Produktová fotografia

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 22. 3. 2018 07:17

Nazdar chalani.. Oslovil ma kamarát či mu niekedy nenafotím produkty.. Ja že hej.. Včera večer mi zavolak že v piatok.. Reku ok.. Potom mi poslal ako to chce.. Príloha..
Nemám nič na produktovku.. Len foťák statív a 35mm f2 a 85mm .. Biele pozadie som rozmýšľal z plachty ale také výsledky ťažko dosiahnem.. Nemám svetlá..len jeden blesk a odrazku. Dá sa to nejako s tým vybavením.. Či od toho ruky preč.. Zajtra ro chce stajlovať a okolo 16tej sme sa dohodli..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 22. 3. 2018 08:28

Opýtaj sa "brata".
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 22. 3. 2018 08:34

Duchaplné.. On by to napraskal cez highres a z ruky.. Pozadie by v postprocese zmenil.. Ale ja nemam olyho a prax ;-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 22. 3. 2018 08:46

Tak to se zapotíš, tohle je hodně o zkušenostech.
Jen můj postřeh.. S tím co máš, by se to dalo podle mě snáze bez bílého pozadí, tak že nějak naaranžuješ scénu (přiznáš okolí), blesk dálkově (např. ze strany, zezadu) a odrazka z druhé strany. Když máš pozadí takhle bílé, musíš to buď dobře vysvítit (aby si to v pozadí apod neměl tmavé) a nebo dodělávat v postprodukci. Já občas něco takového nafotím, ale je to dost improvizace :) Určitě v tom nejsem zběhlý, takže to ber z rezervou.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 3. 2018 08:55

Okolo 16h je jeste fura denniho svetla, vyuzij jej, na blesk se vyprdni. Pokud to nebude neco extra cleniteho, tak doplnit pozadi dle libosti je v postprocesu to nejmensi.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan35 22. 3. 2018 09:00

Zadej do googlu, jak fotit jídlo a uvidíš do čeho jdeš a budeš mít v rychlosti přehled co to obnáší. Já v rychlosti našel toto:
http://www.kristinacechova.cz/2015/04/1 ... -lepe.html
https://www.fotoguru.cz/jak-fotit-jidlo/

Nebál bych se toho, ale záleží na účelu, v jakém prostředí to bude, jaké potřebuje pozadí a kolik času ti dá na postprodukci a jakou bude chtít kvalitu. Krom vybavení bych řešil v posprocesu i focus stacking, ale jak říkám, nevím co od toho očekává.
Stan35
Návštěvník


Odeslat příspěvekod Stan35 22. 3. 2018 09:06

Ještě pokud bude požadavek na zachování věrnosti barev, tak bych zvážil koupi kalibračního terče. Stačí základní.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 22. 3. 2018 09:19

Je pravda, že s denním světlem to taky ve většině případů fotím. Nevýhoda může být, že počasí/světlo se mění nebo se ti pak setmí :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 22. 3. 2018 11:58

Hlavne kašli na bráchove názory a zbaľ si poriadny statív! ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 22. 3. 2018 12:42

Dik za rady.. Dohodol som sa dnes ze po praci tsm skusim nieco cvalnut.. Chcu to biele pozadie.. No skusim ich ukecat na nieco zvprostredia co sa bude dat pouzit.. Dam vdiet ako to tam vyzera
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 22. 3. 2018 13:05

Zajimalo by me ze zvedavosti, proc tak nutne chteji bile pozadi?
Prijde mi to dost oldeschool na uzeniny. Uprimne to ani tak nevynikne.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 22. 3. 2018 13:29

Opýtam sa.. Tiež by sa mi páčilo v prostredí. Ale ak je to na nejaký leták s cenami alebo čo.. Uvidím..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 22. 3. 2018 18:06

Diky.

Kdyz jsem se dival na par letaku (to vetsinou sleduje moje zena :)), tak to jde i bez bileho pozadi. Moc se to uz nepouziva a vypada to opravdu lepe. Mne to bile pozadi, s tim co ti poslal, pripada jak nejaky lacinny produkt. Tak to na me pusobi uprimne. Nevim jak na to budou mit nazor ostatni.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 23. 3. 2018 12:38

Daj potom vedieť ako si dopadol. ;)
bob222
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků