Čo znamená "naučiť sa fotiť"

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 26. 5. 2015 15:24

Puntík píše:
Lotrandor píše:Budu suše konstatovat, že mi připadá zajímavější fotka dítěte se psem, nebo běžícího psa, než slánky a příboru. Ale je to subjektivní názor..
Fotek dětí se psem, případně běžícím, jsem viděl spoustu (I tady). Dokonce i dětí, na psech jedoucích. Ale pokud jsou tvou životní náplní, mohu ti případně občas nějaké vystřihnout a poslat, kdyby sis chtěl založit sbírku.... :-)


Puntík: představ si, že zpětná vazba lidí je lepší na ty děti se zvířaty, také to má větší potenciál opakovatelnosti, protože ta děcka jsou co čtvrt roku jiná (později se to mění, ale pořád je to častější než u dospělých). Takže ano, smyslem mého života jsou moje děti a pokud mým přátelům dělá radost solidně udělaná fotka jejich dítěte, tak i vytvoření portrétů jejich dětí. Vzhledem k tomu, že mě dobře živí něco jiného, mohu si dovolit fotit jen to co chci a koho chci. slánky a příbory to nejsou, tam ostatně kraluješ ty a Zemek.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 5. 2015 15:31

Krokodýla vymysleli lidi co neumějí číst, kardan je dlouhá historie, na kterou by možná bylo lépe zapomenout, ale nejde to a Zdravím píšu jen lidem, ke kterým mám lidskou úctu. :-)
Ale tak i tebe -

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 26. 5. 2015 15:36

Áno, súhlasím - na kardan by si mal naozaj zabudnúť... O krokodílovi tu všetci vieme ako to bolo, však áno...
A kde som písal, že som spokojný?

-- 26. 5. 2015 16:37 --

Ale nejde o to. Všetkým nám tu predsa ide o fotku, nie? :-)
Teda okrem jedného...
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 5. 2015 15:42

Lotrandor, mě také dobře živí něco jiného, než fotografie. Ale existuje cosi jako estetika a tu není nutné vnímat pouze prostřednictvím živých příslušníků své rodiny. A protože fotografie - ať chceš či nechceš - je nějaké sdělení (navíc s přímým nebo nepřímým účinem), člověk který nějak tu estetiku vnímá a chce ji prostřednictvým fotky sdělit i jiným, může to dělat i prostřednictvím jiných námětů a motivů, než je jeho rodina. A zpravidla se to i děje. Potom už jde jen o ty budíky. ;-)

....................

Calven na kardan mi bohužel nedává zapomenout sám aktér té taškařice. A spokojný ? Dostal's nějaké vysvětlení, tedy jsem usoudil.... ;-) :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 26. 5. 2015 15:44

Radšej neusudzuj... Lebo myslieť si, znamená ***** vedieť.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 26. 5. 2015 15:45

Puntík píše:
Petr Luňák píše:
Puntík píše:Aha, proto jsem tady také nabídnul několik různých např. zátiší, že.... :tleskani
Jak jsem jiz podotkl, jakmile se podari fotku zanrove zaradit, je vyhrano a $ se jen sypou. A nebo ne? :hm :lol:
Aby fotku fotograf mohl žánrově zařadit, musí fotkám především rozumět. A také by je měl umět vytvořit. K čemu máš ještě hodně daleko.
Jestli tu chceš být permanentně za pitomečka, nemohu ti bránit. Je dobré, že vedle Gance tu máme občas ještě i jiné zpestření. ;-) :D

.....................

Copak, Callgaro, potřebuješ poradit nebo něco vysvětlit ? Třeba čím se liší portrét módy od módního portrétu ? Jestli chceš, prakticky ke každé tvé fotce, i k té poslední, bych mohl něco připodotknout. Zdaleka nejsou bez vad, byť drobných. Je škoda, že je nevidíš, můžes si pak, stejně jako PL připadat jako génius, který tu má neomezené pravomoce, při tom se chová jako hňup. Co myslíš ? ;-) :D

20128193.jpg


Promluva Mistra před zrcadlem k sobě samému. V tom případě nelze nesouhlasit. Včetně autoportrétu.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 5. 2015 15:51

Calven píše:Radšej neusudzuj... Lebo myslieť si, znamená ***** vedieť.

Rozumím, mezi slušnými lidmi to ovšem většinou tak bývá, že... ?

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 26. 5. 2015 15:59

Nie.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 5. 2015 16:02

Aj tak možno.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 26. 5. 2015 16:04

Tak.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 26. 5. 2015 16:22

Ne, jinak.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 26. 5. 2015 16:24

Tak ako?
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 26. 5. 2015 16:32

Zamčeno.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 26. 5. 2015 16:34

Tebou? Nezartuj...
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 26. 5. 2015 16:37

Puntík: jsi to ty, kdo tu začal s linkou čí fotografie má smysl.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků