Postup při zpracování fotky z Nikon

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Šigut 29. 2. 2012 17:24

Hmm, přepaly? nevím jestli ti přepaly zachrání raw, pokud špatně naexponuješ fotku, ani raw tě nezachrání. Ale neberte mě vážně byl to jen takový povzdech, jinak v katedrále jsem fotil svatbu a všichni svatebčaní přežili i fotky z jpg :-)
Petr Šigut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 29. 2. 2012 17:29

Petr Šigut: pokud chce mit clovek obrazovy vystup plne pod kontrolou, at uz k tomu ma duvod jakykoliv (technicky, esteticky), tak je RAW zaklad a pokud neni preexponovano nad ramec moznosti snimace, tak lze znacne mnozstvi informaci z jasu, ktere jsou v jpegu na veky ztracene, opetovne ziskat.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Šigut 29. 2. 2012 17:38

máte kluci pravdu, omluva za vstup:-)
Petr Šigut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 29. 2. 2012 19:55

Petr Šigut: Jak říká player. Pokud je to úplně mimo, tak je to samozřejmě špatně. Ale na podzim jsem fotil holku v šatech na slunku a na některých místech a na obličeji byly trochu přepaly, zvlášť v červeném kanále. Ne velké, ale byly. Tak jsem otevřel RAW v RawTherapee a tam přepaly nebyly žádné, protože konvertor si nastavil trochu nižší korekci expozice.

Případně pokud fotím v komplikovaných expozičních podmínkách (proměnlivé množství světla a automatika se nechytá, protože většina scény je černá / bílá), tak trefit správnou expozici není vůbec jednoduché a díky bohu za RAW :)
lemming
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků