PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod monikash 15. 11. 2022 13:14

Yorgu, i u EONu?
Moto G82
Sony RX100/7, A6100, A7R2
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 15. 11. 2022 13:37

U ČEZu a Dobré energie. Další nevím, ale podle reakcí na TW to není neobvyklé.
Přílohy
cenik.jpeg
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 15. 11. 2022 13:49

Tak jistě - tohle je o sjednocení na zastropované ceně... Pokud bude aktuální "tržní" cena výrazně vyšší, tak se celkem logicky sjednotí VT i NT na "stropu".
Jinak ale ceny VT i NT se k sobě hodně blížily už v minulosti, časy opravdu výrazně levnějšího "nočního proudu" jsou už minulostí. Tohle není zdaleka jen o "Ukrajině", je to o celkové proměně trhu energií, ale třeba i jen o posunech charakteru práce energeticky náročných odvětví průmyslu (běžně fakticky nonstop směnný provoz), kdy už není rozdíl spotřeby v různých časech tak velký jako kdysi.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kirtap 15. 11. 2022 23:11

U čezu jsem se na sjednocení VT a NT koukal když se mně elektrikář snažil přesvědčit, že to v dnešní době nemá už cenu řešit. U eonu je to ale stále dost rozdílně, teď cca 5 nebo 3,7 kč, přičemž osobně mám v NT víc než 90% spotřeby. Čez má (nebo měl) tu cenu jen o trochu nižší, než eon u VT, ale mně by se to nevyplatilo.

Jinak zdroj vyměněn, když jsem vysypal na stůl obsah krabice a rozdělal pc, tak mně polil studený pot, trochu to připomínalo práci gynekologa, pyrotechnika a souboj s chobotnici najednou, ale jak se zdá, tak to funguje.

-- 15. 11. 2022 23:58 --

Nakonec jsem se rozhodl, že to nové 32" Eizo (vpravo) budu používat jen na fotky ať nemusím pořád přepínat profily a ten starší 27" Nec (nahoře) nechám na youtube apod. Když jsem hledal vhodný polohovací držák k upevnění na desku stolu aby se vešly dvě 27" pod sebe, tak jsem nic nenašel. Musel jsem provést úpravu jednoho, co se zdál být dost bytelný aby to zvládnul. Kdyby někdo měl zájem tak to popíšu víc.
Nejvíc mně štve, že není nějak vyřešené to, že když jsou ostatní monitory vypnuté, tak se myš nezastaví u okrajů, ale kurzor jede dál, což u nestejně velkých monitorů a ještě k tomu nesymetrický umístěných způsobuje, že se s kurzorem zabloudí a chvíli trvá než se najde 8-S
Přílohy
monitory_1.jpg
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 16. 11. 2022 06:26

Kirtap: riadny Velin tam mas :-)
s tym monitormi a mysou je to pakarna,ked iba fyzicky vypnes monitory,mys je aktivna. skus pozriet na nastavenie, ci nieco nevymyslis, ale jedine asi pomoze iba vzdy vypnut multi zobrazenie, co je neprakticke riesenie.

monitor.jpg
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 11. 2022 17:40

Pekné porovnanie výkonu 6.-13. generácie procesorov Intel v Adobe CC:
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... -13th-gen/
Ondrej Bobek
Návštěvník

Předchozí stránka