PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kirtap 4. 7. 2021 02:00

Díval jsem se teda co mi žere asi nejvíc paměť. Dnes po celodenní práci v ps/lr mi to ukazuje, že LR potřebuje necelé 5GB a PS téměř 30GB ram a to nedělám žádné složité úpravy, většinou jen jedna dvě vrstvy po jedné fotce. Když jsem je vypnul a zase spustil tak LR začal na 1,2 a PS na 4,5 GB. S tím asi nic neudělám, předpokládám.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 4. 7. 2021 06:07

32 GB by mělo stačit doporučených je pokud si pamatuji 16.

Využití paměti PS je v dialogovém okně předvoleb Výkon (Předvolby > Výkon). Je tam také uveden ideální rozsah přidělení paměti pro aplikaci Photoshop v daném systému. Aplikace Photoshop standardně využívá 70 % dostupné paměti RAM. Aplikaci Photoshop lze přidělit více paměti RAM, lze změnit hodnotu v poli Dovolit pro Photoshop. Jinou možností je změnit nastavení pomocí posuvníku Využití paměti. Jestliže člověk chce najít pro svůj systém ideální množství přidělené paměti RAM, může zkusit měnit její přidělení s přírůstkem 5 % a sledovat výkon indikovaný ukazatelem Výkonnost.

Doporučuje se nepřidělovat aplikaci Photoshop více než 85 % paměti počítače.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Kirtap 4. 7. 2021 10:14

Jasně, ale když mám teda k dispozici 64 tak by bylo asi zbytečné ho omezovat, jinak by mohl začít swapovat na disk, což už teď asi není v případě ssd zas až takový problém, ale i tak. V součtu jsem měl včera využitých asi 45GB.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 4. 7. 2021 14:18

Přesně tak. Neřešil bych to.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 7. 2021 09:01

Len informativne: LR ma u mna po zapnuti "spotrebu" asi 0,9GB RAM, asi po 5min 1,25GB (Libary, bez spracovavania fotiek). Po asi hodinovej robote si LR berie cca 9GB RAM, pri exportoch, nahladoch a panoramach aj celu.
PS zacne na 0,9GB a chvilku po spusteni (bez otvorenych fotiek) to klesne k 710MB, mozno to zalezi aj od pluginov, pocas prace si velmi ochotne vezme vyrazne viac RAMky (mam to nastavene na 70% z 32GB RAM).
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 7. 2021 09:22

Kirtap píše:Díval jsem se teda co mi žere asi nejvíc paměť. Dnes po celodenní práci v ps/lr mi to ukazuje, že LR potřebuje necelé 5GB a PS téměř 30GB ram a to nedělám žádné složité úpravy, většinou jen jedna dvě vrstvy po jedné fotce. Když jsem je vypnul a zase spustil tak LR začal na 1,2 a PS na 4,5 GB. S tím asi nic neudělám, předpokládám.

S tym hlavne nic robit nechces. Je to kvoli vykonu a pokial ma system k dispozicii viac ram, jednoducho ju vyuziva a necisti tak casto. Je to uplne v poriadku.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kirtap 6. 7. 2021 11:13

Jasně, ale častější názor je ten, že nějaký program po sobě neuklidí a zbytečně zpomaluje chod počítače.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 28. 7. 2021 09:57

Finanční výsledky Intelu a AMD za 2. kvartál 2021.

Intel má cca 5x vyšší tržby, u čistého zisku je ten poměr ještě větší, nicméně AMD se daří velmi dobře.

https://www.cnews.cz/financni-vysledky- ... -nez-14nm/

https://www.cnews.cz/financni-vysledky- ... -miliardy/
feanoor
Návštěvník

Předchozí stránka