Geo-Tagy zajímavých fotografických lokací

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 26. 3. 2017 20:53

Neznáte nějakou službu, kde bych našel tipy na zajímavé fotografické lokace? Konkrétně mi jde o Toskánsko, kde se sice pořádá spousta fotografických workshopů, ale mám obavu, že jsem zvolil lokaci v Toskánsku, kde dávají lišky dobrou noc.

Vybral jsem Chianni, odtud chci zkusit Lajatico, Peccioli, Montecchio, La Sterza, Orciatico, Casciane Terme.

Asi nejzajímavěji vypadá Peccioli, kde bych se chtěl pokusit nafotit autentické hledače lanýžů. Lajatico je profláknuté jako rodiště Andrea Bocelliho, ale jinak tam toho moc atraktivního nevidím, takové ty typické krajiny jsou dále ne východ, až u San Gimigiani, zkusím Volterru, ale moc si od toho neslibuji.

Kdysi mi pomáhalo Panoramio, tahle služba ale už nefunguje, hledání lokací přes Google map je zdlouhavé a flickr.com mne také moc nepomohl. Našel jsem pár odkazů na fotofórech, ale tak o 100km na východ.

Nemáte nějaké tipy? V nejhorším zruším to Chianni a zvolím Chianti.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 27. 3. 2017 07:08

Ja bych si to Toskánsko užil a neplánoval. Príležitosť nafotiť niečo zaujímavé nesporne bude, tak prečo sa snažiť cvakať niečo prefláknuté, čo natrieskali tisíce fotografov predo mnou?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 28. 3. 2017 07:24

kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 28. 3. 2017 12:21

Majú tam napísané len moravské Toskánsko. Alebo to nie je komplet ponuka?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 29. 3. 2017 06:00

Fripito jsou zkoušel a nic moc.

Já si to také plánují užít, dovolené je ale málo, takže tam budu s rodinou, nemám problém je nechat si přispat a někam ráno sám vyrazit, ale bude záležet i na světle a na počasí, takže ráno budu mít jeden nebo dva pokusy, na hledání místa bude malý prostor.

Řeším současné i otázku, zda to Chianni nezrušit a neobjednat ubytování někde v té oblasti Chiannti nebo Grosseto, s tím Chianni jsem se překoukl, myslel jsem, že objednávám Chiannti. Odtamtud je na flickru vidím minimum fotek, vypadá to na samé cypřiše a ne na ty typické topoly, pole a stavení. Zkusil bych zajet na ty agroturistické místa, ale nevím.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 29. 3. 2017 08:57

Třeba by se mohl Pemar stát přispěvovatelem do Fripita.

Jinak víc neporadím, nevím.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 5. 4. 2017 13:44

Já jsem vybral geolokace krajin, co se mi líbily, dal je do apple mapy (má jednodušší formát zadávání) a podle toho jsem nakonec na základě hustoty bodů došel k tomu, že původně zvolená lokace asi opravdu nebyla ideální, že to chce lokaci blízko San Quiricio nebo Pianza. Nakonec jsem našel nějaký dům v Buonconvento, ze kterého jsou některé moc hezké lokace přímo na dohled, tak jsem to ještě jednou změnil.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Makoš 5. 4. 2017 15:26

celé to okolí je fotogenické v okruhu 2O km, cesta gladiatorů, belevedery, doporučuji navštívit bagno san filipo - idelaní na koupání ve volně přístupných termálních pramenech. Jo připrav se na foto expedice a to ve velkém, mel jsem štesí 3X čechy, 1X rakousko, 1x japonci.
Makoš
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků