Vyvážení bíle u EOS 350D

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 9. 2007 15:04

Zdravím mám problém s vyvážením bíle :? Hrozně mě štve. Furt na to nemůžu přijtí jak to nastavit :hm Jde mi o to, že i když je třeba denní světlo tak ta fotka působí tak nějak mdle. Proto raděj fotím na automatiku, to mi přijde mnohem hezčí a nepůsobí tak mdle. Ale, ano občas se zase nepovede... Nevíte kde dělám chybu? Zkouším to každej den a nepřijde mi, že by se ty fotky nějak lepšily :cry: Díky :)
anonymni

Odeslat příspěvekod irmo 3. 9. 2007 15:11

co zname mdle ???? je to potiahnute do nejakej farby (do ktorej) alebo chyba kontrast ?????
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 9. 2007 15:22

takové nevýrazné, nudné
anonymni

Odeslat příspěvekod kromec 3. 9. 2007 15:24

hod nekde ukazku, napr na http://www.ukazto.com
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 9. 2007 15:45

Například: http://www.ukazto.com/?img=Lignano2007059.jpg svítilo slunko a i když sem udělal asi 10 fotek s různým nastavením a vyvážením bíle, vždycky to zůstalo takové mdlé.
anonymni

Odeslat příspěvekod golem2 3. 9. 2007 16:02

Pozri sa co mas nastavene v menu v Parametroch.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 9. 2007 16:08

Mám Parametr 1... Nějak sem nepřišel jak nastavit Set 1,2,3 tak aby to dělalo hezčí fotky než Parametr 1
anonymni

Odeslat příspěvekod golem2 3. 9. 2007 16:13

Ked mas parameter1, tak v nom si nastavis kontrast, ostrost, saturaciu a farbu aku chces.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 9. 2007 16:20

jojo to vím, ale stejně to není ono :) hlavně když mám kontrast na maximum, tak je velice tmavých míst na fotce a to není pěkné ale zase barvy sou nejvýraznější...
anonymni

Odeslat příspěvekod Jeffe 3. 9. 2007 16:31

Koudak: uber kontrast vzdyt ten pes je krome hlavy uplne cernej. :D Radsi trochu pridej na saturaci, ale neprezen to. :)

Taky se nespolehej na automaticke vyvazeni bile ale zkus si si tim trochu hrat.
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 9. 2007 16:54

Jeffe: ty si z toho děláš srandu, ale ten pes je fakt strašně černej :)

No právě to automatické vyvážení bílé mi přijde nej :) protože když experimentuju dycky to dopadne tragicky :)
anonymni

Odeslat příspěvekod Canon77 3. 9. 2007 17:24

Foť do RAW a úpravu urob v compe;-)
Canon 350D
Canon EF-s 17 - 85 mm/4 - 5,6
Canon EF 100 - 400mm/4,5 - 5,6
Sigma AF 24/1,8
Canon speedlite 430 EX
Canon77
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 3. 9. 2007 18:25

Od takhle dynamicky narocne sceny - cerny pes pred bilym pozadim, nemuzes preci ocekavat buhvi jake pestrobarevne dilo^_^
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 3. 9. 2007 19:48

njn mozna ne ale tamto je dost zufale ... ak mas adobe photoshop tak fot do raw a potom pouzi ten na PP upravi, lebo ak sa nemilim tak 350D nema upravu gradientu priamo vo fotaku ... a to je asi jedina sanca ako s toho vymlatit maximum ... (zosvetlit tmave casti oproti zbytku fotky)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 3. 9. 2007 21:56

Tady je rozsah hodne vysokej.Aby pozadi nebylo prepalene, tak by to obavam se dyn. rozsah snimace tak jako tak nezvladl, takze nasledne vytahnuti stinu by moc nepomohlo, nemluve o vyraznem sumu pak v tmavych partiich.
V takovehle situaci nebat se pouzit blesk, je li to mozne, nejlepe odrazem o strop.Krasne se tim vyrovna scena expozicne.
Zde nazorna ukazka:
Obrázek
Jsou 3 moznosti.Bud bude osoba spravne exponovana, ale pozadi bude bit prepalenim do oci, nebo nebudou prepaly v pozadi, ale postava bude utopena ve stinu, nebo se pouzije blesk v rezimu fill-in k nasviceni postavy/stinu a pozadi se exponuje spravne.
Ctvrta moznost, na vylete velice nepravdepodobna, pouziti odrazne desky, v domacich podminkach to ale zaradit lze, pokud je odkud svetlo odrazet ovsem.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků