překvapen jen příjemně :-) Mimochodem už z toho M1 Airu tento příspěvek píšu, ale ještě mne čeká nějaká konfigurace, než budu moci spustit instalaci Adobe, pak se uvidí.

-- 20. 11. 2020 11:24 --

wikxzen píše: Ti skuteční testeři z terénu se ještě neozvali. :-)


Já bych tedy řekl, že testů už je venku spousta. A paradoxně mě lehce děsí to, jak skvěle všechny dopadají - tohle prostě není normální :mrgreen: :mrgreen: Zatím kdykoli Apple měl něco nového, tak se rychle objevily nějaké maléry - třeba nafouknuté, ale prostě se objevily, ale tady nic. Tak nezvyklý stav, až je z toho člověk pořádně nesvůj :D
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků