Focení venkovních portrétů - zahrada

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 17. 4. 2014 12:46

No, dovolenou nemám, tak jsem občas v tlaku... nicméně účinek konverzních filtrů... ať si vyzkouší každý sám, pokud je má.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 17. 4. 2014 12:47

Ten zelený nádech by vysvětloval nějaký další parazitní zdroj světla.

Já ten test nezpochybňuju, osobně si myslím, že každý řešíte trochu něco jiného. Skoro bych řekl, že Luňák to ukazuje, jak se to dělá dneska s bleskem a ty jak se to dělalo dřív, když tam člověk prostě měl jiný zdroj světla a ne nutně věděl, jakou má teplotu. Tak to přes filtr všechno posunul.

Nicméně mám za to, že filtr na blesk je nesrovnatelně levnější, než filtr na objektiv. Musíš mít ovšem ten blesk :)
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 4. 2014 13:03

Puntík píše:No, já píšu, že filtrem na objektivu se dá světlo (jeho barva) posunout do jiné, třeba požadované hodnoty.

Ne Puntiku, ty od zacatku pises, ze:

Puntík píše:Konverzní filtr částečně sjednotí barvu rozdílných zdrojů světla. V toto případě je lhostejné, zda je filtr na reflektoru, nebo na objektivu.
Je jedno, zda na předmět svítíme červeným světlem, nebo červený filtr předřadíme před objektiv.

EDIT: On to po sobe uz zase smazal? :D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 17. 4. 2014 13:10

Petr Luňák píše:
Puntík píše:.................

No vida, prvni uspesny krok k poradku na foru. Troll po sobe zacina svicnik mazat. Jen tak dal :tleskani

Kdepák, pán se tu jenom okotil a za chvilku se tu můžeme těšit na deset takových... a nebo tu mají někde hnízdo, taky možnost.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 17. 4. 2014 13:12

No, nejsem rentier, někdo musí makat. Tak zatím beze mne.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 17. 4. 2014 13:15

Ono není žádným tajemstvím, že mladší procesory zvládají lépe multitasking...
A vůbec, běžte fotit, je tam krásně. Zdalipak máte letos odfoceno aspoň třicet hledáčko-hodin?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 17. 4. 2014 13:37

Já ano.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 17. 4. 2014 13:46

30 HH asi ne, ale 3-5 keepers za týden ano :)
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod T-Lama 17. 4. 2014 18:33

Hratky-s-filtrem-1.jpg

Když jsme teda u toho focení psů, tak jsem taky jednoho vyhrabal a spolupracoval na jedničku. :nenapadne
A ještě než někdo bude rýpat, že to je nasvícený úplně blbě, tak musím podotknout, že to je záměrně tak, aby každá strana byla nasvícena jedním světelným zdrojem.

Tedy máme 2 zdroje světla různé barvy a z toho 4 snímky:
Horní dva jsou bez filtru před objektivem, levý s AWB, pravý referenčně vyvážený podle bílé na pravé straně čumáku.
Spodní řada je totéž, ale s oranžovým korekčním filtrem na blesk (přibližně 1/2 CTO, nevím jistě) před objektivem.

Že se nám to ale barevně srovnalo, což? :hm
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 17. 4. 2014 20:23

Neznáme podmínky testu a tím pádem jsou výsledky nevěrohodné. Navíc v kontextu focení s denním filmem v interiéru si jen naiva může myslet, že bílá má být bílá, aniž bysme viděli tu správnou barvu. Bezesporu to není k ničemu. A tím bych to ukončil, nikomu to neprospěje.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 17. 4. 2014 22:21

T-lama, dobrá práce. Jen bohužel maličko o něčem jiném, měl tam být spíš místo toho čtvrtého snímek s filtrem na blesku.
Ale co už.... Dík. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 4. 2014 23:24

T-Lama píše:...Že se nám to ale barevně srovnalo, což? :hm

To je tim, ze malo ctes. Vic cti a vic ver, vira tva vse zpravi.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 18. 4. 2014 01:39

Puntík píše:T-lama, dobrá práce. Jen bohužel maličko o něčem jiném, měl tam být spíš místo toho čtvrtého snímek s filtrem na blesku.
Ale co už.... Dík. :-)

Zdravím

Ehm, jakže?
Nebyla náhodou řeč o tom, že nám slabý oteplující filtr vecpaný před objektiv pomůže srovnat dva zdroje světla různé barvy?
Puntík píše:L-H, bohužel se barva denního světla dost mění, slunce, stín, zataženo, poledne, večer, asi bych volil slabý konverzní (oteplovací) filtr na objektiv, se kterým bych vyvážil bílou a který by částečně srovnal největší křiklavosti plenér/blesk.

Zdravím

Takže konečně otevřeně přiznáš, že to co jsi napsal předtím, je nesmysl? :D
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 18. 4. 2014 07:21

Neznáme velikost psa ani to, zda byla blesková hlava natočená na výšku nebo na šířku a bez definovaných vstupních podmínek je takový test neprůkazný.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 4. 2014 09:08

Ten pes nema 4tou nohu a ta fotka je banalni, proc neni v behu?
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka