PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 12. 2019 13:30

Z390 to nevie, je to zatiaľ špecifické pre posledné AMD CPU/dosky,. A navyše nie je nejak postrehnuteľný rozdiel medzi 3.0 a 4.0 pri bežnom používaní, skôr ide len o merania a špecifické využitie.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 6. 12. 2019 13:41

tak som doma na ASUS doske nastavil profil pre RAMky a super, nastavilo si to samo casovania aj napatie a ficia na 3600 MHz, pocitac nemrzne, som spokojny :)

pustil som aj test a to je teda iny vysledok oproti notebooku s i7 co som robil.
cinebench20.jpg
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 6. 12. 2019 14:43

Já se nechci hádat, ale ve specifikacích vidím, že GIGABYTE Z390 AORUS GAMING má 2 sloty označené PCIe 4.0/3.0 Z a zbytek PCIe 3.0. Já 4.0 velkou váhu nepřikládávám, protože naměřený rozdíl může být i chyba měření nebo kusová variabilita nebo oboje. Každopádně mi v tuto chvíli může být šumák, protože moje paměti to nepodporují.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod papun 6. 12. 2019 16:36

Ten dotaz na CD mechaniku nebyl o tom, že bych ji nechtěl zaplatit. Ale spíš mě zajímal trend v tomto ohledu.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 6. 12. 2019 17:18

Trend už tu padl - bez mechanik. Ad Define S, mám ji sám, a místo uvnitř je koncipované hlavně pro dostatek místa pro airflow, takže tam již nehledej pozice na HDD a mechaniky. Pozice na HDD jsou z boku.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 12. 2019 17:36

Rovnako bez mechaniky. Bedňa má miesta pre mechaniku a aj klasický HDD, no obe ostali prázdne...
Plánoval som časom dokúpiť externú, ak by bola niekedy treba, no počas prvého roka sa to zatiaľ nestalo.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 6. 12. 2019 19:00

V roce 2015 jsem na tohle téma četl tenhle článek:

https://diit.cz/blog/opticka-mechanika- ... rt-stoleti

Tesat do kamene. Pokud Vám na nějakých fotkách záleží a už nikdy je nepořídíte, tak CD nebo DVD vydrží 10 let a více. Pokud je máte na HDD, NASu a cloudu, je sice malá pravděpodobnost, že Megaupload skončí činnost nebo Google či Apple přestane podporovat nějakou službu ale když se Vám to pak stane, tak o ty fotky můžete přijít. Nenávratně. Vím o čem mluvím, také jsem měl cenné rodinné fotky jen na NASu a v cloudové službě a přišel jsem o ně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 6. 12. 2019 19:25

CD/DVD nepouzivam, fotky mam na HDD v PC, tieto raz za 1-2 mesiace zalohujem na externe WD (RAID 1) a to este raz za cca 1/2roka zalohujem na dalsi externy disk.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod feanoor 6. 12. 2019 19:46

Taky zálohuju fotky na externí harddisky.
Ale zastávám názor, že fotka je fotkou až na papíře.
Fotky, na kterých mi opravdu záleží, si buď tisknu, nebo z nich dělám fotoknihy.
Obvzláště ty fotoknihy jsem si v posledních letech velmi oblíbil, je to návykové sednout si někdy v klidu do křesla a listovat si fotoknihou ve velkém formátu.
DVD mechaniku jsem za poslední rok použil asi dvakrát, protože jsem přeinstalovával tiskárnu a použil jsem origo CD. Ale poradil bych si i bez ní a stáhl ovladače z netu.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 6. 12. 2019 20:52

tiez nemam v novom pocitaci uz DVD mechaniku/napalovacku. jednak ta midi ATX bedna ma napevno predny kryt bez moznosti montovania zariadeni a ani to dako nepotrebujem...
mam externu DVD napalovacku Samsung SE-218, vyzera vyborne, aj funguje dobre, kupil som ju este k ultrabooku Acer Swift3, kedze ten tiez nema mechaniku.

vyuzivam ju tak 2x za rok pre instalaciu niecoho. fotky si zalohujem na extrene 3.5" disky (vzdy zrkadlovo).
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 6. 12. 2019 21:03

Fotka na papíře je nejlepší, ale musím kvůli tomu do Foto Škoda a nechce se mi každou rodinnou fotku tisknout, jednou za čas vybereme fotky a necháme je udělat, ale je to jen malá část z fotek, které pořídíme.

HD je fajn, ale ne v počítači, jednou mi chytil prach v počítači a shořela základní deska, SSD i HDD (spoléhal jsme na to, že jsou zapojené v RAIDu a že o data nemohu přijít) a týden nato na Synology NAS serveru vyběhlo asi 8tis. vadných sektorů a hlásilo to havarijní stav a data se zachránit nepodařilo, prý jsem byl první, komu to takhle zkolabovalo a nešlo s tím nic dělat. Od té doby už nejsem tak lehkomyslný.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 6. 12. 2019 21:12

feanoor píše:Fotky, na kterých mi opravdu záleží, si buď tisknu, nebo z nich dělám fotoknihy.
Obvzláště ty fotoknihy jsem si v posledních letech velmi oblíbil, je to návykové sednout si někdy v klidu do křesla a listovat si fotoknihou ve velkém formátu.


U koho si necháváš dělat fotoknihu?
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 6. 12. 2019 21:48

fotofanda
u CeWe (Fotolab)
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 7. 12. 2019 07:31

Ono je to podle mne hodně i tom, co používá ten, se kterým fotografie sdílíme. Pokud chtějí vytištěné fotky, pak není co řešit, potřebuji jen USB na počítači, abych fotky předal CEWE nebo do Foto Škoda nebo to tam pošlu přes internet. Pokud si je budou prohlížet na počítači, mohu je dát do nějaké galerie (flickr, rajče) nebo jim je dát na flash disku. Pokud si je ale budou chtít prohlížet na televizi přes DVD přehrávač, tak ty staré kusy nemusí umět načíst soubory z flash disku a nemusí být vůbec ani on-line, takže CD nebo DVD vyhovuje více. Dříve jsem preferoval NAS server, ale jeho využitelnost je omezená jen na naši domácnost, vzdáleny přístup je pakárna a přitom dnešní televize umí Android nebo mají Apple TV, což otevírá jiné možnosti sdílení. Komplikace je jen v tom, že tohle už je pro moje rodiče moc high tech, fotka nebo CD jim vyhovuje více, i proto mám ještě CD/DVD mechaniku, těch 500 Kč navíc neřeším.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 7. 12. 2019 08:00

Co si budeme nahovarat, dnes si uz "kazdy" pozera fotky akurat na mobile. Takze upload na FB a hotovo...bohuzial.
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků