PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 12. 12. 2019 20:31

feanoor: tří-pásma od Jamo, model E 660 - pozůstatek ze zrušeného tehdejšího domácího kina 5.1 v obýváku u rodičů (cca 2009/2010) - jsou napojené na dobové Onkyo HT-R508. Hudbu ženu z MacBooku skrz Oppo HA-2SE (kupovaný ke sluchadlům PM-2/PM-3).
Je to na zábavný nevážný poslech, spíše pro vyplnění ticha v prostoru. Vyhrabal jsem to ze sklepa, když se dělal úklid.

Všiml jsem si, že máte stoly proti zdi. To já přímo nesnáším. Já potřebuju prostor před sebou. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 12. 12. 2019 20:53

Riaditeľský syndróm??? :-)
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 12. 12. 2019 20:59

Také lépe pracuju a hlavně se soustředím, když mám za zády zeď a vidím do prostoru. Jenže můj kancl není ředitelna a obývák jí není jakbysmet ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 12. 12. 2019 21:18

Koukám rád očima i do prostoru 2-3 m před sebou během práce u počítače (doma). Očím to prospěje čas od času se odtrhnout od monitoru a koukat chvíli zase do větší dálky než je těsný prostor mezi zdí a monitorem.
Mám to převzaté z práce - v kanceláři zhruba o rozměrech 4 x 3 m to mám tak, že po levé ruce jsou vstupní dveře a po pravé ruce okno (jižní strana). Za sebou zeď a před sebou cca 3 m volný prostor. Doma jsem míval stůl u zdi, ale první co mi vždy vadilo, že jsem si nemohl natáhnout nohy. :-)

Ředitelský syndrom to nebude - spíše učitelské geny, v každé naší generaci vždy byli (a jsou dosud) učitelé. Takže asi syndrom katedry. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 12. 12. 2019 21:30

v praci (open space) mam okolo seba asi 15 monitorov a 3 velke TV (monitorovacie centrum). tazke doma mi uplne staci pozerat do jedneho monitoru :)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atti.hombre 13. 12. 2019 05:31

wikxzen Pri rohovom stole má kde nohy vystrieť :-D od monitoru som po vysunutí klávesnice 1m ... a inak to nejde... toto je moja pracovná časť... žena ( pedagog ) má stôl v druhom kúte pri okne... za chrbátom mám 2,5m obyvák so sedením a za ním je spálňa 2m :-D ... a izba plná ... Ja už roky i hudbu počúvam na slúchadlá...lebo musím hudbu cítiť a zvyšok rodiny by sa zbláznil... repro som nezapol ani nepamätám.Najviac ma štve, že musím niekde dať opraviť deck... alebo kúpiť druhý.
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 12. 2019 07:30

Skusal som a aj pri obycajnom malom stoliku ako mam ja sa daju v pohode nohy vystierat :D
Tiez by som bol radsej v priestore, no brat ma 5 rocnu dceru a radi si kopeme/hadzeme lopty aj pocas skaredsich dni, takze to neriskujem...

Takto vyzera moj bezny pracovny bordel: Taky obycajny lacny stolik bez suflika pre klavesnicu (dalsi stolik bude vacsi a rovnako bez toho suflika), vlavo je vzdy voda, nabijacka na mobil, pera a vacsinou aj externy disk.

Pod monitorom je priestor na citacky kariet a 1-2 USB kluce (4x USB 3.0 HUB ma monitor v lavej casti, pouzivam iba ten, lebo je velmi lahko dostupny).
Klavesnicu mam stale drotovu, uz taha 7 rokov, myska je klasicky MX Master 2, vpravo si odkladam vizitky, caj/kavu.

Kancelarsku stolicku mam tusim Antares Omnia - taku skor do IT firiem, vyzera byt neznicitelna a dobre sa na nej sedi. Dufam ze este par rokov vydrzi. Predtym som pouzival nieco ako klasicke kreslo z Jysku, ktore sa ale vobec na pracu za PC nehodilo, skor len na vysedavanie.

PC bedna je na skrinke, vsetky mriezky su z vonkajsej strany a hned pod nimi je HEPA papier, takze sa do bedne vobec neprasi (doslova vobec). Obcas tie mriezky z vonka povysavam, vo vnutri zatial nebolo treba (PC ma len 1 rok a par mesiacov).

Nad stolikom je este lampa otocena smerom k stropu, nech tu robi lepsie a makke svetlo, repro su Creative T20 II, sluchadla Beyer T70 a zvuk ide cez Dragonfly Red.

Příloha DSC03946fb.jpg je dlouhodobě nedostupná.


Příloha DSC03948fb.jpg je dlouhodobě nedostupná.


DSC03951fb.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 13. 12. 2019 11:01

lennyl_2 píše:v praci (open space) mam okolo seba asi 15 monitorov a 3 velke TV (monitorovacie centrum). tazke doma mi uplne staci pozerat do jedneho monitoru :)

Obdiv, ja by som v open space asi strieľal alebo sa scvokol (ono je to vlastne jedno a to isté) po prvom dni.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 13. 12. 2019 13:14

He, vidim, ze Ondrej pouziva rovnyku mys a podlozku ;-)
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 13. 12. 2019 14:03

Kurňa chlapi jaký tam máte poriadok, ja aby som sa hanbil cvaknúť môj bordelstôl... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 13. 12. 2019 19:15

Tak jsem včera podvečer vyfotil svůj bordelový "pracovní" kout a pak odjel fotit do divadla...
Natáhnou nohy je kam vzdálenost od monitoru i podsvícené klávesnice mi vyhovuje (i když to není podle doporučených parametrů). Prostoru mám zatím dost a do budoucna se uvidí...
Obrázekupload photos
Abych nebyl úplně OT, tak ještě jede screen práce procesoru při úpravě fotek v Zoneru a pak aktuální novabench test mého více než 2 roky starého PC...
Obrázek

Obrázek
Hezký víkend :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 12. 2019 11:22

Dlhe roky pouzivam od notebooku az po terajsie PC MS Office 2013 (taky sedy ;-) ), no a dnes ho bolo treba zase aktivovat.
Tak som radsej kupil dnes z Ebay key na Microsoft Office Professional Plus 2019 za 10€, okamzite dosiel key mailom aj s linkom na download, vsetko funguje ako ma.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod yorg 14. 12. 2019 11:31

Akorát pozor na to, že pokud používáš OneNote, tak one soubory ze 2013 do 2019 nenačteš. Je pak třeba najít instalačku OneNote 2016 a nainstalovat ji. Naštěstí tam downgrade funguje.
Než jsem na to přišel, tak jsem nad tím strávil jeden večer.

edit: Než jsem na to přišel na to, že to nejde do 2019 načíst.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 12. 2019 13:02

Diky, ale OneNote nepouzivam.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod papun 14. 12. 2019 14:34

Jak to je s těma licencema z aukra za 90,- a podobné. Fakt to v pohodě funguje? Chci tamkkoupit Win 10 a pak asi i ty Office.
papun
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků