PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 3. 2022 09:01

Teda, klobouk dolů - ty detaily a míra odšumu, to je něco.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Mirus1 25. 3. 2022 10:45

Ano,můžu taky potvrdit,že PureRAW 2 vykazuje v odšumu výtečné výsledky,rozhodně je ještě lepší než Topaz DeNoise.
Včera jsem schválně nafotil foto v místnosti iso 25600,víc můj foťák nedokáže.No čučel jsem jak puk,jak to dokáže zachovat detaily a fotku vyčistí.Měl jsem už X odšumovacích softů,ale toto je jednoznačně dle mě nejlepší. U iso 6400 nbo 12800,je výsledek ještě lepší.

Co se týká rychlosti zpracování u mě,Ryzen 5 3600,Radeon PULSE RX 5500 XT, RAW fotka měla asi 20 Mb a akce trvala 6-7 vteřin i při uložení do DNG nebo JPEG...Ještě bych mohl vyzkoušet tak 20 rawů,jak to časově bude potom..
Za mě teda :tleskani :-D
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 25. 3. 2022 11:16

Na 20MB RAW a tvoju zostavu sa da tych 7s kludne strpiet. DXO som nekupoval, iba skusal Demo, ale dobre to robi, na par foto by som ho vyuzil a hlavne je to aj modul v LR.

Tiez som mal predtym ten Ryzen 5 3600 a na LR bol dobry, aj na 42MPx RAW.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 25. 3. 2022 12:01

Mirus1 píše:Ano,můžu taky potvrdit,že PureRAW 2 vykazuje v odšumu výtečné výsledky,rozhodně je ještě lepší než Topaz DeNoise.


S tímhle tvrzením bych byl hodně opatrný... V první řadě je na místě otázka, zda porovnáváš s posledním Topaz, změn je totiž fakt hodně.
Hlavně ale u Topaz je docela přínosná možnost si vybrat z více algoritmů odšumu a u nich ještě doladit parametry. PureRAW je bohužel blackbox a už jsem zažil případy, kdy si s nějakou fotkou moc nerozuměl, zatímco u Topaz se dobré nastavení našlo. Popravdě na individuální úpravu jediné fotky bych místy i preferoval Topaz... PureRAW vyhraje spíš pokud se projeví korekce optiky a asi i v doostření, ale v denoise je to remíza a možná spíš (velmi mírná) převaha Topaz.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mirus1 25. 3. 2022 12:28

tomashr:: Oko vidí :-D
Mám staženou nejnovější verzi Topaz (3.6.1) ano,můžu si vybrat z různých algoritmů,ale finální fotka je o poznání horší jak z Pure.Navíc jsem si všiml,že Topaz deformuje linie, hrany nábytku a.p. Tu samou fotku mě Pure zpracuje o poznání lépe,bez deformací.
Možná ještě nemám ten nový Topaz nastavený na optimum,ale nevím co bych tam ještě měl nastavit,aby to byla zhruba remíza.
Až budu mít víc času,tak to ještě projedu a hodím i porovnávací zkušební fotky.

A ještě,já vlastně na vysoké isa vůbec nefotím,takže pro mě jsou ty programy skoro zbytečné.Zkouším to jenom tak pro zajímavost co to dokáže..
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 3. 2022 11:06

lennyl_2 píše:
1/80s, 35GM na f1,4 a ISO 12.800, uplna tma pri zeleznici. algoritmus DXO urobil zazrak a vyzehlil plet a slusne doostril detaily, to ucite rucne v Lightroome nedokazem urobit. to zrno co vidno v LR pri original RAWe je uplne "ina" fotka.
DXO DNG vs RAW

Obrázek


Musím říct, že to nadšení moc nechápu. Na jednu stranu je hodně dobré, co DXO dokázal z té fotky dostat, ale celkově to vypadá jak zfušovaná retuš. Někde je struktura pokožky hodně výrazná jinde zas vyžehlená, nevypadá to moc pěkně. Navíc ty detaily si algoritmus nejspíš vymyslel, jako pokožka to moc nevypadá, resp. jako nějaká velmi hrubá.

Líp to bude asi fungovat na krajině nebo na zvířatech, tam to zdaleka tolik vadit nebude.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 26. 3. 2022 12:13

Asi tak, ako vraví Flor.cz.moje prvotné nadšenie pre Topaz bolo tiež veľké, aktuálne ho však využívam veeelmi sporadicky. Ono väčšinou, keď to nemá primeranú kvalitu už po odfoteni, tak tieto barlicky to tiež veľmi nezachrania.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 26. 3. 2022 12:34

Já ho většinou ještě dolaďují posuvníky, ale při aktuálním množství světla a f5.6 mého 500mm objektivu mám ISO někde mezi 1,000 a 2,000, takže se bez doostření a odšumu neobejdu.

Většinou stačí DxO, ale když ne, nic lepšího, než Topaz zatím nemám.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 3. 2022 12:52

jak se teď dívám na tu fotku v náhledu, tak mi přijde jednoznačně lepší a přirozenější ten zašumněný obličej. Po zmenšení šum vypadá jako jemná struktura pokožky. Kdyby se ten výsledek z DXO prolnul přes vrstvy a masku s nějakým standardním decentním odšumem, tak by to mohlo dát velmi slušný výsledek.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 26. 3. 2022 16:21

Vcelku souhlasím s tím, že zrovna na portréty to je asi nejdiskutabilnější (sám to používám na jiná témata).
Z druhé strany bych ale zas tak moc pozitivně neviděl ani tu původní zašuměnou verzi, pro webové prezentace to vypadá blbě (tam bych určitě bral tu "žehlenou") a mám jisté pochybnosti i o tisku. Kdybych to chtěl odevzdat na papíře, tak bych asi zkusil vzít tu vyžehlenou variantu a pak do ní nasypat nějaké filmové zrno (třeba FilmPack taktéž od DXO), to by tomu dodalo jistou strukturu a narušilo části, kde žehlení vypadá blbě, proti původnímu digitálnímu šumu by to ale asi působilo lépe.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 3. 2022 17:15

Mne by sa výsledok páčil viac, keby sa tam pridá nejaké slabšie zrno, možno by tomu trocha štruktúry pomohlo. No odšum je to riadny, ak to fotka vyžaduje, tak prečo nie.
Za seba mám asi trocha radšej, keď je na fotkách aj nejaký šum, najmä na vytlačených fotkách sa mi to veľmi páči (aj keď bežne robím len A3 formát). Tak je napr. ISO 6400 zo súčasných fotoaparátov veľmi fajn, aj keď na monitore to často vyzerá horšie.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirus1 26. 3. 2022 18:15

Tak ještě se vrátím k porovnání odšumu Topaz-Pure...Obě fotky jsou z Rawu do Jpeg přímo a tohle mě z toho leze. Ten Pure Topaz jesně válcuje kvalitou,ISO 16000,odšum ve foťáku vypnut.U Topazu je vidět tu deformaci hran,tak jak jsem poukazoval výše.
Když ale tu samou fotku odšumím Topazem ne z rawu,ale z jpeg,tak ta deformace tam není,tak nevím čím to může být...


https://ibb.co/xM24kTM
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 3. 2022 19:30

Jestli to nesouvisí s tím RAWem, není to náhodou z Olympusu ?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod atti.hombre 30. 3. 2022 14:02

:D Tak ja som oprášil prach z nového PC a na stole bez krabice flešol novší BIOS a nainštaloval w10pro + aktualizácie ( zatiaľ 21H1 ) . Čo sa mi nepodarilo, bolo sfunkčniť staré záložky vo Firefoxe. Už to nefunguje tak ako kedysi- majú tam nejakú ochranu a pindá to, že chcem použiť starší prehliadač. Ano chcem, lebo v novších odstránili možnosť " kopírovať adresu obrázka" a nejde mi tým pádom linkovať na fóra.
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 30. 3. 2022 18:52

Mám aktuální Firefox a tohle standardně umí (asi jako každý prohlížeč), je to v kontextovém menu na kliknutí pravého tlačítka. Spíš bych tipl, že ta www stránka má nějakou ochranu proti kopírování obrázků.
Přílohy
firefox.jpg
firefox.jpg (57.33 ) Zobrazeno 2643 krát
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků