PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 2. 1. 2020 09:29

Inak este k diskom - pemar, spominal si nieco s tvojou doskou a PCIe 4.0
Ak mas Gigabyte, tak oni to uvadzaju pri Inteloch napr. takto: Dual Ultra-Fast M.2 with PCIe Gen3 x4 - to je pri rychlom pohlade mozno trocha matuce, ide o 4 linky PCIe 3.0

To znizenie cien na 50% povodnych ich urobilo zaujimavejsimi, Intel ma nizsi vykon (aj v LR*), no je aspon za mierne menej penazi. Priamo pri praci v LR ma TR podobny vykon ako Intel, no export/nahlady ma AMD rychlejsie aj o vyse 50%, co je extremne velky skok:
z Pugetu - export 50ks 45Mpx NEF fotiek na maly jpeg
i9 10980XE: 56,6s
TR 3690X: 25,5s

*PS zaspal dobu co sa tyka vyuzivania modernych CPU, tam je skoro jedno co clovek pouziva.
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... 2019-1620/

Puget Systems dal na stiahnutie ich benchmark ak by ste chceli niekto skusit:
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... ssic-1571/
Treba ist podla ich pokynov, inak neprebehne spravne (zopar nastrojov musi byt v LR vynulovanych)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 2. 1. 2020 13:24

Hm, já už bohužel Lightroom na desktopu nemám (a i na iPadu se ho chystám smazat).

Už jsem to psal, že Intel i9 je hodně citlivý na chlazení, to chlazení vzduchem (tuším, že to byla Noctua NH-U12S), na AMD ještě stačí, ale na přetaktovanou i9 je to podle mých zkušeností nedostatečné, chladil bych to vodou a s dvěma větráky. Pugetsystems mají v tom testu i různé RAM (u Intelu je RAM Crucial DDR4-2666 UDIMM s nižší frekvencí 2666 MHz oproti 3200 MHz oproti Ballistix Sport LT Gray 16 GB DDR použité u AMD). Takže Pugetsystems mají opět koncepci sestavy zvýhodňující AMD, což v textu i sami komentují.

Ten Threadripper má výhodu v tom počtu vláken a v kombinaci s levnější grafikou funguje podle všeho o něco lépe, než Intel, v kombinaci s RTX 2080 Ti jsou výsledky podle všeho velmi podobné (s tím, že Intel má v tomto porovnání o něco hůře optimalizovanou sestavu, viz zvolené chlazení a paměti), na x-computers vychází aktuálně Ryzen 9 i Intel i9 prakticky nastejno.

Mimochodem, píší konkrétně o 4 x PCIe 4.0/3.0 M.2 Slots, někde jsem se dočetl, že ty první dva jsou čtyřkové, ale jsem líný to hledat. Jak jsem také psal, prakticky je to rychlostně velmi podobné s PCI 3.0, takže to neřeším.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod papun 7. 1. 2020 15:36

Ahoj, poradíte prosím. Mám v PC dick C:\, kde je OS a vše okolo. Chtěl jsem celý disk nakopírovat na druhý disk E:\ v PC. S tím, že ten E:\ disk pak předělám do nového PC a postupně si vyzobu co budu potřebovat a zbytek zahodím.

Jenže řeba složka User má na C:\ 25GB a překopíruje se jen 5GB a tváří te to jako hotové. Chápu, že se nekopírují třeba soubory systémové, ale běžná data. Poradíte? Díky
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 7. 1. 2020 15:46

Nadíváš se špatně??
User s 25GB na disku, kde máš jen systém, mi přinde šíleně moc.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod papun 7. 1. 2020 16:12

Users máš i dokumenty: fotky, videa.... Nicméně to není podstatné, jestli to je moc nebo málo. Ale prostě to nejde.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 7. 1. 2020 16:17

Pokud máš disk jen na systém, tak snad fotky apod. dáváš na D, ne?
Máš ale pravdu, že pokud to odpovídá realitě, tak je to vedlejší.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod papun 7. 1. 2020 16:29

Neřešil bych co teď není podstatné. :)
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 7. 1. 2020 16:42

ako to kopirujes? cez Explorer co ma Windows, alebo napr. cez Total Commander?
treba mat zapnute zobrazovanie skrytych aj systemovych suborov.

a ako chces potom rozbehat boot na novom pocitaci na tom druhom disku, ked to len kopirujes?
ci ty chces vyslovene iba dáta a z nich si povyberas co si nechas (videa,fotky,hudbu,dokumenty atd.),proste nic,co sa instaluje.
Naposledy upravil lennyl_2 dne 7. 1. 2020 16:44, celkově upraveno 1
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papun 7. 1. 2020 16:44

Přes Expolere Win. Skryté soubory mám zaplé.

Na novém PC už systém je. Toto mám podchycené. To prosím neřešte. Já si z toho pak jen přetahám dokumenty a jiné soubory co busdu potřebovat.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 7. 1. 2020 16:46

Tak to na dálku těžko radit. Pokud máš nějaký zálohovací sw zkus přes něj. Nebo pokud máš nějaky live OS CD/DVD, tak z něj nabootuj a prekopiruj co potřebuješ.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 7. 1. 2020 16:49

stiahni si daky program na spravu suborov. ja mam rad Total Commander.

Win Explorer ukazuje mensiu velkost adresara. to robi aj tebe.
subory.jpg
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papun 7. 1. 2020 21:16

Ten Total Comander to je věc. jsem si připal jak v mládí s MS-DOS. K srdci mi to asi nepřiroste, ale fungovat na to co potřebuju to asi bude.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 1. 2020 21:39

Total Commander používám skoro celý život. Průzkumník ve Win je tragický.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod papun 7. 1. 2020 21:54

No to je asi věc vkusu, ale teď trošku jiný problém. Přes TC jsem překopíroval část souborů. pak jsem to ručně přerušil. Pak jsem to chtěl celé smazat, ale pořád mi to píše, že to chce oprávnění správce. přitom na PC mám jen jeden účet s plným řízením :(
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 8. 1. 2020 12:13

Použij Live OS
Stan35
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků