Nejlepší program na ostré fotografie...

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod nickslaugter 16. 7. 2011 00:52

před pár dny jsem na internetu četl nějaký článek o novém programu na úpravu fotografií, ale zapomněl jsem název. Dá se mírně neostrá fotografie focená do RAW nějak zachránit popř. nějaký tip na nějaký dobrý program. předem děkuji za vaše odpovědi.
nickslaugter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuris-k1 16. 7. 2011 06:58

Doostření fotografií lze provédst v téměř každém fotoeditoru. V případě vyfocení neosté, nebo špatně zaostřené fotografie ale formát RAW nemá na nic vliv, pokud s tím nic nepůjde udělat v jpegu, nepůjde to ani v RAWu :)
kuris-k1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod E-Ryc 16. 7. 2011 10:08

Ad neostre - ne tak uplne, existuji algoritmy, ktere to trochu napravit umi (nejaka matika s maticemi), ale v komercnim programu jsem to nevidel (a pravdepodobne ukazkove fotky, na kterych to funguje, jsou dobre vybrane) ;) Rada na zaver zadarmo, zmensi a doostri a nebude to tolik videt, teda pokud ta ostrost neni mimo uplne, ale pak to nezachrani ani svecena voda, natoz nejaky algoritmus.
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pota 16. 7. 2011 21:34

Nebo rada: Myslet při focení a nastavení expozice a tím předejít rozmazání.
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 16. 7. 2011 22:25

Ja jsem kdysi nejake ukazky videl, nebylo to uplne marne, ale zadna slava to nebyla, navic je zjevne, ze ta korekce pohybove neostrosti funguje jen u male miry, pokud je to rozostreni silne, nic s tim zadny program nenadela. Bohuzel si nevzpominam, o jaky program se jednalo, ale tak predpokladam, ze google napovi...
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod E-Ryc 26. 7. 2011 15:33

Snad mi admin promine odkaz na konkurencni server, tohle na me prave vypadlo z RSS: http://www.digimanie.cz/art_doc-D2B9DC5 ... C8D25.html
E-Ryc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 7. 2011 20:52

vyskusaj DeblurMyImage a potom daj vediet ako to funguje :-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slezah 26. 9. 2011 20:07

Já používám program Focus Magic - byl jsem docela příjemně překvapenej.
slezah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod obr-fotograf.cz 9. 7. 2012 00:07

Už jsem to tady někde psal, parádní je http://www.niksoftware.com/dfine/usa/entry.php
Specializuji se na interiérovou a produktovou fotografii. Jsem www.obr-fotograf.cz, autor BLOGU www.tipyjakfotit.cz a výukového DVD www.AkademieProduktoveFotografie.cz
obr-fotograf.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sob22 12. 7. 2012 09:18

Ganec, slezah, obr-fotograf.cz : Super, díky! Dneska si donesu domů svou první zrcadlovku, takže určitě uvedený sw vyzkouším. :)
_______________________
velkoformátový tisk
sob22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riman 12. 7. 2012 14:22

Adobe před časem předvádělo techniku na doostřování fotografií (myslím, že postižených motion blur), nicméně do Photoshopu CS6 se tato funkce zatím nedostala.
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 12. 7. 2012 16:25

Mám takový dojem, že to chtěli dodávat jako plugin.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod T-Lama 12. 7. 2012 17:08

Jen bych poznamenal, že uváděný DFine je na odšumování, nikoliv doostřování. Od Niku je na to Sharpener Pro.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jack08 12. 7. 2012 21:14

Mírně neostrou fotku lze doostřit, ale při větším ostření vylézá jemný šum, který je snad ještě horší než nedoostřená fotka. Dostupné SW jsou jeden jako druhý, protože používají stejných algoritmů. Pokud chceš mít ostré fotky, jediná možnost je kvalitní objektiv a pevnou ruku při focení. Tohle bohužel žádný SW nenahradí...
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků