Retuš pleti

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chel 8. 8. 2014 23:44

:tleskani :tleskani paradni!!
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 9. 8. 2014 16:47

Toš snažil jsem se :-) a thx.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 9. 8. 2014 16:50

Vysledek je pervefktni. Jeste muzes zkusit dodat texturu odjinud na mista kde je treba mazla. Normalne highpass filtrem. Normalne nakopirovat odjinud ale ne uplne ale treba 20% pruhlednost .. to si muzes zkusit jindy.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 10. 8. 2014 09:56

Počítáte do retuše vůbec odstranění vad třeba záplatou či jinou "nahrazovací" metodou a nebo jen rozmazání kůže? Na pouhé rozmazání je hromada pluginů. Např. toho chlapa by takový plugin udělal na dva kliky.
pota
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 10. 8. 2014 10:05

pota píše:Počítáte do retuše vůbec odstranění vad třeba záplatou či jinou "nahrazovací" metodou a nebo jen rozmazání kůže? Na pouhé rozmazání je hromada pluginů. Např. toho chlapa by takový plugin udělal na dva kliky.

Nejdrive razitko S nebo tool na klavese J. A pak plosne veci. Ale muzes ukazat nejakou svou praci ;)
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 12. 8. 2014 10:08

Takhle vždycky spolehlivě poznáš fotografickou střední od té základní. Většina lidí co začíná samozřejmě zkusí portrét nebo rovnou akt, ale o retuši slyšeli jen že je retusovaci štětec a žehlička v zoneru přičemž tedy použijí to. Časem přijdou na to že tudy cesta nevede a že fakt bez vrstev se to dělat nedá, tak skončí u fotokramu, případně se moří s gimpem. Vlastní zkušenost :-)

Jinak o "rozmazání" se právě v práci s high pass a podobnými způsoby moc nemluví, na místě je spíše zjemnění, sjednocení, případně glamour glow. Ono totiž když pouzijes takovou metodu nezlikvidujes detaily pleti, zůstane zachována její struktura, póry, chloupky... teda pokud si to nějak nezrušil při focení a ty data tam nemáš :-)
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 12. 8. 2014 11:07

Ano, ale musi se to vse delat naprosto presne. Nesmi toho byt malo ani moc .. teda pokud clovek schvalne nechce ujet do nejakych silenosti coz neni na skodu udelat neco nerealneho. Ve zkusenych rukou to udela svoje.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 12. 8. 2014 11:35

Callgaro: zkoušel jsem teď dodge&burn v LR 5 pomocí lokáklích úprav. Ono to sice vrsty nemá, ale dá so celkem dobře obejít. Do určité míry se dá obejít bez PS, který zatím není čas dostat do ruky a na to co normálně fotím je PS overkill. Chel asi nebude souhlasit :)
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Callgaro 12. 8. 2014 11:48

Nejen chel :-) Dodge and burn pokud vím neopravi vrásky, vlasy které se dostali kam neměli a pod. Já používám vesměs dvě vrstvy, jednu rozoostrenou pro vyrovnání barev, druhou odectenou a posunutou na ní v režimu lineární světlo pro texturu. K tomu jedna vrstva pro zesvetleni - ztmavení (měkké světlo, vyplnit neutrální barvou ) a v případě potřeby ten glamour glow v režimu překrýt a upravená saturace a živost. Pak lokální doostreni, rty, oči, vlasy a z hlediska retuse hotovo. Takhle jsem třeba dělal tu poslední aktovou.

Jo a chel: jak jsme řešili ty odlesky, tak se omlouvam, jsem to zmotal, samozřejmě že měkké světlo byla blbost, používám závoj :-)
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 12. 8. 2014 11:56

fuj jdi s cestinou nekam :D soft light, linear light a zavoj to fakt nevim ... ;)

-- 12. 8. 2014 12:57 --

Jinak pro minulem foceni jsem mel vizazistku a tak jsem na upravy barev mohl uplne zapomenout .. sakra to bylo prijemne :D
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 12. 8. 2014 12:00

Ho mám v cz, tak zas nevím jak je to v en a hledat se mi to nechce :-)
Jo vizazistka je fajn, ale pro hobby drahá :-)
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 12. 8. 2014 12:09

závoj je overlay
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 12. 8. 2014 12:23

Závoj je screen. Overlay překrýt.

Jinak i v Lightroomu jdou retušovat vrásky. Ale oproti práci ve Photoshopu je to hodně nepohodlné a neefektivní, jako nouzovka snad.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bajinka14 13. 8. 2014 10:19

Ahoj,
chci si zkusit retuš. Měl by někdo fotku, se kterou bych si retuš mohla zkusit?
Díky :)
----------------
Barbora Skopalová
Bajinka14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 13. 8. 2014 10:41

Bajinko veď si niekoho cvakni sama. Aspoň budeš vedieť ako reálne vypadá, nech to neprepískneš...
bob222
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka