PC pro úpravu fotografií

Fórum pro všechny, kteří chtějí vylepšit své fotografie. Návody všeho druhu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod drive18 17. 5. 2021 14:32

Diky za promptnu odpoved. Toz pre mna vsio jasno. Paci sa mi ze ma clovek moznost nastavit profil podla toho co /aky program chce na NB spustit.
Ja vlastne by som ani tu silnu grafiku tak nepotreboval, u mne je to nice to have, zatial.
Ale ved aj v aute vam daju adaptativny tempomat az ked si obj. skoro najvyssiu vybavu a mate tam veci ktore tak nepotrebujete (mozno casom) :-)
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 17. 5. 2021 17:57

My hry doma moc nehrajeme (máme všichni herní období za sebou, dobu, kdy jsme kvůli hře třeba ani nespali, abychom ji dotáhli do co nejvyššího levelu), pokud jde o extrémy, nabízí EIZO model Foris, což je 240Hz monitor na hry.

Mám EIZO úpravy fotek, má pro mne jiné výhody, jako je například stálost barev nebo podsvícení. Jiný monitor bych aktuálně nechtěl, ani ten od Applu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Flor.cz 17. 5. 2021 18:16

Zrovna teď bych monitor nekupoval (pokud to nespěchá), očekává se nástup dostupných OLED stolních monitorů - https://www.zive.cz/clanky/japonci-zaca ... fault.aspx

Technologie OLED řeší i problémy s homogenitou, protože tam žádné podsvícení není. Takže Eizo asi časem přijde o svoji největší výhodu.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drive18 17. 5. 2021 18:26

Tak hry som hral naposledy tak v ere 486, ale moje deti mi to urcite vynahradia. Ale to som uz psal, hlavne ze uff nemusim mat 2 monitory :-)

Jinak zistoval som LR 10 na Apple M1 a v tom vlakne co som posielal sa aj ted cca 2 tydny spat vyjadruju uziv. ze Adobe nic neopravil. Dokonca podle tohto linku
je vraj furt problem aj na Win10, pokud je zapnuta GPU acceleracia:
https://community.adobe.com/t5/lightroo ... p/10835594

Jednoducho LR vyzere GPU RAM a pak system musi swapovat, pretoze LR zere RAM dalej.
Samozrejme pokud mate 32 a vic GB tak tam to nie je takovy problem.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 5. 2021 18:40

Na ty Oled monitory se těším, ale nejdřív budu chvíli sledovat situaci okolo jejich dlouhodobé životnosti a stálosti.

-- 17. 5. 2021 19:43 --

...A nač vlastně má být ten LR? Na základní úpravy nebo pro katalogizaci? Základní úpravy by podle mne úplně v pohodě zvládl i Capture One Express, který je free a není problém s aktuální verzí pro většinu platforem.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 17. 5. 2021 18:44

Ad LR - U M1 Apple se zdá, že když máš akceleraci na basic, tak ty zápisy na SSD proti full hodně klesnou, ale přitom na rychlosti se to prakticky neliší (a jak jsem psal, je to minimálně nyní default). Tohle mi přijde potvrzené z více zdrojů (včetně mých vlastních pokusů).

Stav na Windows nechci komentovat, tam LR neprovozuji, ale co jsem četl to vlákno, tak mi to přišlo jemně řečeno zmatené - něco jasné nesmysly (nepochopení, co které číslo znamená), něco by mohl být opravdu příznak bugu, ale taky tam jsou příspěvky, které problém naprosto popírají (a opět ukazují konkrétní hodnoty) - těžko říct :-(
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lennyl_2 17. 5. 2021 19:36

tak napr. ja som stary pes. na Lightroom som nauceny a aj ked som skusal vsetky ine mozne programy, tak som si proste nezvykol.

ako mi zajtra pride nova bedna Fractal Design Meshify 2 Compact White TG Clear Tint, tak som doobjednal pre mna "nezname" veci (dva dni som studoval testy na youtube)
- vodnika Fractal Design Celsius+ S24 Prisma, ma to novu 7gen pumpy, teploty aj hlucnost v pohode
- plne modularny zdroj Corsair RM650 80 Plus Gold, zevraj do zataze 250W vobec netoci ventilator (zero RPM)
- pastu na procesor Thermal Grizzly Kryonaut, ak nebude presla zaruka, mala by byt lepsia ako co davam MX-4
- predlzovacie kable Phanteks Extension Cable Set, vybral som cierno/biele, privod do dosky a grafiky bude krajsi (skoda,ze som nenasiel take co idu rovno do zdroja)

tak som zvedavy, ked rozoberiem cely svoj desktop a zlozim to s tymi novymi vecickami, ci to bude krajsie a vonavejsie :-D
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drive18 17. 5. 2021 20:42

Dolgor píše: ...A nač vlastně má být ten LR? Na základní úpravy nebo pro katalogizaci?

U mna pro katalogizaci a nedavno som zistoval zda to nevyskusim s iMach, Photo Supreme ci Daminion.
Ostal som s LR6 a jejich pluginy a som spokojny. Zakl. upravy muzu delat na CP One express ale na tech par 100 fotek sa mi to neoplati switchovat atd. Naviac este fotim aj s Panasonic LX7.

-- 17. 5. 2021 21:46 --

lennyl_2 píše: .. ked rozoberiem cely svoj desktop a zlozim to s tymi novymi vecickami, ci to bude..


Clovece , teda nakazil pemar tymi jeho tuningovymi napadmi co pisal hore.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 17. 5. 2021 20:48

Ne, Lennyl2 je hračička a vylepšovač. Kdybych ho nakazil, koupí si jednu drahou sestavu a bude mít po žížalkáxh, bude to fungovat a on nebude mít co řešit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 17. 5. 2021 20:57

Ja mam pochopenie pre tunning, treba si robiť radosť, žijeme len raz. Nad niektorými vecami síce už krutim hlavou, ale to je môj problém. Ja aktuálne čakám hlavne na sklo Z 200-600 a Viltrox 24/1,8.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod drive18 17. 5. 2021 21:35

@Lennyl_2 mozes to nafotit, stav pred a po? Ja z tym dlhych popisov si veru neviem predstavit o co ide.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 17. 5. 2021 22:05

jojo, nafotim, moj verny kamarat mobil posluzi. v podstate ide iba o to, ze stolny pocitac mam dost vykonny (na to co robim), akurat ma "na*sr*a*lo", ze moja cierna Silentium (Polska) bedna debilne tesni cez priehladnu bocnicu prach a lepit to paskou je dehonestujuce, takze mi frajerka k narodeninam kupila bielu bednu Fractal Design a mne ako vzdy preplo a doplnil som to dalsimi hrackami :-)

ocakavam od toho akurat tak zaujimavejsi dizajn a modlim sa, aby nebol radikalne vyssi piskot/hluk od vodnej pupmy.

co sa tyka Lightroomu, tak som fotil na 42MPx Sony A7R3 za posledne dva tyzdne asi 3x, este som poriadne ani fotky netriedil (600ks), tak sa povenujem aj tomu a uprave...a ten Lenovo notebook mi urobi tu "istu" pracu ako desktop, hold nove generacie su zasa lepsie, co sa tyka procesorov aj grafik.

@landov: Z 200-600 a Viltrox 24/1,8 si myslim budu za tie peniaze vyborne. ja som napr. nedavno vytiahol konecne Sigmu 100-400 DN a par fotiek sa mi podarilo, hold nie som na dlhe skla. ale ten spodok - som vyplnil 20/1,8G a 35/1,4GM a to mi sadlo (myslim vykonom, financne je to na hlavu).
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 17. 5. 2021 22:44

Tady se to pěkně rozjelo. Koukám, že můj přístup k výběru komponent je naprosto nudný :)

lennyl_2: jo, Meshify je super a dobře vypadá. Jsem zvědav na fotky té bílé verze s vodníkem.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 18. 5. 2021 13:39

lennyl
vzal jsi doufám tento zdroj
https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-r ... RgQAvD_BwE

tzn. ten s "X"

ad vodník - osobně bych ho asi nedoporučil, R7 5800X by měla v pohodě zvládnout i Noctua NH-D15 (teď je i ve verzi Black) nebo BQ Dark Rock Pro 4

Ale zas u těch vzduchových chladičů nezažiješ ten adrenalin, že ti třeba začnou kapat :D

Už sis kontroloval u procesoru zda máš 1-čipletovou verzi?

Btw teď koukám že už jsou 12jádra R9 5900X skladem, dokonce pod 14 tisíc, to kdyby třeba někdo chtěl přejít ze svého Semprona nebo Celerona
https://procesory.heureka.cz/amd-ryzen- ... ilter=None
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 18. 5. 2021 14:19

Zdroj mam bez toho X. neviem aky by bol rozdiel, hm

Jednocipletovy procesor? To je daka novsia techlogia Ryzen 5000? to som nepozeral.

Inak vodnika chcem preto, ze to vyzera lepsie, aj zruty Intel i9 mal slusne teploty s nim, dake vypalovacie testy ma netrapia... A inak tiect to nema preco, je to testovane z vyroby, ked neposkodis material pri instalacii tak myslim pohoda. To je AIO, nie skladacka. I ak by to ludia nekupovali si myslim :)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků