"Vyblité" barvy z 5D MKIII po úpravě

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pota 7. 8. 2015 10:05

Zdravím a opět se na Vás obracím s prosbou o radu.
Máme C 5D MK3 a 7D (jednička). Fotky se vyvolají a upraví v photoshopu, kde jsou barvy krásné a perfektní. Stejně tak poté na uložených JPG, ovšem po zmenšení fotek v různých zmenšovacích programech (Faststone, JPG Resampler) pro web a FB jsou fotky z 5D takový vyblité, mrtvolné. V podstatě jako by člověk vyfotil a upravil v Adobe RGB a pak převedl do sRGB, ale fotí se a upravuje v sRGB.
Nenapadá někoho příčina? Opakuji, že fotky z 7D jsou barevně ok.
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 7. 8. 2015 10:09

Je nějaký principiální problém to zmenšit rovnou v PS? Dělám to tak, že uložím upravy, pak zmenším a exportnu, takže mám i malý jpg i fullres .psd.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 7. 8. 2015 10:13

Principiální ne, ale pokud je 700 fotek, tak by to zabralo docela čas s vložením copyright a umístěním. Je tedy možné, že by na to šla udělat akce, ale nejsem si jistej, zda umí ten copyright dát na místo, kde má být. Tak či tak je to polovičaté řešení.
Další věcí je, že ty fotky jsou správně barevné jen v PS a nikoli třeba v prohlížeči obrázků ve win 10.
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 7. 8. 2015 11:10

to vypada na rozdielne profily,nie? vsetko mas v sRGB?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 7. 8. 2015 12:12

Pekné sú v PS, pekné sú po uložení v PC,...takže sú zrejme pekné aj po zmenšení pri zobrazení na PC - a až na konci na webe vyzerajú inak? či kde v reťazci je problém?

PS: Zoner si neskúšal? Akcia aj s logom sa dá samozrejme vytvoriť...

PPS: skús sem nahrať zmenšeninu z 5D3 a 7D s exifom, možno nájde niekto rozdiel :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 7. 8. 2015 12:19

Pokud ukládáš sRGB profil s obrázkem a prohlížeč to nepodporuje, může použít nějaký svůj sRBG profil posunutý oproti tomu tvému. Z PS exportuju hodně, ale tohle mi to nedělá. Určitě ale dělá to, že když sníží gamut proti AdobeRGB, tak obrázek může mít větší kontrast a někdy i vypadá tmavší.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pota 8. 8. 2015 13:23

Problém je v tom, že fotky z 7D jsou stále barevně ok. Dělají to jen z 5D, nastavení je stejné.
Ondrej: Ještě to celé prolezu, kde přesně se to sekne. Co se týče Zoneru, tak ano zkoušel, jednou to bylo ok, ale druhá dávka zase špatně (stejné nastavení). Zkusím prolézt ještě nastavení PS, ale rozhodně jsme ani v jedno PC/Macu nic neměnili, co by rozhodilo barvy. Jinak opakuji - fotky vznikají a jsou ukládané v sRGB, nikde nenastane změna barevného prostoru.

-- 8. 8. 2015 14:43 --

Takže od píky. Fotka se vyvolá z sRGB RAWu v CR a rovnou upraví v PS. Tam jsou barvy správné, takové, jaké chceme, aby byly. Nemění se žádné nastavení barevného prostoru apod. Poté se fotka normálně uloží v JPG a barvy jsou vyblité. Pro ukázku přikládám fotku otevřenou v PS a vedle v prohlížeči obrázků ve Win 10. Ono nejde ani tak o to, zda prohlížeč něco nepodporuje, ale že zákazník dostane fotku, kterou mu ukáže počítač vyblitou.

Edit: Aha, tak posun v příběhu. Pravděpodobně to dělá špatné nastavený PS, protože když jsem fotku u sebe v PC přeuložil, tak se najednou barvy srovnali. Dopr...

edit2: Jdeme dál. Porovnával jsem další fotky a problémové jsou jen ty portréty (ze svatby), na které jsou aplikované určité filtry, takže to musí dělat to. Zkusím se prohrabat v tom PS, co to asi dělá (zrovna PS na Macu - CS6), jestli není něco blbě nastavené.
Přílohy
foto barvy.jpg
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jack08 9. 8. 2015 08:12

To je problém ve správě barev. Jaký používáš profil?
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků