Photoshop vs. Lightroom

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod marty64 24. 12. 2015 22:20

LR 3.6 nebo 5 nebo 6 se da stahnout bez problemu naprosto zadarmo a perfektne jej pouzivat
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 12. 2015 08:45

myslim si, ze nazov temy je trosku mätuci. Toto nie je PS vs. LR, tieto programy su tak na seba naviazane, zeby sa skor hodilo PS + LR. A osobne taktiez pouzivam na import, upravy na cca 90% LR. Ked nieco retusujem atd, tak to robim v PS.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod zidekfilip 26. 2. 2016 00:42

Dobrý den,

já bych všem kteří začínají s úpravami doporučil Lightroom. Pokud se vám stane že budete potřebovat jiné funkce než jsou v Lightroom dostupné, poté můžete sáhnout po Photoshopu.
Filip Žídek
Střih a After Effects
zidekfilip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 2. 2016 10:36

A viděl jste to video - https://www.youtube.com/watch?v=_7i1oLiY-2w ?

Drbat se v Lightroomu s lokálními úpravami je pracná a nezáživná činnost, ve Photoshopu to jde skoro samo během pár sekund a s lepším výsledkem. Podobné je to s retušemi.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 26. 2. 2016 11:41

Na druhou stranu většina fotografů se nechce drbat s lokálními úpravami a retušemi. Dokonce jsou mnozí striktně proti tomu.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 26. 2. 2016 12:26

Allydamm píše:Na druhou stranu většina fotografů se nechce drbat s lokálními úpravami a retušemi. Dokonce jsou mnozí striktně proti tomu.

Ty co jsou striktne proti tomu, bych chtel osobne potkat a videt jejich praci, abych pochopil co to jsou za lidi a co je k tomu vede.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 2. 2016 12:51

To chápu, lokální úpravy dají práci :). Ale podle toho pak taky vypadají výsledky. Dejme tomu že si koupím portrétní sklo s jemným bokehem za dlouhé peníze. Globální úprava fotky ten jemný bokeh zničí.


Obrázek

Tohle je ukázka z toho videa. Pro zvýraznění vlakušky jsem na fotce zvýšil kontrast a zřetelnost. To ovšem vytáhlo něpěkné věci z bokehu. Na pravé fotce je vlakuška a bokeh upravená zvlášť, bokeh si můžu podle potřeby ještě zjemnit.

Podobné je to u krajiny, tam je také lepší mít zvýrazněné popředí a utlumené pozadí, aby fotka získala prostor, který při focení zaniká.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 26. 2. 2016 13:09

chel píše:Ty co jsou striktne proti tomu, bych chtel osobne potkat a videt jejich praci, abych pochopil co to jsou za lidi a co je k tomu vede.

Nemáte tu náhodou zrovna takového, Ganec myslím, jen jpg a foťák dělá fotku? Je hodně aktivní a nemám iluze, že reprezentuje většinu fotografů, samozřejmě ne z tohoto fóra.
Flor.cz píše:To chápu, lokální úpravy dají práci :). Ale podle toho pak taky vypadají výsledky.

Nemusíš to dokazovat. Jen jsem si jist že naprostá většina na nějaké úpravy z vysoka kašle, ať jsou to globální, lokální nebo jen organizace fotek. A takovému fotografovi doporučovat PS je na nic.
Zase můžeme diskutovat jak je jeho cena i s LR skvělá a že se to jednoznačně vyplatí, ale to nic nezmění na tom že ho používat neumí a nebude se to ani učit.
A
zidekfilip píše:Dobrý den,

já bych všem kteří začínají s úpravami doporučil Lightroom. Pokud se vám stane že budete potřebovat jiné funkce než jsou v Lightroom dostupné, poté můžete sáhnout po Photoshopu.

je dobrá rada. A proto jsem na to reagoval.

Taky můžu svoje fotky vzít a poslat je indům aby je zpracovali, jedno v čem. :-)
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 26. 2. 2016 13:39

Flor: co ti brání štětcem zvýšit zřetenost lokálně?

Allydamm: takový asi ani neotevřou tohle vlákno, ne?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 2. 2016 14:11

Allydamm: myslel jsem, že se tu bavíme o fotografech. Jinak většina lidí fotí mobilem.

Lotrandor: vždyť jsem to psal, štětcem v Lightroomu je to nadlouho a zdaleka ne tak přesné.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 26. 2. 2016 14:40

To jsou ty rozdílné pohledy na svět. Fotograf je každý a nemám důvod se na fotící mobilem dívat nějak jinak. Dnes to snad má RAW i stabilizaci, možná i zoom, úpravy si to zaslouží úplně stejné nebo nijaké, jako fotka z čehokoli jiného. A možná toho za rok odprezentují nebo i vytisknout stokrát tolik co já.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 26. 2. 2016 15:22

Tak zrovna RAW z mobilu je spíš vtip.

Flor:ok, nevracel jsem se zpět v debatě.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 28. 2. 2016 02:26

Allydamm: jo, není to o technice, ta fotografa nedělá. Pro mě je fotograf člověk, pro kterého je focení prioritou, jezdí na místa kvůli focení, plánuje focení. To většina lidí nedělá, stejně jako neupravují fotky.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jack08 28. 2. 2016 13:57

Zajímavé jak proti SW úpravám brojí spíše ti, co to se SW neumí a většinou to ale neumí ani s foťákem :-]
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 28. 2. 2016 17:33

jack08: presne...exemplarny priklad je napríklad Ganec.
landov
Expert

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků