PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flor.cz 20. 1. 2021 14:59

Mirus1 píše:Rozlišení jsem měl stejné těch 1920 x 1200,ale jak jsem minulý týden zprovoznil nový komp,nakopíroval fotky ze zálohy,tak mě to hned udeřilo do očí. Ten rastr je teď skutečně velmi jemný,proto jsem hned psal,že fotky jsou takové uhlazenější.No čím to je já přesně nevím,jestli jenom tím DP,nebo do toho ještě zasahuje GK když to jede přes ni, to by musel odpovědět někdo fundovaný kdo tomu rozumí víc jak já.
Ještě můžu pro zajímavost vyzkoušet zapojit monitor do DP na záladní desce jak to bude vypadat potom.Jenže to se nedoporučuje,asi kvůli tomu,že si brzdíš výkon procesoru,nebo tak nějak jsem to četl...
Já bych to vyzkoušel znovu i přes DVI,ale nová GK takový výstup už nemá.

Mám na grafice i monitoru jak DVI tak DP, tak možná zkusím koupit DP kabel :).
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 20. 1. 2021 15:21

feanoor píše:Ono nelze říct že DP je lepší než HDMI. Oboje má svoje pro a proti.

Tak třeba 10 bitů jede jen přes DP, ne?

Jinak si dovolím zopakovat svůj dotaz - Jsou v těch DP kabelech nějaký zásadní rozdíly? Na co případně dát pozor? Podepisuje se délka nějak negativně na vlastnostech?
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 20. 1. 2021 15:26

Mirus1: nebo taky zkus nakreslit pár pixelů, pak to vyfotit a v detailu uvidíš jestli jsou přes DP rozsvícené jen ty správné.
Přílohy
pixel-cross.jpg
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mirus1 20. 1. 2021 15:41

Ferin: to nevím,nikdy jsem neměl v monitoru DP zapnutý(na GK nebyl výstup),celou dobu co ho mám jsem jel přes DVI až teď DP na nové grafice mám.Kabel mám origo dodaný k tomu monitoru,je dlouhý asi 1,5 m..Jo a vzpomímám si,že jsem měl monitor se starou grafikou zapojený zkušebně i přes HDMI,ale bylo to pohledově stejné jako DVI.

Flor.cz: Tak tohle nějak nechápu,jak nakreslit pár pixelů,na čem,popiš to nějak pro mě chápavěji :-D
Olympus OM-D E-M1+ Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 20. 1. 2021 16:06

Přikládám obrázek s křížkem o velikosti 3x3 pixely, měl by stačit zobrazit i v prohlížeči, ale lepší je nějaký editor, kde je jistota zobrazení 1:1.
Přílohy
pixely.png
pixely.png (1.63 ) Zobrazeno 1395 krát
Naposledy upravil Flor.cz dne 20. 1. 2021 16:07, celkově upraveno 1
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 20. 1. 2021 16:07

Ferin píše:
feanoor píše:Ono nelze říct že DP je lepší než HDMI. Oboje má svoje pro a proti.

Jinak si dovolím zopakovat svůj dotaz - Jsou v těch DP kabelech nějaký zásadní rozdíly? Na co případně dát pozor? Podepisuje se délka nějak negativně na vlastnostech?

Myslel jsem, na co dát pozor při koupi (materiál konektorů atp.), jestli je zájem mít kabel co nejkratší, nebo ho vzít i s délkovou rezervou, ...
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 20. 1. 2021 18:29

HDMI podporuje 10 bit color depth od verze 1.3, pokud vím.

Jen pro jistotu - majitelé 10 bit zobrazovacích panelů si musí zapnout tu 10 bit barevnou hloubku taky u grafické karty.
Např.:
Ovládací panel Nvidia - Použít nastavení barev Nvidia - Hloubka barevného výstupu - 10 bpc.
A pak to zkontrolovat ve Windows 10 - Nastavení obrazovky - Upřesňující nastavení obrazovky - Bitová hloubka.

Důležité je mít samozřejmě aktuální ovladač monitoru a profil ICC:
Win 10 - Upřesňující nastavení obrazovky - Zobrazit vlastnosti adaptéru pro obrazovku 1 - Správa barev - Zařízení - Zobrazení - a přidat dotyčný ICC profil.
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 20. 1. 2021 18:47

Už instaluju, to ticho nového pc mně deprimuje :D
Ještě jeden dotaz na Feanoora: ty originální chladiče co dává AMD je nutné nahrazovat? Vypadá docela fortelně.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 20. 1. 2021 19:03

Určitě dej chladič třetí strany.
Arctic Freezer 34 je kvalitní a dostupná varianta.

Pokud něco dražšího, tak můj oblíbený Scythe Muggen 5 Rev. B
https://www.czc.cz/scythe-scmg-5100-mug ... 77/produkt

Top :-))
https://www.czc.cz/noctua-nh-d15/151820/produkt

Všechny se vejdou do tvé skříně a podporují montáž vysokých RAM.
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 20. 1. 2021 19:39

feanoor píše:HDMI podporuje 10 bit color depth od verze 1.3, pokud vím.

Jen pro jistotu - majitelé 10 bit zobrazovacích panelů si musí zapnout tu 10 bit barevnou hloubku taky u grafické karty.
Např.:
Ovládací panel Nvidia - Použít nastavení barev Nvidia - Hloubka barevného výstupu - 10 bpc.
A pak to zkontrolovat ve Windows 10 - Nastavení obrazovky - Upřesňující nastavení obrazovky - Bitová hloubka.

Důležité je mít samozřejmě aktuální ovladač monitoru a profil ICC:
Win 10 - Upřesňující nastavení obrazovky - Zobrazit vlastnosti adaptéru pro obrazovku 1 - Správa barev - Zařízení - Zobrazení - a přidat dotyčný ICC profil.

Fajné. Také shrnutí se vždycky hodí. ;-)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 20. 1. 2021 20:09

Feanoor: jj, mám namontovaný ten arctic.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 1. 2021 21:31

Ferin píše:
Ferin píše:

Myslel jsem, na co dát pozor při koupi (materiál konektorů atp.), jestli je zájem mít kabel co nejkratší, nebo ho vzít i s délkovou rezervou, ...

Kabel by měl jít připojit k monitoru s frekvencí 144 Hz nebo 165 Hz s podporou G-sync, podporovat nejvyšší rozlišení a vysokou šířku pásma HBR3, s certifikací VESA, kompatibilní se staršími verzemi, jako jsou DisplayPort 1.1, 1.2 a 1.3. Dal bych si pozor na západkové tlačítko, ty levné mohou zlobit. Délku mám 3m.

Jinak chlazení doporučuji Noctua, u Ryzenu gen 2 chlazení hraje relativně menší roli, protože přetaktování moc neumožňuje, stačí vzduchový chladič, ale u gen 3 je údajně možnost přetaktováni jako u Intelu, tam bych dal pořádné vodní chlazení na CPU i GPU.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 20. 1. 2021 23:29

Dík.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 21. 1. 2021 11:01

Moto One Vision
Sony A6100, A7S, A7R2, Panasonic G80
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 22. 1. 2021 17:50

Tak Eizo je na stole, ještě že jsem nekupoval žádné kabely, eizo k monitoru přiložil HDMI, DP i USB kabely. Na poslední chvíli jsem ještě stihnul s jejich servisákem při pátečním podvečeru zkonzultovat nastavení a už by to asi mělo fungovat. Ještě se nabídnul, že mi to v pondělí může zkontrolovat.
Přílohy
Beze jména.jpg
Kirtap
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka