Lightroom a doostření

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod JakubCh 6. 5. 2008 16:26

Začal jsem s Olympusem SP320 fotit do RAWu, zpracovávám ho v Lightroomu - přijde mi nej, co jsem viděl. Ale...když nechám ostrost na těch 25, co je default, tak to není moc ostré, většinou to musím posunout až někam na 50 a trošku přidat "detail"...je to normální, nebo někde dělám chybu ? Díky
JakubCh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michaelflyer 28. 5. 2008 14:39

Ja mám štandardne nastavenú hodnotu na 25. Používam Minoltu 7D. Jedine čo ma napadá je len pozrieť si čas akým fotka bola fotená a aká bola clona. A ďalšie čo ma napadá je, že foťák nezaostrí presne na to čo chcete! Pri tomto foťáku by som sa tomu ani nečudoval! Otec má nepravú zrkadlovku CANON a má problém zamerať napr. vtáka v popredí, (stačí, že je vzadu aj 100m strom a zaostrí mu naň!).
Hádam som vám poradil...
michaelflyer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 28. 5. 2008 15:06

Je to úplně normální, na fotky s různou základní ostrostí, s různým rozlišením a různým šumem je potřeba také různý způsob doostření. Defaultní nastavení je většinou dělané tak, aby v průměru dávalo přijatelný výsledek, ale když chceš najít nejlepší výsledek pro svůj foťák, nezbývá, než trochu experimentovat.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 28. 5. 2008 17:07

důležité je při exportu zadat správně dpi pro které doostřuješ.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek-H14 16. 8. 2008 20:16

elho, prosím Tě jak to myslíš s tím nastavením dpi při exportu? Můžeš to trochu rozvést? Děkuji
Marek-H14
Návštěvník