PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod feanoor 6. 3. 2021 18:58

landov
není důvod, nech to být...
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 6. 3. 2021 19:12

Asi mas pravdu. Funguje mi PC naozaj k spokojnosti, a odkedy som vymenil ten zalozny datovy SMR disk za CMR, tak k absolutnej spokojnosti.
Radsej nebudem do toho vrtat, kedze ani nie je dovod. Uz ale neviem, cim by som vytunil svojho milaska, dozteraz som dokupoval:
- dalsi SSD disk na data
- grafickú kartu
- zalozny HDD na data
- WiFi kartu s podporou WiFi 6 a BT 5.0
- zvukovu kartu
Nejake napady ? :lol:
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 3. 2021 19:48

Vodné chladenie
Nový monitor
PCI Express RAID z M.2 SSD
...stále je čo meniť :D

Ten HDD nie je zlý nápad, Iron Wolf sú všetky s CMR? Aj tie bez "Pro"? 4TB by sa mi možno hodil, aj keď som si už dávnejšie hovoril, že HDD do počítača už nedám...
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 6. 3. 2021 19:51

Vodní chlazení na Zen2 jsou podle mne vyhozené peníze. Na Zen3 bych o tom uvažoval pro 16ti jádro nebo minimálně 12ti jádro Ryzen 9.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod feanoor 6. 3. 2021 20:09

Ondrej
všechny IronWolf jsou CMR, i ty ne-Pro

landov
jakou máš přesně sestavu?
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 6. 3. 2021 20:17

Mam tuto zostavu (+ wifi karta+ zvukova karta+graficka karta . Ten disk Barracuda je prec):
Focus zostava PC.JPG
Focus zostava PC.JPG (41.45 ) Zobrazeno 1309 krát
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 6. 3. 2021 20:33

landov
to je kvalitní a výkonná sestava, netunil bych to :-)
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 6. 3. 2021 20:43

Feanoor: mas pravdu, asi nebudem do toho zbytocne vrtat.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 7. 3. 2021 10:41

monikash píše:Jinak nechápu, co všichni vidíte na té průhledné bočnici. To jako že vidíte, kolik tam máte prachu nebo jak se vám točí vrtulky?

To máš podobný jako třeba s hodinkama, taky se dělají modely s průzorem v ciferníku, aby byl vidět vnitřek. Průhledná bočnice mi přijde zajímavější, než kus černého plechu. Jako bočnici mám zatmavené sklo, dovnitř je vidět, jen když zapnu nasvícení vnitřku PC. Tak si můžu vybrat.

Vidět jestli není v PC nános prachu je dost užitečné, prach zvyšuje teploty a snižuje tak životnost komponent. Když vidím dovnitř PC, tak mám motivaci čas od času prach vyfoukat.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 7. 3. 2021 11:04

Já jsem při koupi nového Pc neřešil jestli to má průhlednou bočnici, nicméně teď jsem rád, že tam je. Pracuji v hodně prašném prostředí, takže prach ve skříni je můj velký problém, často jsem nechával počítač trvale otevřený aby očista byla co nejjednodušší. Teď jsem si pořídil do kanceláře čističku vzduchu a zdá, se že to pomáhá. A pak to nové pc je tak tiché, že kdybych neviděl přes bok světýlka tak ani nevím, že je puštěný.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 7. 3. 2021 11:47

Ja mm bednu dole pri stole, takze aj tak by som cez sklo nevidel, takze neriesim. Trosku aby to aj esteticky vyzeralo a nemal som USB hub s dalsimi USB slotmi vytiahnuty na skrinu PC, tak som dnes kupil internu PCIE kartu so 4. slotmi USB 3.2.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 7. 3. 2021 18:11

Omlouvám se, že nereaguji včas. Ajťáci nám zablokovali emaily kvůli útokům na úřady, tak mi nechodí upozornění. Snad v pondělí vyřeší zabezpečení serverů a budou zase fungovat.

Landove, BIOS má cenu aktualizovat když se chystáš vyměnit procesor. Jinak moc ne. Obzvlášť když ti všechno funguje.

Kirtape, my máme v práci tak tiché PC, že se mi občas stane, že ho zapomenu vypnout.... Otevřený počítač se míň chladí, ale to asi víš.
Moto One Vision
Sony A6100, A7S, A7R2, Panasonic G80
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 7. 3. 2021 22:02

Monikash - nevím, ale nepařím hry ani nedělám nic jiného náročného, takže větrání je to poslední co by mně mohlo trápit. Naštěstí ta nová bedna to má asi dobře vyřešené, protože zatím to vypadá dobře bez prachu.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_ 8. 3. 2021 23:15

urobil som dake testy, vyzera to zatial na fajn stabilnu a rychlu zostavu (v ramci penazi).

...AMD Ryzen 7 5800x + chladic Be quiet! PURE ROCK, 32GB Patriot Viper 4 Blackout 3600MHz CL17 (na 3600MHz), Asus Prime X570-P, MSI GeForce GTX 1660 SUPER VENTUS XS OC 6GB DDR6, disky M.2 SSD NVMe > WD 1TB PCIe4.0-system/Samsung 970evo Plus 256GB PCIe3.0-zaloha/XPG Gammix S11 Pro 512GB PCIe3.0-fotky...
Lightroom Classic 10.1 ide bez zavahania, ako aj hry Metro Exodus/Rise of the Tomb Rider na 2k rozliseni a UltraHigh/Very High plynulo.

passmark.jpg

cinebench23.jpg

disky2.jpg

ine som chcel. kamos si sklada zostavu a debatujeme, namotal ma na RGB svietenie. mam na procaku chladic Be quiet! PURE ROCK + 2x NOCTUA NF-S12A ULN v bedni (dnu a von) a neviem za toho pana na Alze vybrat podobne tiche podsvietene chladice. a teda studujem na youtube, ako to zapajat (RGB vs ARGB), moja doska ma 2x RBG 4pin - AURA RGB headers (4-pin RGB_HEADER1-2) tak pise manual, na to mozem rovno pripojit dva 12cm vetraky?
viete poradit dake chladice ? v ramci vylepsovania zostavy, ked landov uz skoncil :-D
Sony A7R III + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sony FE 50/1,8 do počtu + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 9. 3. 2021 09:27

Těch větráků do RGB konektoru lze připojit víc než jeden, jsou na to rozdvojky, huby. Některé větráky/led pásky lze připojit přímo do konektoru na MB, jiné mají speciální firemní konektor a pak je potřeba koupit ještě jejich hub. Nový chladič nepotřebuješ, ne? Stačí na na ten existující koupit jiný větrák s RGB.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka