Růžové zabarvení

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod phv 7. 10. 2012 14:43

Telefon fotí v místnosti s trochu růžovým nádechem:
Obrázek

Je možné nějak problém řešit úpravou v PC, jedná se o foto z telefonu.

děkuji za pomoc
phv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 7. 10. 2012 19:16

Tohle vidím poprvé, zřejmě nekvalitní čočka, co je to za mobil?
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fredddie 7. 10. 2012 19:24

vanDave: Tohle má skoro každý dnešní mobil - smartphone. Je to problém HW, ale u většiny telefonů to celkem obstojně opravuje nový FW foťáku, ne úplně, ale téměř. Zkus se podívat, jestli nějaký nevydali pro tvůj telefon. Upravovat v PC to bude dost opruz.
Fredddie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phv 7. 10. 2012 20:22

Jedná se o Samsung Galaxy S Advance, dělá to i HTC Wildfire S.
phv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 7. 10. 2012 22:56

Tímhle jsou proslulé mobily HTC, ale dělají to i některé jiné modely. Takže to není chyba, ale vlastnost :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 8. 10. 2012 10:20

Dělá to i SE Mini Pro, je to ostuda, protože Mini Pro to má ještě horší. Žádný upgrade nepomohl.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phv 8. 10. 2012 11:19

Díky za odpovědi, telefon vrátím.
phv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 10. 2012 12:45

Já si do nedávna myslel, že je to jen problém mobilů HTC a teď jsem koupil Nokii 700 a je to stejné. Věděl by někdo čím to je, proč zrovna růžové fleky uprostřed?
myšpulín
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 8. 10. 2012 12:54

Krásný růžový kroužek. Ručně bych to upravovat nechtěl, protože to vyžaduje selektivní úpravu s graduální intezitou, prostě vopruz.
riman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fredddie 8. 10. 2012 22:25

myšpulín píše:Já si do nedávna myslel, že je to jen problém mobilů HTC a teď jsem koupil Nokii 700 a je to stejné. Věděl by někdo čím to je, proč zrovna růžové fleky uprostřed?

Před nějakým časem jsem o tom četla, ale nedokážu teď dohledat kde a proč tomu tak je si úplně do detailu nepamatuji. Ale je to nějak způsobené čočkami, že jsou příliš blízko u sebe kvůli velikosti a nastává tam právě ten barevný efekt. Většinou když alespoň sundáš z mobilu (pokud to jde) krycí sklíčko na krytu tak se to o fous zlepší, ale stále to tam je. Každá jakoby další vrstva to zhoršuje. Je prý jen otázka toho, jak který výrobce to umí softwarově poupravit. Ale jak je to úplně technicky nevím, to bych kecala.
Fredddie
Návštěvník