po přejmenování jpg. obrázek nemohu otevřít

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod IvooB3 17. 12. 2012 00:37

Zdravím všechny experty,
podařila se mi taková peripetie a to ta, že jsem ve windows commanderu hromadně přejmenoval obrázky (které jsem chtěl takto ochránit před otevřením) např z původního "DSC00231.JPG" na konečné "DSC00231.JPG.$#!" (tedy přidal jsem za koncovku ještě nesmyslnou koncovku ".$#!" ) ......nyní, když se chci na obrázky podívat a přejmenuji je zpět na DSC00231.JPG, tak nelze otevřít (píše to, že obr. je poškozený, nebo zničený).. Nevíte čím to může být??? Vždyť jsem to pouze přejmenoval!
Díky moc ;)
IvooB3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 17. 12. 2012 01:15

Programy jako ACDSee by měly umět JPEG otevřít i přejmenovaný (a zobrazovat náhledy), což je první, co bych zkusil.
Pokud to nejde, tak sis asi soubory nějakým zvláštním způsobem poškodil.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 17. 12. 2012 14:39

Jak píšeš čistá změna jména, nebo přidání šílené přípony nemá na obsah souboru vliv. Takže chyba bude asi někde jinde.

Všechny soubory jsou na tom stejně, žádný prohlížeč jpg nedokáže načíst jejich hlavičku?
Karelnojsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 17. 12. 2012 15:15

TvooB3: koncovka musí být .jpg
Když za .jpg, nebo podobné koncovky přidáš vlastní, přečíst to nepujde. Jeden můj kamarád udělal to co ty a když mu poté nešlo nic otevřít, tak to smazal :-)
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vanDave 17. 12. 2012 19:14

Zkus Irfanview.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník