PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod monikash 27. 1. 2021 07:20

Ono i to skládání PC je poslední dobou jako ta palubovka.
Měnila jsem procesor a dávala větší chladič a docela jsem se zapotila, aby tomu nevadily paměti a šla zašoupnout bočnice kvůli vyššímu chladiči.
Moto One Vision
Sony A6100, A7S, A7R2, Panasonic G80
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 1. 2021 07:41

Já jsem nakonec koupil ten Mac Mini, pro moje účely je to úplně ideální.

První dojem z Capture One - je to rychlé a tiché, i při importu a hromadných úpravách není slyšet nic :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod feanoor 27. 1. 2021 08:02

Ta deska co odkazuje Flor je ale pouze mATX, pokud bude mít Mirus1 skříň Pure Base 600, tak k tomu fakt není důvod, všechno se tam bude víc hřát.
Navíc je tam horší zvukovka, mnohem horší napájecí kaskáda, jen 2x sys. fan header, nemá USB-C, nemá USB 3.2 gen. 2...
Perforace v bočnici se dříve dělala hlavně kvůli proudění vzduchu na grafickou kartu, ale lepší je zajistit airflow čistě jen zepředu dozadu, osazený větrák na bočnici jen rozbije předozadní proudění vzduchu.
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 1. 2021 09:05

Davidoff: Máš 16 GB RAM? Jak rychle ti jde Topaz Labs?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Flor.cz 27. 1. 2021 09:39

Ta deska byla příklad, že i za tuto cenu se dá pořídit spolehlivá deska. Samozřejmě jsou tam kompromisy. Má pointa byla, že se dá ušetřit na desce a koupit za to kvalitní externí zvukovku, kde není kvalita zvuku ovlivněna elmag. šumem na ZD. A je znovupoužitelná v dalším PC.

Taky si myslím, že je lepší mít airflow čistě jen zepředu dozadu, ale to Wraith Stealth právě naruší, ne?
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 1. 2021 10:17

pemar píše:Davidoff: Máš 16 GB RAM? Jak rychle ti jde Topaz Labs?

Jo, samozřejmě mi to nedalo. A 2TB disk.

Topazy vyzkouším dneska, mám ho od včerejška.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Mirus1 27. 1. 2021 10:19

Tak ohledně zvukovky.Ve starém kompu jsem měl Creative X-Fi Gamer interní,mám ji v šuplíku,takže to můžu posoudit s tou interní co byla na té desce, ROG SupremeFX S1220A .Ta se mě podařila zprovoznit bez problémů.Je skutečně dobrá i ten soft je už na úrovni,eqvalizér,ladění všech 5ti repro zvlášť a jiné vychytáky.Popravdě bych ji dal zvukově na úroveň Creativky.Akorát se mě zdálo,že basy nebyly tak jasné,ale to možná,že jsem to už nestihl doladit.
Taže,projel jsem si zase všechny komponenty.Oproti vrácenému kompu jsem změnil skříň,měl jsem Silentium Regnum,ale bylo to takové chrastítko,tenoučký plech,zdroj Corsair Gold 550W za to samé ale 650W, paměti,které jsou kompatibilní s deskou a desku za krapet jinou.Procák a SSD nechám stejné.

No a zbývá ta grafika.Tady jsem pořád 50-50,zda znovu jít do Radeonu se všemi výhodami oproti NVidii na jejichž ovladače jsem byl zvyklý dlouhodobě bez problémů a doufat,že comp tentokrát pošlape.U toho Radeonu jsem se znovu díval na ten jejich soft Adrenalin.Je to dobré,tam si můžeš v compu pohlídat všechno.Ale musí ti šlapat bez závad comp,že...
Co se týká větráků na GK,ano,tam bych asi ještě měnil za dvou větrákový.I když na moje použití compu bych v tomhle problém nehledal.ZD miniATX nechci,ještě přemýšlím o platformě X570,tam je výhoda,že všechno jede na PCI-E4.Zatím bych to nevyužil,ale později asi určitě na osazení druhého SSD,uvidím..Mě nejvíc trápí ta grafika ^^ :-D
Olympus OM-D E-M1+ Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 27. 1. 2021 10:30

Chladič CPU určitě radši s větrákem co bere vzduch od čela skříně, nikoli od bočnice.

U X570 je vyšší cena, a moc se mi nelíbí ten minivětráček co mají, je to možný zdroj problémů.

U té grafiky, pro tvé využití nevidím důvod proč nejít opět do Nvidie
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 27. 1. 2021 10:58

Já nevím, ale není Topaz spíš náročnější na procesor jak paměti?
Moto One Vision
Sony A6100, A7S, A7R2, Panasonic G80
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 27. 1. 2021 11:12

Tatík si M1 Mac mini také objednal před pár dny. Asi nejdříve příští týden mu dorazí (Apple CZ). Bral konfiguraci SSD 2TB/RAM 16GB. Jede Photoshop, Indesign, skenování, LibreOffice a internet, hudbu... Prozatím se starším Apple 27" displejem.
Když mu na tom půjde vše dobře, tak nejspíše vyfasuju k sobě pod stůl druhý Mac Pro (Late 2013) ke staršímu (Mid 2010). :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 27. 1. 2021 11:42

M1 čip se Applu fakt povedl, příplatky za 8GB navíc či větší SSD jsou hodně applovské :). V té malé krabičce se elektronika nejspíš bude dost péct.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 27. 1. 2021 11:45

Tak on tatík coby VŠ profesor na OSU tyhle nákupy z hlediska financí moc neřeší - školy jsou štědré, problémy řeší "ajťáci" a "servisáci". :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 1. 2021 11:58

Tak DeNoise není žádný rychlík :-)

Jeden tiff, 270 MB, mu trval 3:30 plus minus.

Ale je to verze 2.3.6, asi ještě není optimalizovaná.

Dokonce se roztočil i větrák, ale je teda extrémně tichý.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 27. 1. 2021 13:16

Asi tak, DenoiseAI (SharpenAI je ještě horší) prostě nutně čeká na nativní verzi. V té poslední aktualizaci se to o dost zlepšilo, předtím to byl fakt horor, ale pořád slabé, u této aplikace je Rosetta problém.
Mimochodem ve svých fórech dostávají Topazové docela kapky, nemají dokonalou ani podporu pro BigSur na Intelu, což upřímně už je docela ostuda, Apple Silicone ještě dejme tomu, ale to BigSur na Intelu fakt není důvod nemít odladěný, tak se snad rozhoupají...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 1. 2021 13:24

Naštěstí to zas tak nepotřebuju, ještě zkusím jpeg, ale to asi není optimální

Capture One šlape dobře už teď, naštěstí
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka