Ako najvhodnejšie upraviť fotografiu na Web

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod USULOSMA 29. 1. 2012 20:34

Dobrý deň

Na svoju internetovú stránku som dával fotografie k článkom v rozlíšení 1600 X 1067 pomer 3:2. Všetko bolo relatívne v poriadku až do momentu kedy si ľudia od Wordpressu zmysleli, že na prezeranie fotografií bude najvhodnejšie slideshow aplikácia bez možnosti výberu.

Stalo sa však to, že táto ich aplikácia (plugin) brutálne zväčšil fotografie a tím a možno aj skrz aplikáciu išla kvalita fotografií riadne dole.

Mám teda otázku čo je najvhodnejšie momentálne urobiť s novými fotografiami?

Fotoaparát má rozlíšenie 18 MPX čiže tu sa dá veľa riešiť aj keď orezávam, ale zas nechcem veľká veľkosť v kB

Pre názornosť si môžete pozrieť ako to názorne vyzerá http://zv-podujatia.com/2012/01/29/v-dramatickom-zapase-lepsia-koncovka-spisiaciek

Za akúkoľvek radu budem rád a vopred ďakujem.
X2 5000+,4GB RAM,8800 GT
USULOSMA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daf 29. 1. 2012 21:13

Prohlížel jsem tu galerii a fotky mi přijdou OK. Nemůže být problém jen na tvém počítači?
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jack08 29. 1. 2012 21:22

a nelze nastavit obrázek na pevný rozměr přímo v pluginu?
jack08
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USULOSMA 29. 1. 2012 21:34

mňa hnevá práve to, že nemám možnosť výberu - ja nemám prístup k tomu pluginu.

Jediná vec sa dá urobiť a to, že ak dám menšie rozlíšenie fotografie ako 1600 X 1067 tak aj na stránke bude menšia takže tam to majú nejako riešené, ale ja nefotím na 18 MPX aby som mal fotografiu na Webe 800 X 600

-- 29. 1. 2012 20:43 --

Daf píše:Prohlížel jsem tu galerii a fotky mi přijdou OK. Nemůže být problém jen na tvém počítači?

ja mám 19 LCD monitor a osobne som to nekukal na niečom s väčším rozlíšením stačí ked vidím toto a mám dosť
X2 5000+,4GB RAM,8800 GT
USULOSMA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jack08 29. 1. 2012 22:03

na prohlížení fotografií je asi nejlepší a nejpoužívanější Lightbox, nevím a neznám dobře WordPress, takže moc neporadím. Je dobré volit velikost fotek na výšku max. cca 800px. Pokud chceš ale ukazovat fotografie v plném rozlišení, tak jedině otvírat v novém okně (příkazem: target="_blank").
jack08
Návštěvník