jak na Low/High key?

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jaderny.fyzik 22. 7. 2009 13:08

Ve fotoaparátu mám možnost vybrat ze způsobů Gradace, v manuále ale toho moc není a fotky při vyfocení na různé stupně vypadají úúúplně stejně!

Jak tedy přitom exponovat, aby to vyniklo, anebo jak to udělat v postprocesu? (Fotím do RAW)

Mám totiž tušení, že se jedná pouze o nějakou změnu v křivkách...?
jaderny.fyzik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 22. 7. 2009 19:39

no ked fotis do RAW tak potom samozrejme ze vyzeraju rovnako lol. Vacsina programov na RAW neprebera nastavenia fotaku (iba tie firemne).

Ano tusis spravne ... low key, high key nieje nic ine ako uprava kriviek ....

Jak dosiahnut low key, high key je jednoduche chitis krivky a upravis az kym nedosiahnes pozadovany vysledok :P

High key - vytiahnes krivku hore popripade urezes na svetlom konci (tzv vacsia cast bude cisto biela) potom vacsinou desaturujes a popripade zachovas oci atd z povodnej fotky....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod russianblue 26. 7. 2009 16:59

hnoupa odpoved, prepni na manual a pohraj si s expozici...s krivkama toho moc nevyladis, hlavni je zdrojova fotka...

zkus si jen tak experimentalne vyfotit neco jen tak do protisvetla a exponuij tak, aby bylo nebe prepaleny a foceny obekt exponovany spravne....(pokud pouzivas radej automat, prepni na bodobe ostreni) :idea: :arrow:
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod russianblue 26. 7. 2009 17:10

fotky na ukazku, bez umeleckych a technickych ambici!
Obrázek do protivky (upravy - stahnuta modra - nechtel sem tam modrou konturku na kocce)

Obrázek ISM, zkouska ext. blesku. bez uprav. Vse na M
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 27. 7. 2009 08:30

High Key, Low key = prepalane/ podexponovane pozadie lol, skludom tam moze byt pozadie ;-)
High Key, Low key = kresba je najme v tmavych/ svetlych partiach obrazkov a nie v strede ako u normalnej fotky, ak toto budes robyt expoziciou budes mat akurat tak zle exponovane obrazky ale nie High Key, Low key obrazky ....
pokus o low key stovojej fotky, ale naozaj iba pokus zhladom na fotku :). (B/W urobene preto, ze sa mi nechcelo hrat s RGB kanalmy zvlast ako sa u tychto typ fotiek hrat musis!)

Obrázek

a ano viem ze ten panak by mal byt posunuty este viac do low-key ale imho sry maskovat sa mi fakt nechce ... len som chcel ukazat co dosiahnes krivkami ....)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jadonio 9. 1. 2010 14:58

Odvazim se rict, ze Irmo je uplne vedle. Pokud chces udelat high key nebo low key fotku musis na to myslet uz pred jejim focenim. Tenhle styl fotografie se pouziva prevazne u portretu. Alespon, co vim. Fotografie je na pohled bud mlecne jemna (high key), nebo naopak kavove tmava (low key). Ale porad zachovava pravidla pro portretni fotografii.
To znamena, ze portretovana osoba nesmi mit zadna podexponovana nebo naopak preexponovana mista. Kresba by mela byt vsude krome pozadi (ale muze byt i tam).
Resi se to vhodnym vyberem pozadi, vhodnym osvetlenim a v neposledni rade take vhodnym licenim modelu pripadne vyberem modelu samotneho.
Pokud vyfotis normalni fotku a pak se z ni budes snazit udelat high nebo low key, bude vysledkem skoro vzdy jen znehodnocena fotografie.
Udelat po technicke strance kvalitni high hey fotku neni zrovna jednoduche ani pro stredne pokrocileho fotografa. S low key je to jeste o malinky kousek obtiznejsi.
Snad jsem te neodradil ale inspiroval k dalsimu studiu a fotografovani :o)
Drzim palce!
Honza
jandokoupil.cz
Jadonio
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chlapcisko 9. 1. 2010 16:48

Súhlas s Jadoniom. Low key ani High key nie sú rozhodne len úpravy kriviek.
chlapcisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod víík 9. 1. 2010 17:26

Moc jsem ten pokus nepochopil. Ten Imrův výsledek je víc hig key než originál. To měl být pokus o předělání na low key?
víík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jadonio 10. 1. 2010 16:31

Viik: Myslim, ze ten pokus je akorat nazorna ukazka spatne zvolene a spatne upravene fotografie (bez urazky a pouze objektivne k tematu). Neni to a nemuze to byt, ani high key, ani low key.
Dobrych high key fotografii je jako safranu a low key jeste mene. Kdysi jsem tu v galerii videl jednu nebo dve zdarile ...pohledam je.
Ano, zde je jeden zdarily high key:
http://galerie.zive.cz/showphoto.php?ph ... high%20key
A zde je druhy:
http://galerie.zive.cz/showphoto.php?ph ... high%20key
Alespon si to myslim podle toho, co zatim vim.
jandokoupil.cz
Jadonio
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VladikS 10. 1. 2010 21:53

www.vladiks.cz - kompletní webové řešení
VladikS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonym 30. 6. 2011 14:57

Můj ukázkový high key:

Obrázek
anonym


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků