svštlo světel v noci :D

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod spirit 22. 8. 2007 12:26

Zdravím, včera jsem amatérský zkoušel večer fotit noční fotky. Není to žádný zázrak,protože jsem to fotil Paňasem tz1čkou na program noční obloha. čas byl nastavený na 15s (jde jen 15,30,60). kratší (max.8s) jde jen s jiným programovým režimem (noční scenerie).. ale o co jde : Jak bych docílil, aby to světlo z pouliční lampy bylo "hezčí" ? ono to udělá škaredý svítící flek pokaždé. Celé to focení v noci je taková náhoda:D . Ale s takovým foťákem toho moc nejde. Jestli toho docílím nějakým filtrem , tak to jsem nahraný a budu se muset spokojit s tímhle :D ... a nebo fotit na kratší čas(který nejde nastavit) :D ..Tak teda co myslíte? .. jen mě to tak napadlo ...

(hlavně u těch vzálenějších světel,je to takové divné ..)

[img=http://ukazto.com/img_small/ulice-5wh1.jpg]
spirit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 22. 8. 2007 12:36

Jestli myslíš takovou tu efektní hvězdičku, tak na tu se musí hodně přiclonit. S TZ1 si o tom můžeš nechat zdát.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spirit 22. 8. 2007 12:43

jojojo něco takového ...
no já to tušil, že to bude něco, co s tímhle nepůjde :D sakra :D ..nevadí, po tomhle foťáku toho člověk moc chtít nemůže :)
spirit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Migg 22. 8. 2007 13:12

Já bych malinko oponoval, i s UZtkem to jde, jasně,že to chce vysokou clonu, klidně max. vtip je spíš v tom kdy to půjdeš fotit a úplně v noci není nejmoudřejší, nejlépe za šera, v podvečer, když se malinko setmí, prakticky nejlépe v okamžik, kdy se světla rozsvítí /takže pokud u vás rozsvěcují pozdě je to značně ztížené - zpravidla na podzim a v zimě se to vychytat dá :-))/. Hlavně holt to nezkoušet když už je tma jako v pytli. Odkaz na malou ukázku, že to možné je / i když hvězdiček je tam pomálu, mě šlo o něco jiného, foceno UZtkem - Fuji S5500
http://galerie.zive.cz/showphoto.php?ph ... user=11293
Migg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 22. 8. 2007 13:14

Zkus to nějak obejít- třeba při namáčknutí miř na nějakej zdroj světla (lampa), aby ten foťák nastavil vysokou clonu, pak teprve zamiř to co chceš vyfotit a domáčkni.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 22. 8. 2007 13:30

jestli muzes nastavit clonu, tak ji dej aspon na 6-8 ... pak to udela tu hvezdicku.
Aspon me to funguje uz pri 6,3 clone :D
Ale cas... musis mit tim padem vyssi
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod spirit 22. 8. 2007 13:57

nojooo, ale stímto foťákem to jde těžko, clona nejde nastavovat. Je to automat, a takhle s tím jde fotit jen v těch programech, které jsou prostě nastavené na pevno.... :) a tamto bylo focené chvíli po setmění no... jedině bych to ještě zkusil jak říká janfran, víc ale s tím fotákem nejde .. ;)
spirit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 22. 8. 2007 14:38

Migg: S UZ to samozřejmě jde, ale ne s plně automatickým:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Miloš 66 22. 8. 2007 14:39

Každý kompakt to dělá jinak mě to dělá až na f 8,

http://galerie.zive.cz/showphoto.php?ph ... user=48722
Miloš 66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Migg 22. 8. 2007 15:02

no jo.... já až teď kouknul co to vůbec ten Panasonic TZ1 je, takže se omlouvám, tak nějak jsem vycházel podle sebe /když jsem poprvé kupoval foťák/ a přiznám se, že by mě nikdy nenapadlo koupit si něco co nemá režimy priorita clony, času a plně manuální nastavení....Takže se omlouvám, že jsem sem strkal nos, když nemám přehled. Teď se mi vybavuje měl jsem asi před týdnem v ruce nějakého Olympuse a chtěl jsem poradit jak fotit lépe a ukázat, že v režimu priorita clony by to pro danou uživatelku bylo nejpochopitelnější a nejsnažší, ale nenašel jsem ho tam. Jenže jsem si myslel, že jsem jenom tak blbej :-(( /pro mě jsou ty kompakty strašně nepřehledný pokud jde o menu a nastavování/, ale jak vidím ono se to fakt vyrábí. No jo no, v té teorii a technice jsem úplný boží hovádko :-DDD. Tak ještě jednou pardón a omluva za mou blbost.
Migg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Miloš 66 22. 8. 2007 15:08

Možná,jestli má program ohňostroj
Miloš 66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spirit 22. 8. 2007 15:25

jo ohňostroj tam je. Ještě to chci někdy vyzkoušet na jiné programy co to udělá :D

migg : noo já už tady o tom foťáku psal několikrát v diskuzi, já ho nekupoval, vůbec jsem ho ani nemohl vybrat, takže s tím jaký je nic neudělám :) kdybych si kupoval fo´ták já, tak bych šel do fuji 6500 (často řešené v diskuzi) a nebo pan. fz50 (ten ale moc už není) jenže nejsou finance :D takže asi nic :D ....
spirit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 22. 8. 2007 15:56

Kdybys prodal TZ3, mohl bys koupit S6500 z druhý ruky, nebo přihodit tak 2000 a mít novou.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spirit 22. 8. 2007 16:00

ja nevím, neska asi mají lidi ztmavený monitor :D nebo nějaký rozostřený :D ... já nemám tz3 .. mám tz1 :D .. a prodat to nejde , to jsem psal taky v diskuzi (ale to přiznávám,nemusel číst každý) .. to je něco jako služební fo´ták ... tak jak je služební telefon, služební auto, tak je i služební foťák :)
spirit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 22. 8. 2007 16:28

Jo, to bude tim, že jak se mluví jenom o TZ2/3, tak jakmile přečtu TZ, už tu číslici prostě podvědomě vynechám.
janfran
Návštěvník

Další stránka