objektiv na svatby

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 9. 2015 14:27

Civilne na uradoch su troska tazsie....sala sa otvara tesne pred zaciatkom, po kratkom obrade sa hned vypustaju ludia aby mohli ist dalsi... nie je tam tolko roznych moznosti, no aspon nemam zbytocne vela triedenia :)
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 9. 2015 14:32

Neprehanej ty heeerecko. Ze je clovek zdrave asertivni ani v nejmensim neznamena, ze je hned hulvat, smarja. Jeste se mi nestalo, ze by se na me nekdo byt jen blbe podival, behem foceni obradu v interieru, natoz aby me zjebal za to, ze jsem sel k rodinnym prislusnikum bliz a vyfotil si je zblizka.

Holt kdo se neumi chovat, kdo neumi pusobit pozitivne, kdo chodi s fotakem jak s kalachem, ten bude mit vzdycky blok, aby sel k lidem bliz, ikdyz mu to nikdo vylozene nezakaze. Takovy hulvat at to vazne radeji foti teletem z druheho konce salu.

Jinak souhlas s Ondrejem i lennylem.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 27. 9. 2015 14:44

Že se ozve potrefena husa co? Lunaku jsi jeden z nejarogantneji vystupujících diskutujicich, sebestredny s pocitem že to musí všem těm blbeckum nandat. Ostatně jednou jsi to tu sám psal (nepamatuji se přesně jak jsi to doslova napsal) Pokud se chovas stejně v reálném životě jako tady, tak si nech o asertivite zdát, tomuto modelu chování se říká agresivita.
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 9. 2015 15:20

Kdyz "blbeckove" nekomu naznacuji, ze je hulvat, aniz by jeho vystupovani na diskutujici udalosti, jakou je zde svatba, znali, tak jim to Lunak s radosti "nanda", tim si bud jisty :))
No a ze pro svou zjevnou nezkusenost nazyvas druhe agresory (tedy vlastne jen me), to nepotrebuje komentar. Uz byva jen dopsat slova klasika, a sice ze nemas zapotrebi me cokoliv vysvetlovat :D
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 27. 9. 2015 15:30

no my mame nastastie v meste obradnu sien dobre nasvietenu, po bokoch sa da prejst dookola, radost tam fotit. kostoly som vychytal rozne, par svetlych ale jedna bola hotova kobka tmava, zrovna vtedy som tam mal novo kupeny Tamron 28-75/2,8 a tak bolo pocut hucanie AF cez skrutku (sklo nemalo sonicky motor),ze som sa normalne hanbil.

super je ked sa podpisuje manzelska zmluva v "kumbale" knaza, tam som bol vdacny za 16mm APS-C ohnisko. sirookruhle fotky z balkona kostla su super doplnok, tiez sa mi raz stalo ze zabudli odomknut, takze hold smola.

nemam rad len dve veci, spolocne fotenia pred kostolom, to je take neosobne, ale je to povinna fotka ktoru dostane kazdy - to sa snazim doplnit dakym akcnejsim reportom a hlod, ze na fotenie portretov mame od 11:30 do 12:30 aj s cestou, lebo sa nestiha :-)

jaaaaj a raz som fotil super svadbu vonku v zahrade s altánkom, to je uplne iny level prostredia. presne taketo fotky obdivujem u tych svetových fotografov (akurát ze oni si vyberaju svadby a cenniky su od 4500$ :D )
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 27. 9. 2015 15:33

Pokud si ptectes ještě jednou ten text, mluvil jsem v první osobě. Právě proto že jsem s tebou na žádný svatbě nebyl, nedovolil bych si to tvrdit. To že jsis to na sebe vztahnul není můj problém. Stejně jako jsem neoznacil tvé chování jako agresivní v běžném životě, protože opět osobně se neznáme. Pouze jsem naznačil, že pokud jednas stejně jako zde, nejednas asertivne, ale agresivně. Za agresora tě nikdo neoznacil.
Předpokládám, že se nestahnes a nebudeš dělat mrtvého brouka, takže dál na tebe nebudu na tohle téma vést ot diskuzi. Nebaví mě číst tvoje boje s puntikem, předpokládám že tohle nebude bavit číst ostatní.
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 9. 2015 15:52

"takže dál na tebe nebudu na tohle téma vést ot diskuzi"

No nerikal jsem to? :D Pises presne stylem jako Puntik, aby si z toho mohl vzdy vybrusit a do ostatnich, kteri se tvych neprimych osoceni chytli, zacit kopat, jak jsou zli a osklivi, viz agresivita v mem pripade. Ted uz zbyva jen napsat, jak musim mit vzdy posledni slovo, na to si zapomel :)) :))

Faktem zustava, ze kdo se "neumi" prizpusobovat situaci, kdo si neumi vyjednat podminky foceni predem a kdo nema zkusenosti, ten bude proste v haji a ve stresu. Divim se, ze nekdo takovy vubec do foceni svatby jde, tedy pokud se jedna o hlavniho fotografa.

Mam nekolik reportazi, nejen svateb, nafocenych na jedno telo. Napr. na maturaky si vystacim s kombinaci 14/2.8 + 28/1.8. Druhe telo sebou nosim spis jako zalohu, nez cokoliv jineho. Ted jsem zrovna tahal pres rameno oba fotaky a D5300 s teletem jsem pouzil...hmm... asi na 5 fotek za cely den? Pricemz z obradu to byly cele 2, slovy dve, fotky a to jeste takove, ze kdyby nevznikly, houbeles by se stalo.

Jeste co se tyce blesku. Opet budu vychat pouze z me praxe a doporucil bych na blesku nesetrit, respektive na jeho vykonu. U D5100 je problem, ze neumi vysokorychlsotni synchronizaci, takze tam bude treba clonit, pokud pouzije blesk k prosvetleni stinu za slunecneho dne. No a protoze SB700 nepatri mezi kdovijak vykonne blesky, tak si nejsem jistej, zdali bude vykonove stacit, protoze i s SB900 to mam casto na hrane. Nez SB700, tak radeji SB800 z druhe ruky, nebo alternativniho vyrobce, napriklad Nissin.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 27. 9. 2015 17:08

zopar veci co som si zazil a ludia aj pisu na web co ako robia na svadbách.
neviem, ci by som mal dnes "odvahu" fotit to setakmi 18-55/3,5-5,6 alebo 18-135/3,5-5,6.

treba byt vsade a vsetko stihnut, sirokac (u mna 15mm, alebo 16mm na APS-C) je dobry pomocnik
http://www.imagehosting.cz/?v=untitlece.jpg
Obrázek
nudne spolocne fotenia po obrade ked tak ozivit dakou reportazou, opat sirokac je vyhoda
http://www.imagehosting.cz/?v=untitled5r.jpg
Obrázek
nebat sa fotit aj detaily,vyskusat naklon (neprehanat to),prostredie na dedine je lepsie ako panelaky
http://www.imagehosting.cz/images/untitled3r.jpg
Obrázek
nevesta chce mat vacsinou na fotke cele saty,kyticu,tak to tak odfot
http://www.imagehosting.cz/images/untitled2r.jpg
Obrázek
nudne fotky z licenia niecim spestrit,vsimat si okolie (mne usiel ten hrncek)
http://www.imagehosting.cz/images/untitled6r.jpg
Obrázek
niektore pary sa radi fotia a je to vidno,sranduju,zachytit emocie je vhodne
http://www.imagehosting.cz/images/untitlxnx.jpg
Obrázek

atd atd.,je toho hodne dalsieho,nie som profi fotograf,teraz by som zasa inak fotil (aj vdaka FF),dopredu povedat mladomanzelom nech sa neponahlaju s prstienkami a bozkom (uz aj to som raz opakoval pri foteni), dolezite je byt prijemny/organizacny typ/"neviditelny" a aby boli mladomanzelia spokojny s fotkami (nezabudat na fotoknihu).
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 27. 9. 2015 22:16

Poslední svatba - 16-45/4 + 50/1,2 + 100/2,8 . Za důležité považuji domluvit se předem s novomanželi co před, co během a co potom. Něco se opakovat dá, něco ne. Podle mne je největším problémem hluk závěrky.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 27. 9. 2015 22:26

Puntík píše:Podle mne je největším problémem hluk závěrky.

Ze by mel Pentax zaverku hlucnejsi nez klapani zrcatka? 8-)

Puntík 24. 9. 2015 18:44 píše:Jak je to s fotografováním u Petra Luňáka vím.

A take vi, ze ja pry nevim, co je to clona. Pricemz nevi, co mu dela ramus ve fotaku, tak to je epicky trapas :tleskani :lol:
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 28. 9. 2015 19:43

len tak medzi nami dievcatami mi zrkadlo na K-3 buchalo snad o polovicu tichsie ako na fúlfrejme Najkonu :-)
lennyl_2
Návštěvník

Předchozí stránka