Odlesk v ociach

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod monciciatko 26. 6. 2009 22:18

no sak nalavo je original a napravo upravena
monciciatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riman 28. 6. 2009 08:28

Irmo: Vysvětlovat mi, že lesk v očích je přirozený, nemusíš. Však jsem taky psal o omezení odlesků, ne o jejich eliminaci. Mrtvé oko není nic, po čem bych toužil.
monciciatko: Tak tuhle úpravu nechápu. Originál je jednoznačně lepší.
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monciciatko 29. 6. 2009 01:11

o tak dik no ale teraz snad bude lepsi rozdiel a ano ano ja viem ze treba fotit s doskami odraznymi atd a nedorabat to ale teraz som skusala upravyu asi pol rocnej fotke

Obrázek
monciciatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Duroslav 29. 6. 2009 20:05

Takéto by sa ti nepáčilo?

Obrázek
Duroslav
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 29. 6. 2009 20:58

Hele jako nic ve zlem, ale kdyz neumim retusovat(a jako ze to o sobe muze rict skutecne malo kdo), tak se radeji naucim poradne fotit(to je vubec to nejlepsi-prekvapive^_^), protoze vse zde prezentovane je fakt des.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monciciatko 30. 6. 2009 01:07

player des to je podla teba podla mna nie a to co poslal duroslav prepac ale tak to je tak vysoko nerealne ze az

a player este to ze niekto nepouzije odraznu dosku a ma odfotenu foto s bleskom neznamena ze nevie fotit.

a ktomu retusovaniu ja ho zvladam ale odlesk do oka je fakt problem vies a toto nemusi byt navod alebo otazka ako koli tomu aby som nefotila inak ale niekedy pri vzacnych foto to moze kazit atmosferu a oprava nezaskodi takze asi tolko
monciciatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player 30. 6. 2009 02:06

a) odlesky lze resit jiz behem foceni,u statickeho portretu TUPLEM.Pokud to nekdo nezvlada,tak nezvlada naproste zaklady.
b) prosil bych jednu jedinou fotku,kde odlesk(prirozeny) v ocich pusobi tak rusive,ze ji to znehodnocuje.Predem dekuji.Zatim co jsem zde videl,je to diky "precizni" retusi presne naopak.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monciciatko 30. 6. 2009 07:24

je vela fotiek kde mam prirodzeny odlesk a to ze extra odlesky neriesim je preto lebo nemam nato potrebnu vybavu a ked mam odlesk z okna s prirodzenym svetlom neboj sa toto niesu moje jedine foto
monciciatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player 30. 6. 2009 13:16

"ale niekedy pri vzacnych foto to moze kazit atmosferu a oprava nezaskodi "

Stale cekam na tu pokazenou fotku, nemusi byt autorska, dekuji.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 6. 2009 20:47

Aj ja si myslim, ze prirodzeny odlesk v ociach fotku nikdy nepokazi, lebo tak je to v skutocnosti a to aj clovek pri pohladne na dobru fotografiu ocakava (rovnako ako pohlad do oci pri priamom stretnuti)
Presvetlovat sietnicu a podobne patologicke zasahy su skor vecou experimentu a pokial si clovek nie je isty svojim zamerom, tak je lepsie vykaslat sa na to.
Odlesk vytvoreny prostredim je casto menej vyrazny, no je lepsie, ak ho fotka obsahuje,...tu je napr. obycajny jemny odlesk od piesku: http://ondrejbobek.foto24.cz/nblka/page00119.htm
http://ondrejbobek.foto24.cz/nblka/page00188.htm
Nie je vzdy nutne umelo davat do oci svatoziaru,...staci len jemne zosvetlit a zbytocne nevymyslat...
*fotky boli komprimovane na web 2x, tak prizmurte prosim (obe) oci:)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monciciatko 30. 6. 2009 23:15

okej ale tu islo o viditelny odlesk toto som si dnes fotila pri okne takym jednym starym kompaktom od znacky BenQ :D:D sit ale tak da sa si myslim no :)

Obrázek
monciciatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Juanitos 1. 7. 2009 10:05

Hmm, pekné oko :o), to by chcelo vidieť aj druhé a všetko okolo nich. :o)
Juanitos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 7. 2009 10:26

Ale pristup uz je lepsi:) Pekne ocko:D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duroslav 1. 7. 2009 13:26

Aspoň vidno o čo je jednoduchšie a efektívnejšie urobiť to pred než po.
Duroslav
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků