JAK SMAZAT EXIF?

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kubSHta 14. 4. 2008 21:02

aoj

chtěl bych se zeptat jak se dá smazat exif, nebo v čem, v jakém programu?

dík :-l
POLAROID ONE STEP
kubSHta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cabannos 14. 4. 2008 21:11

Doporučuji program XnView, je naprosto zdarma. Pak už je to jednoduché, otevřu si obrázek v jmenovaném programu zvolím - Úpravy -> Metada -> Odstranit EXIF data. Obrázek uložím. A je to. ;-)
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 15. 4. 2008 05:16

Nepíšeš, proč ho chceš mazat. Většinou se maže při prezentaci fotky na webu v případě, že jde o obsah a ne o technické podrobnosti. Většina editorů má funkci "Uložit pro web", která zajistí zmenšení fotky na potřebný rozměr, případně i datový objem, včetně umazání metadat.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Thor007 15. 4. 2008 08:34

Pokud chceš mazat exif jenom u pár obrázků, tak po jednom to umí i IrfanView (freeware),stačí dát uložit (ctrl+s) a zrušit zaškrtnutí zachovat původní EXIF data ... :-)
Thor007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kubSHta 15. 4. 2008 08:47

Pety: mám polaroida, ale nemám skener, takze fotak na stativ a jedu... proto chci smazat exif.

každopádně dík kluci za rady! :*
POLAROID ONE STEP
kubSHta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 4. 2008 09:24

Pokud se bude fotka i upravovat - např. zmenšovat, tak zrušení metadat je automatickou (někdy i "negativní") vlastností spousty programů.
Já na zmenšování fotek používám Jpeg Resampler (http://www.macek.cc), je zdarma, pro Windows a přes WINE funguje i na Linuxu. Príma je, že jde nastavit pro hromadné zpracování celého adresáře.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zvedavec1 22. 4. 2008 19:15

Nebo taky to umi Zoner Media Explorer. Dnes vlastne jiz Zoner Photo studio.

Odkaz: http://www.zoner.cz
10 SIN
20 GOTO HELL
Zvedavec1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků