50/1,8 mm a kenko mezikroužky, jak fotit?

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod durandal 11. 2. 2007 17:01

Měl bych dotaz. Mam 50/1,8 mm canon a mezikroužky kenko. Při použiti všech mezikroužku (68mm) jsem fotil se stativem na clonu 22 a cas vychazel asi 15 secund (do rawu) Výsledne fotky jsou však neostre a nevim čim by to mohlo byt. Ale nejsou ostre pohybovou neostrosti, jakoby tam bylo moc sumu, ale na ten to moc nevypada, neni barevny. Nevite, čim by to mohlo byt? jestli dlouhym casem nebo spatnou kresbou pri clone 22? nevim si rady:( diky lidi, mam 400D
koknretne na
http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25 ... &gal=photo
durandal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Julda 11. 2. 2007 17:31

Ja tipuju na pohyb objektu nebo i stativu, pri tak dlouhem casu...
Julda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miloš 66 11. 2. 2007 17:46

Obrázek

Mě to připadá jako měkčí kresba objektivu,jen jsem to trochu srovnal úrovně a přidal kontrast.
Miloš 66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod durandal 11. 2. 2007 17:59

Pravě že by kresba měkka byt neměla, když je 50/1,8, tyto objektivy maji vybornou ostrou krsbu, ale asi pri clone 22 by to mohlo mit vliv, myslite?
durandal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 11. 2. 2007 21:09

Ked ja som mal Nikkor 50/1.8 tak ostrost bola vyborna pri clone 8, od 11 vyssie uz isla dole vodou. 22 som asi ani neskusal, ale difrakcia pri takej clone uz musi byt velmi vyrzna. BTW ten kvet je zivy? Ak hej tak sa moze aj trochu hybat ;)
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Miloš 66 11. 2. 2007 23:08

Mám jen hloupej UZ a na clonu 8 (což je maximum) také nefotí nejostřeji.
U kinofilmové zrcadlovky co mám je to jiné kafe (mám pevná skla)
Miloš 66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 12. 2. 2007 12:26

Promiňte, ale nemůžu se ubránit poznámce, že tato fotografie názorně ukazuje, k čemu je v 400D protiprachový filtr a další vymoženosti bojující s prachem na čipu... :) Jak nám při cloně 22 pěkně prokouknul
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 12. 2. 2007 15:23

rozhodne by som to skusil odfotit s poctatne mensou clonou cca tich 10-15.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 2. 2007 17:49

Otass píše:Promiňte, ale nemůžu se ubránit poznámce, že tato fotografie názorně ukazuje, k čemu je v 400D protiprachový filtr a další vymoženosti bojující s prachem na čipu... :) Jak nám při cloně 22 pěkně prokouknul2/quote]

Maminko, kde se berou ty flíčky na fotce? :wink:
anonymni

Odeslat příspěvekod Miloš 66 12. 2. 2007 19:56

m4x píše:
Otass píše:Promiňte, ale nemůžu se ubránit poznámce, že tato fotografie názorně ukazuje, k čemu je v 400D protiprachový filtr a další vymoženosti bojující s prachem na čipu... :) Jak nám při cloně 22 pěkně prokouknul2/quote]

Maminko, kde se berou ty flíčky na fotce? :wink:-/quote]

Že by nějaké mžitky? :mrgreen: Nebo mrtvé pixely? :mrgreen:
Miloš 66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 12. 2. 2007 20:17

Otass: Neber to prosím osobně, ale donedávna byly diskuse plné opovržlivých zmínek fandů Canonu o nesmyslném setřásání prachu u Olympusů. No, dnes už mluví jen o nepotřebné stabilizaci na čipu, snad to nebude trvat dlouho... :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Otass 12. 2. 2007 22:25

Pety: no vidíš, já nemám ani stabilizaci ani čištění a žiju - přiznám, že se stabilizací by se v některých případech žilo lépe... :)
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 2. 2007 05:52

Pety píše:Otass: Neber to prosím osobně, ale donedávna byly diskuse plné opovržlivých zmínek fandů Canonu o nesmyslném setřásání prachu u Olympusů. No, dnes už mluví jen o nepotřebné stabilizaci na čipu, snad to nebude trvat dlouho... :-)l/quote]

To je tak, když technologický vývoj předběhne chápání zákazníků :wink:
anonymni

Odeslat příspěvekod Pety 13. 2. 2007 07:26

Otass: Mám stabilizaci a s oklepáváním prachu by se mi žilo o něco lépe :-)

Jsme hodně OT. K tématu: tenhle objektiv se při cloně 22 chová výborně - líp, než v rozsahu 1,8-2,8, alespoň podle testů na slrgear. I když - tam je testována verze II, jestli je tohle první verze, může být jiná. Mezikroužky zvětšují vady objektivu - obraz se promítá na větší plochu a čip si z něj vyřízne střed. Sice se používá kvalitnější střed obrazového pole, ale vady (neostrost, aberace atd) se násobí. Když koukám na originál snímku, zdá se mi, že horní bílý oblouček je mázlý směrem nahoru, má takovou jakoby aureolu. Připadá mi to jako maličká pohybová neostrost. Možná by to chtělo předsklopení zrcátka? Nebo lepší stativ? Nebo bezvětří?
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod durandal 13. 2. 2007 14:49

Snezenka je ziva i neziva, jak se to vezme, kazdopadne nebyla v zemi:) jinak predsklopeni zrcadka jsem vyuzil mozna malo tuhy stativ, to je mozny probel, ale taky asi dlouhy cas, nevim, jak mam ten cas velky vliv na degradaci zobrazeni, pokud by byl fotak i objekt v naprostem klidu. Zkousel nekdo fotit s mezokrouky na 50tce? snad to bude v lete vypadat lepe na barevne kvetince s nejakym zvocichem, ted je fakt malo svetla a nemuzu pri zatazene obloze docilit delsihoi casu nez 1/100 sec pri clone asi 16 a nizkem ISO...jinak ten prach na cipu, to se omlouvam, poslal jsem spatnou verzi fotografie, ale jinak jsem rad za tu fci na fotaku, kazdopadne, je hotam mene, nez bez nej, casto jsem menil krouzky, pri foceni a muj pokoj je kupa prachu (nemam koberec) :(
durandal
Návštěvník

Další stránka