špatná expozice???

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jennn 20. 1. 2008 20:26

zdravím
mám Panasonic Lumix FZ7
Fotí skvěle, jen... když fotím snímek...kde je v pohybu jedoucí automobil...tak pak je na fotce trošku rozmazaný. Jdoucí chodci ale ne.
Fotím v programu Automat. Myslíte, že foťák v tomto režimu špatně vyhodnotí patřičné údaje, před cvaknutím spouště?
jennn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 20. 1. 2008 20:36

Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 20. 1. 2008 20:39

Jasně, chtělo by to kratší čas. Foťák neví, že fotíš rychle se pohybující objekt - auto. Tak chytré procesory v digiťákách zatím nejsou.
Buď použij program pro sport nebo v poloautomatickém režimu menší clonu a kratší čas, pokud je to mázlé jen mírně, bude možná stačit proti automatu změna jen o jeden stupeň, možná o dva.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod USER47 20. 1. 2008 20:41

Tady je možná ještě jednodušší článek:
http://digiarena.zive.cz/Fotoskola/Foto ... fault.aspx
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jennn 20. 1. 2008 20:52

dík všem....
jennn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jennn 20. 1. 2008 20:56

já se s tím teprve učím...myslel jsem, že v režimu Automat si to nastaví samo....proč jsou trošku mázlá jen ty auta a chodící lidé ne? Třeba fotím lidi na zastávce...jsou v pohybu...a náhle před nima profrčí auto a to jediné je pak na fotce mázlé...
jennn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 20. 1. 2008 20:57

auto je podstatně rychlejší než lidé:)
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jennn 20. 1. 2008 20:59

..nebo třeba auto příjíždí z dálky.....jakmile se přiblíží - vyfotím ho - a zase je mázlé. Také je zajímavé, že toto se nestává pravidelně...někdy je fotka jak víno...
jennn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jennn 20. 1. 2008 21:00

USER47: měl jsem digi Nikona 3200 a ten fotil super....žádné problémy s máznutými auty
jennn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jennn 20. 1. 2008 21:01

když jsem to dal do Režimu SPORT....žádná podstatná změna...
jennn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jennn 20. 1. 2008 21:05

mám ve foťáku nastavené zaostření na střed....to na to asi vliv nemá, když fotím na Automat... ? Teď nevím, jestli je to vadou foťáku, nebo mýma rukama :-)
jennn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xcmaniax 20. 1. 2008 21:11

zkus prostě použít prioritu času, nastavit čas tak na 1/500 (když bude dobré světlo) a uvidíš co to udělá;-). Jinak to ostření, ideální by bylo kontinuální ostření, aby jsi měl do zmáčknutí spouště pořád zaostřeno na to auto. Ale buď si jistý, že to rozhodně není foťákem:-)O kvalitě fotek, rozhoduje clona, čas a iso:-)Když se tohle naučíš, ulehčí ti to spoustu věcí. Pak ještě způsob ostření.
xcmaniax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jennn 20. 1. 2008 21:40

jennn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 20. 1. 2008 21:42

Všechno funguje tak, jak má. Prostuduj si ty dva odkazy, co jsem sem na začátku poslal.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jennn 20. 1. 2008 21:45

xcmaniasx: díík...víš, já potřebuju foťák spíš na momentky....vytáhnout foťák a blejsknout...než bych to vše nastavil, už bylo pozdě. Já jsem spíš laik a koupil jsem si tenhle foťák k vůli zoomu. Myslel jsem, že v režimu Automat, vše (i to ostření) si zařídí foťák sám :-)
jennn
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků