Produktová fotografia

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 26. 3. 2018 22:02

Mozna tim chtel basnik rici, ze by to vypadalo lepe na masivnim stolu z duboveho dreva, v pozadi v bokehu citelny ohen v krbu a na gauci s pohozenymi kozesinami rozvalena kozata blondyna s pulitrem piva v ruce.

Ale jen mozna, protoze ani ja z toho slohu bez pointy nejsem moudry
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodri 26. 3. 2018 22:06

Já tedy žádnou devalvaci poctivý práce nevidím, naopak. Pokud si porovnám Dudiskuv výtvor s tím, co denně nacházím ve schránce, tak je to nadprůměr. Je třeba si uvědomit, že je to reklamní leták na žvanec a ne reklama na Bugatti a podle toho ho hodnotit. Fotit si pro radost je hra, to nemá s prací nic společnýho (čest vyjímkám), a každej by si měl zkusit co obnáší zakázka která ho třeba zrovna moc nebaví. Já to zkusil a od tý doby si taky jenom hraju pro radost.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod R.I.P 27. 3. 2018 07:30

Za mě palec hore, fotky v klidu, leták bude pan velkouzenář předpokládám doplňovat texty o složení a gramáži, při návrhu vizualu bych s tím počítal. Hlavička je taková nemastná, neslaná, předpokládám, že leták bude A4 oboustranný, tudíž by taky bylo dobré vyvarovat se duplikovaným informacím. Logo firmy na úvodní bych osadil do středu a bez stínů, pro zapamatovatelnost značky, že je to velkoobchod bude mezi lidmi spíše budit nedůvěru, proto menší písmo, info o majiteli a prodejnách bych dal klasicky jen na konec. Ale to třeba vůbec nebyla tvá práce, jen takový moje postřehy. Napoprvé nadprůměr. OT: Ta uzená plněná panenka, pošli posly... zaujalo. Co v tom je.?
R.I.P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 27. 3. 2018 10:28

Jo.. Je to obojstranná A4.. Tie info.. Pravda.. Do buducna ak budem niečo podobne robiť dám pozor.. Panenka je plnená klobásnym masom.. Paráda som všetko koštoval.. Jemnučké masko s klpbásnym... Len uhorka k tomu a lahôdka ;-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 27. 3. 2018 14:56

Na to, že něco takového fotil poprvé, odvedl Dudisko slušnou práci. Budou to letáky do schránek a ne fotky do
exkluzivního pánského časopisu.I když se domnívám, že i takovou práci by zvládl... :mrgreen:
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 27. 3. 2018 15:50

Mě se to celkem líbí - hlavně teda ty fotky, grafické provedení už je horší. Taky přidám několik postřehů:

- asi by bylo lepší kulatý prkýnko, takto je tam hodně dotyků - obdélník napasovaný do obdélníku
- chápu, že řezník chtěl ukázat celé balení párků, ale jestli to má být na A4, tak každý jednotlivý párek bude dost malý.
- zrušil bych stíny a zrcadlení písma, to tam přidává přidává jen vizuální chaos. Tyto efekty se používaly v 90. letech, kdy všichni byli hotový z toho, že to SW umí.
- zavření loga do obdélníku se stínem, to je úplně špatně. Kolem logotypu má být místo, aby logo vyniklo
- text je nacpaný ke kraji
- celkově by to chtělo graficky líp zpracovat. Pomohla by kombinace světlých a tmavých ploch (např. tmavý pruh záhlaví, tmavá cenovka). Takto je celý leták šedo-červený a jednotlivé prvky splývají dohromady.
- Obdélníků se zakulacenými rohy je tam nějak moc - obdélníkové prkýnko v obdélníku s obdélníkovou cenovkou navrch :)

Je dobrý se inspirovat od profíků. Např. leták Kauflandu - žádný orámování fotek se stíny, žádný zrcadlení písmen, vizuální zdůraznění toho, co je důležitý. Maso zabírá celý prkýnko, aby v té velikosti bylo co nejlíp vidět.

Obrázek
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moli75 27. 3. 2018 19:02

Tak jsem na to už chtěl vykašlat, ale ještě mě to nedá :). Porovnejte si fotky od Dudiska s tím Kauflandem. Kdo to fotil, tak věděl co dělá, narozdíl od Dudiska. A pokud to někdo nevidí, tak je buď slepej nebo .... :). Nejvíc mě to baví v kontextu tohoto fora, kde se řeší kraviny, jako šum v bokehu na 6400 ve 100% zvětšení apod. A než mě někdo vpálí, že jenom kritizuju, a nejsem konkrétní, tak to klidně rozvedu ale momentálně chvátám a
navíc si vůbec nejsem jistej, jestli moje kecy někoho zajímaj :-)
Naposledy upravil Moli75 dne 27. 3. 2018 20:48, celkově upraveno 1
Moli75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 27. 3. 2018 20:37

Grafický návrh je špatný. Od volby písma, základů typografie, základů sazby do formátu až po jakési umaštěné grafické pojetí. Celkové barevné pojetí je nezajímavé a mě třeba odrazuje. Šedá je trochu zlo a zejména tiskaři nemají tuto barvu rádi.

Logo či logotyp je svaté a zejména u něj je třeba dodržovat jisté zásady, které už naznačil Flor.cz.

Focení tě určitě bude bavit více, takže se zlepšuj tam! Google nabízí pod heslem např. "sausages" spousty krásných příkladů jak má jídlo na fotce doslova chutnat a musí se po něm sbíhat sliny, ikdyž je jen na monitoru či na vytištěném letáku.

Grafiku přenechat někomu jinému. Ideálně někomu z oboru či se značnými zkušenostmi z oblasti sazby letáků, produktových listů nebo katalogů.
Ušetří to spousty času i starostí.

Omlouvám se, že to píšu takto tvrdě.
Naposledy upravil wikxzen dne 27. 3. 2018 20:46, celkově upraveno 1
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Moli75 27. 3. 2018 20:45

Pelkam: jenom poznámka k fotobankám: já si naopak myslím, že fotobanky jsou ta nejlepší škola, kde máš prakticky okamžitou zpětnou vazbu. A zpětnou vazbou nemyslím like na Facebooku :). Jasně, není to o nějakém umění, ale spíš o tom řemesle. Já sám mám focení pro fotobanky paradoxně jako melouch k zakázkám. Prostě fotím si co chci, jak chci a kdy chci. Portfolio 1000 fotek mě generuje ročně 20-30k. Nic moc, ale lepší než drátem do oka. Znám lidi od nás, co při počtu 7-10 tisíc fotek vydělávaj ročně půl mega. V podstatě stejný fotky mám na mikrostocku i klasických bankách (Alamy, Getty, Zoonar) a když porovnám tržby na mikro vs. makro tak je to cca 75%vs.25%. Je to blbý, ale doba je hold taková
Moli75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 27. 3. 2018 21:43

dík za zastavenia
ku grafike.. áno tápem.. spravidla len fotím a úpravu riešim iba ako vyvolanie rawu v LR.. photošopácke čarovanie neovládam..
výhrady ohľadom rozmiestnenia, písma, obdĺžnikov a ... beriem..
dnes sa mi dostala do ruky tlačená verzia a je to celkom fan /obával som sa že to bude tlečené trochu horšie/.. veľkostne je to tak akurát a a známu hneď zauala panenka.. obaly to kazia rámovanie sa dá zniesť.. ak nemá človek vytrénované oko.. ja nemám tiež.. preto to tak išlo..
hmm.. grafiku mal riešiť niekto iný.. najskôr som mal len nafotiť výrobky.. ale ako to už chodí.. grafik povedal že to chce čisté bez pozadia.. ja na to - tak to môžem rovno nahádzať na papier a je.. som si na seba uplietol byč lebo sa toho hneď chytil majitel a už nebola cesta späť.. robil som čo som si myslel že by bolo OK.. no asi nie je tak celkom.. ak sa mi niečo naskytne ešte tak to najskôr hodím tu na pokec a z pár variant by sa dalo niečo vybrať..
ešte raz dík za konštruktívne pripomienky.. budem sa snažiť vyvarovať podobným chybám..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pelkam 28. 3. 2018 07:32

Moli, to je to, co se mi přestalo líbit. Požadavky na technickou, obsahouvou kvalitu jsou tam dány, s uměním tam neprorazíš a akceptace je přísná na jednu stranu. Na druhou stranu, pěkné fotky, které daly práci se dnes nenosí, nikdo to moc nekupuje, protože máme přece fotobanky, kde se to přebíjí počtem za pár šušňů. Ano taková je doba.

A svým předchozím příspěvkěm, ač nebyl obecně proti tomu jak to Dudisko odfotil, ale jak to grafik dodělal (teď už vím, že zase to byl Dudisko), že by si měl fotograf své práce vážit a nenechat si ji kazit.

Toť vše. Mějte se tu dobře.
pelkam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KataSuri 14. 1. 2020 10:42

Co se fotografování produktů týká, mohu doporučit Akademii. :) http://tipyjakfotit.cz/masterclass/
- Surikata
KataSuri
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků