PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flor.cz 19. 11. 2021 13:06

pemar píše:S perforovaným čelem mám špatnou zkušenost, hodně se mi dovnitř prášilo. Ty průduchy mi také přijdou malé, ale zatím se mi to daří uchladit.


To je, myslím, hlavně o kvalitě prachových filtrů. Aby vevnitř skříně byla rozumná teplota, je potřeba prohnat skříní dostatečné množství vzduchu (+ prachu), a je jedno jak jsou průduchy velké. Malé průduchy ale snižují účinnost ventilátorů (musí jet na vyšší otáčky) a taky se malé filtry dřív zanesou prachem.

I když je Meshify hodně otevřená, tak s prachem problémy nemám. Občas akorát vyfoukám filtry. Velkou roli určitě hraje, že nemám žravé a žhavé komponenty, tak skříní nepotřebuji hnát takové množství vzduchu. A taky teplý vzduch může utíkat vrchem skříně, který je hodně perforovaný:

Obrázek
⫸ Story_Show_Gallery_.flor.cz#puffins
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 19. 11. 2021 20:01Taky mě to dost překvapilo, hádám, že SSD ale bude furt připájené na desce
⫸ Story_Show_Gallery_.flor.cz#puffins
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 19. 11. 2021 20:41

Oni jsou do toho tlačeni legislativně, ale nic jim nebrání v tom, aby ceny dílů nacenili tak, ze šikovný technik vydělá jen a málo a nešikovný prodělá hodně, bude zapotřebí kupovat přípravky a manuály, díly budou “inteligentní”, nemám o ziskovost Applu strach. Otázka je i to, kolik nadšených techniků u nich bude, řada lidí volí Apple z pohodlnosti, aby nemuseli nic řešit.

Jinak koukám, že jsem asi jeden z mála, komu desktop nesvítí :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 11. 2021 20:48

Svetielka nemajú priestor ani u mňa, ale na foto je to krásne :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 19. 11. 2021 22:50

i ve skutečnosti :)
⫸ Story_Show_Gallery_.flor.cz#puffins
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 19. 11. 2021 23:09

Hláška "nečum pořád do toho počítače" má nový rozměr...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 19. 11. 2021 23:11

Z takého svetelného cirkusu by ma jeb*lo. Na svojej Fractal design som prelepil čiernou páskou aj tu jedinú stavovu LED.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod samak.lubomir 20. 11. 2021 07:41

pemar píše:Na DxO a Topaz Labs jsem zatím neviděl testy vůbec...

https://www.hwcooling.net/intel-core-i9 ... dvojka/29/
Výsledky testov v Topaz Labs (DeNoise AI, Gigapixel AI a Sharpen AI) su zhruba v polovici tejto kapitoly.
samak.lubomir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 20. 11. 2021 08:48

Máš pravdu, to jsem jen přelétl očima, ta metodika je hodně vzdálená tomu, jak to používám, já neodšumuji miniatury, ale 44 Mpix fotky (a kolikrát i RAWy). U malých čísel jsou velké statistické rozptyly, to je první problém a druhý problém je, že DxO může u malých JPG méně využívat zapojeni grafiky nebo vícejádro (spekulují, nemám to vyzkoušené). Já sledoval testy na fóru DxO, které se dělají podle jiné metodiky, jsou tam RAWy z D850, které se odšumují a měří se čas. Z toho vyplývaly ty moje očekávané délky odšumu, někde mezi Ryzen 12 jádrem a ThreadRipperem, hodně blízko 16 jádru Ryzenu Zen3.

Rozdíl proti Ryzenu Zen3 je minimální, upgrade se podle mne nevyplatí. Teoreticky by se dal Alder Lake vyměnit za Intel Meteor Lake, má stejnou patici LGA 1700 stejně jako Alder Lake, ale koupi Alder Lake a následnou výměnu CPU vidím jako vyhozené peníze, byť u Meteor Lake čekám zlepšení.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 20. 11. 2021 14:35

Mimochodem, zkoušel už někdo z Vás Parallels Desktop 17 for Mac?

Podle všeho to vypadá, že Parallels 17 je rychlejší než dříve díky optimalizaci na Big Sur, Monterey a M1. Jako nevýhoda mi přijde, že standardní verze je omezena na 8GB RAM a pro upgrade je třeba zvolit relativně drahé roční předplatné.
pemar
Expert

Předchozí stránka